Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Maciej Dombrowski na podium Skoda Auto Grand Prix MTB

 Maciej Dombrowski, przemyślanin, kolarz LUKS Dobra Jarecki Team zajął 3 miejsce w I edycji Skoda Auto Grand Prix MTB w Chodzieży. 
 28 kwietnia 2007 roku rozpoczął się cykl najbardziej prestiżowych zawodów MTB w kraju Skoda Auto Grand Prix MTB. Jak podaje Wikipedia: "....jest to największa w Polsce impreza MTB organizowana przez Czesława Langa i Lang Team (także organizatorzy Tour de Pologne), rozgrywana w klasie C1 XC Cross Country. Wyższą kategorię mają tylko Puchary Świata.

  Ten międzynarodowy cykl wyścigów składa się z 5 jednodniowych edycji, odbywających się w różnych częściach Polski w różnym odstępie czasowym. Celem serii wyścigów jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz umożliwienie im zdobycia punktów do klasyfikacji UCI oraz PZKol".

 I edycja wyścigów miała miejsce w Chodzieży, miejscowości położonej nad pięknymi jeziorami Wielkopolski na stoku narciarskim. Trasa była bardzo ciężka – piaszczysta i męcząca. W kategorii junior Maciej zajął 3 miejsce za Piotrem Brzózką (CCC Polsat) i Kornelem Osickim (Halls Professional MTB Team). Po pierwszej rundzie Maciek prowadził. Później przez sporą część wyścigu utrzymywał 2 pozycję, ale w końcówce wyprzedził go Kornel Osicki. W kategorii junior startowało 55 zawodników z Polski, Ukrainy i Rosji.

 

zdjęcie z lewej: pierwszym podium juniorów z p. Czesławem Langiem 1. Piotr Brzózka 2. Kornel Osicki 3. Maciej Dombrowski. zdjęcie z prawej: Maciek na trasie wyścigu

 

Więcej informacji na stronie Skoda Auto Grand Prix MTB: http://www.skodamtb.pl/ i stronie Maćka: http://www.maciejdombrowski.prv.pl

 

 

dodał: Witold Wołczyk

Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGAustria - Maciej Dombrowski

Wersja XML