Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rozpoczął Funkcjonowanie Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

W dniu 27 kwietnia br. w Korytnikach koło Przemyśla odbyło się oficjalne otwarcie Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Placówka został utworzona w grudniu ubiegłego roku. Swoim zasięgiem obejmuje teren całego powiatu przemyskiego. W uroczystości otwarcia udział wzięli: Dariusz Iwaneczko Wicewojewoda Podkarpacki, Jan Pączek Starosta Powiatu Przemyskiego oraz zaproszeni goście. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla do uczestników uroczystości skierował list okolicznościowy, w którym wyraził swoje zadowolenie z faktu otwarcia ośrodka – czytamy w nim między innymi: „Jako gospodarz miasta Przemyśla pragnę wyrazić swoje zadowolenie z faktu, iż powstała placówka, której celem jest pomoc ofiarom przemocy w rodzinie. Otwierany dziś Ośrodek jest niewątpliwie dowodem wyciągniętej pomocnej dłoni do osób, dzieci – ofiar przemocy. Współcześnie słowo rodzina nabrało niestety również wymiaru tego mniej chlubnego. Przez wieki utożsamiana z oazą spokoju i miłości dziś staje się niekiedy miejscem przemocy. Tak więc Ośrodek ten, to miejsce nie tylko schronienia dla rodziców i ich dzieci, ale to również fachowe wsparcie i pomoc prawna”.
Podstawowym zadaniem Ośrodka jest świadczenie nieodpłatnych usług z zakresu pomocy psychologicznej, pedagogicznej, prawnej, socjalnej oraz medycznej. Pomoc skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej narażaonych na przemoc ze strony bliskich osób.
Ośrodek przystosowany został do zapewnienia jednocześnie 20 osobom miejsc noclegowych i wspomnianej pomocy. Kierownictwo placówki zapewnia zaopatrzenie w podstawowe wyżywienie oraz artykuły codziennego użytku oraz specjalistyczną pomoc i wsparcie.
W ośrodku całodobowo funkcjonuje numer telefoniczny: (016) 671 85 94, kontakt możliwy jest również poprzez adres e-mail: sow.korytniki@op.pl oraz komunikator GaduGadu: 10663916, Skype: soskorytniki.Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGotwarcie

JPGotwarcie

Wersja XML