Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kolejny sukces przemyskiego Elektronika

Perspektywy publikują co roku prestiżowe, ogólnopolskie rankingi szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. Nowością wśród nich jest Ranking Liceów i Techników STEM, którego wyniki zostały ogłoszone 31 maja 2016 roku w Warszawie.

STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Hasło STEM jest powszechnie znane w edukacji i gospodarce USA oraz w innych wysokorozwiniętych krajach. Wiadomo tam, że bez dobrej edukacji w tym zakresienie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu. Celem Rankingu Liceów i Techników STEM jest budzenie w młodych ludziach pasji do takich przedmiotów jak matematyka, fizyka, chemia i informatyka – a następnie inspirowanie ich do podejmowania studiów na kierunkach inżynierskich i w naukach ścisłych.

Ranking wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na takie właśnie studia i mogą być inspirującym przykładem dla innych. Inicjatorzy rankingu są przekonani, że stanie się on rekomendacją zarówno dla kandydatów do szkół zainteresowanych naukami ścisłymi i technicznymi, jak i dla wiodących uczelni, ceniących absolwentów szkół ponadgimnazjalnych najlepiej kształcących w zakresie przedmiotów ścisłych.

Technikum Nr 4 wchodzące razem z IV Liceum Ogólnokształcącym w skład Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu  w Rankingu Techników STEM 2016 zajęło 1 miejsce w Przemyślu, 2 miejsce w województwie podkarpackim
i  niezwykle wysokie 18 miejsce w Polsc
e (na ogólną liczbę około 1800 szkół technicznych – liceów jest około 2100).

„Cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej szkoły - osiągnęliśmy go dzięki zaangażowaniu całej naszej społeczności: uczniów i ich rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. To również sukces naszego miasta…” powiedział  Tadeusz Baran Dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu. I dodał:
„ Sukces cieszy nas tym bardziej, że nasza szkoła jest dobrym wyborem zarówno dla uczniów bardzo dobrych jak i tych trochę słabszych, którzy dzięki wielu zajęciom dodatkowym, życzliwej uczniom kadrze pedagogicznej osiągają dobre wyniki nauczania potwierdzane wysoką zdawalnością matury i egzaminu zawodowego…”

Wersja XML