Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Podkarpacki Jarmark Turystyczny

 W dniach 12 i 13 maja na Rynku Starego Miasta odbył się Podkarpacki Jarmark Turystyczny. Czwartą edycję tej imprezy zainaugurowało już w piątek seminarium szkoleniowo-warsztatowe dla lokalnych podmiotów szeroko pojętej branży turystycznej "Produkt turystyczny kluczem do rozwoju turystyki w Przemyślu".

 Bogaty program jarmarku rozpoczął w sobotę rajd rowerowy Forteczną Trasą Rowerową, w którym uczestniczyło kilkudziesięciu cyklistów. Od południa swoje stoiska prezentowało ponad 50 wystawców, głównie z branży turystycznej. Po oficjalnym otwarciu Jarmarku na estradzie w Rynku wystąpiły zespoły: Cztery Refy, Wolna Grupa Bukowina oraz Orkiestra Dni Naszych.

 
W niedzielę, oprócz wystawców, na Rynku zaprezentowali się kolejni wykonawcy, a gwiazdą dnia był Shakin" Dudi. Wcześniej każdy chętny mógł uczestniczyć w bezpłatnych wycieczkach autokarowych z przewodnikami PTTK do Krasiczyna, Arboretum w Bolestraszycach i na fort w Siedliskach. Podkarpacki Jarmark Turystyczny zakończył pokaz "Teatr ognia". Ogółem w imprezie, która zainaugurowała sezon turystyczny na Podkarpaciu, uczestniczyło kilka tysięcy mieszkańców Przemyśla i regionu.

  

W ramach Podkarpackiego Jarmarku Turystycznego odbyły się także w dniu 12 maja Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Rozgrywane na Sanie jednoturowe zawody zorganizowane zostały przez Okręgowy Kapitanat Sportowy przy Zarządzie Okręgu PZW w Przemyślu. Miejsca na podium zajęli:

 

1. Jerzy Bogdanowicz (San Przemyśl),

2. Paweł Grzegorzewski (San Przemyśl),

3. Wojciech Cichocki (Rzemieślnik Przemyśl).

 


 

Dariusz Hop

Wydział Kultury, Promocji i Turystyki UM

Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNULL

Wersja XML