Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Przemyślu

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez przemyskie instytucje w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W całej Polsce beneficjenci Funduszy Europejskich przygotowali prawie 900 atrakcji, a w tym gronie znalazły się m.in. Przemyska Biblioteka Publiczna, Przemyskie Centrum KUltury i Nauki "Zamek" oraz Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl

Dni Otwarte dają możliwość zobaczenia na własne oczy miejsc, do których normalnie nie możemy wejść, np. laboratoriów, centrów badawczych. Będziecie mogli zwiedzić za darmo lub ze zniżką muzea, teatry, opery, wziąć udział w bezpłatnych, ciekawych warsztatach proponowanych przez szkoły wyższe, parki technologiczne i inkubatory przedsiębiorczości.

 

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza 12 maja 2016 r. na cykl spotkań i warsztatów pt. SENIOR I JUNIOR ONLINE. Zajęcia skierowane są zarówno do osób dorosłych, seniorów, jak i młodzieży.

Proponujemy warsztaty:
- "Moje miasto w Internecie", podczas których uczestnicy zdobędą wiedzę na temat internetowych zasobów wiedzy o Przemyślu .
- "Internetowe źródła informacji naukowej" - przewodnik po rzetelnych i fachowych zasobach Internetu.
- "Co w czytniku piszczy?" – to warsztaty dla zainteresowanych czytnikami e-book, podczas których zostaną zaprezentowane również polskie i zagraniczne wolne zasoby e-booków. Będzie możliwość wypożyczenia czytników.

W tym dniu Przemyska Biblioteka Publiczna otwiera nowe miejsca dla czytelników, m.in. otwarta będzie Brama Rycerska z kawiarnią, punktem
informacji i czytelnią prasy.

Kontakt: Dział Informacyjno-Bibbliograficzny, tel. 16 6783582,
e-mail:

Dni-Otwarte---Plakat-DO-WYPE+üNIENIA-UE-FE-1.jpeg

 

Śladami historii - spacerkiem po Zamku Kazimierzowskim w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Zamek Kazimierzowski w Przemyślu zaprasza 13 maja 2016 r., w godzinach 14.00-18.00 do bezpłatnego zwiedzania.

Chętni będą mogli zobaczyć m in.: nowoczesną salę widowiskową wraz z kulisami sceny, baszty będące jednocześnie miejscami widokowymi. Dwie galerie (Debiuty i Zamek), gdzie będą mogli obejrzeć wystawę malarstwa Wiesława Grzegorczyka z Rzeszowa a także niezwykłą wystawę fotografii poświęconą dwóm największym katastrofom atomowym ,,Czarnobyl i Fukushima za zamkniętymi drzwiami” autorstwa Arkadiusza Podniesińskiego.  

Podczas spaceru po Zamku będzie okazja obejrzenia baszty „Tradycja Kazimierzowska wczoraj i dziś”, w której prezentowane są regalia Króla Kazimierza. Zwiedzający będą mieli również okazję obejrzeć eksponowane w scenicznym foyer oraz na poszczególnych piętrach baszty północnej wystawy stałe m. in. „Kazimierz Wielki wczoraj i dziś”, Lapidarium,145 lat Towarzystwa Dramatycznego im. A. Fredry „Fredreum” w Przemyślu. Udostępniona będzie również reprezentacyjna Sala Kominkowa, a także mieszczące się w baszcie wschodniej niedawno udostępnione do zwiedzania Lochy. Na dziedzińcu Zamku obejrzą relikty rotundy i palatium – budowli z okresu panowania Bolesława Chrobrego, a także zarys tzw. Cerkwi Wołodara.

 

Kontakt: Dział Organizacji Imprez, tel. 16 678 39 48, wew. 23.

 e-mail:

DNI_Otwarte_Zamek.jpeg

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Twierdzy Przemyśl 12- 14 maja 2016 r.

Data: 12.05.2016 r.

Godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Fort XV Borek

„Twierdza Przemyśl czeka na Zwiedzających!”

Zapraszamy do wędrówki po terenie Fortu XV Borek. Zaplanowano tu  zwiedzanie historycznego obiektu z przewodnikami w oryginalnym umundurowaniu z okresu trwania przemyskiej twierdzy, w którym zaprezentuje się Stowarzyszenie III Pułku Artylerii Fortecznej im. Ks. Kinskyego. Na Forcie przewidziane są także konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz ognisko z oryginalną forteczne kiełbaską.

 

Data: 12.05.2016 r.

Godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Dwór w Babicach

„Edukacja i zabawa w dworze w Babicach”

Wszystkich chętnych lubiących nowe wyzwania, zdobywanie wiedzy i oczywiście dobrą zabawę zapraszamy do  Dworu w Babicach, w którym zaplanowano ciekawe atrakcje:

- rajd pieszy ze Szkoły Podstawowej w Babicach do dworu,

- zwiedzanie dworu w Babicach,

- pogadanka dotycząca historii Babic i dworu w Babicach,

- wystawa fotograficzna pn. „Bioróżnorodność parków krajobrazowych” oraz prelekcja pn. „Walory przyrodniczo - kulturowo - Krajobrazowe Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego”,

- wystawa historyczna pn. „ Babice naszych przodków

- stoiska informacyjne z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direkt w Przemyślu (w tym wizyta maskotki Unii Europejskiej Syriusza i Europejskie Koło Fortuny) oraz punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Przemyślu

- mini maraton Zumby dla dzieci, na tarasie w Dworku

- gry i zabawy integracyjne

- ognisko integracyjne dla uczestników eventu

 

Data: 13.05. 2016 r.

Godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Stubno - „Zielona klasa”

„Nauka nie musi być nudna - zajęcia w bazie edukacyjnej w Stubnie”

Młodzież szkolną zapraszamy do udziału w zajęciach z edukacji ekologicznej w malowniczo położonej miejscowości słynącej nie tylko z bocianów. W plenerowej bazie dydaktycznej w Stubnie młodzież szkolna będzie miała okazję zapoznać się funkcjonującą na terenie gminy Stubno chronioną fauną i florą. W trakcie zajęć przeprowadzone zostaną konkursy, gry i zabawy.

 

Data: 13.05. 2016 r.

Godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Pałac Humnickich w Birczy

„Pałac Humnickic w Birczy odkrywa swoje tajemnice”

Wszystkich chętnych zapraszamy do zwiedzenia piwnic zabytkowego pałacu Humnickich w malowniczo położonym parku w Birczy, w którym jak głosi legenda widywany jest duch birczańskiego strażnika. Na zwiedzających czeka przewodnik, który będzie odkrywał tajemnice pałacowych piwnic.

 

Data: 14.05.2016 r.

Godz. 10.00 - 14.00

Miejsce: Brama Sanocka Dolna

„Twierdza Przemyśl z Dzielnym Wojakiem Szwejkiem”

Przemyśl zaprasza na wędrówkę z Dzielnym Wojakiem Szwejkiem po trasie fortecznej biegnącej wzdłuż  górskiego odcinka rdzenia Twierdzy Przemyśl zaczynając od Bramy Sanockiej Dolnej przez obiekt forteczny Brama Sanocka Górna i mur obronny, Fort Trzy Krzyże do Bramy na Zniesieniu.

Uczestników czeka dobra zabawa i  barwne opowieści w wykonaniu Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka w Przemyślu.

 

Data: 14.05.2016 r.

Godz.15.00

Miejsce: Fort IX Brunner, Fort X Orzechowce, Fort VIII Łętownia

„Rowerem zwiedzamy twierdzę Przemyśl”

Dla uczestników imprezy zaplanowaliśmy Forteczny Rajd Rowerowy na trasie:   Zespół Szkół w Ujkowicach – Fort IX „Bruner”- Fort X „ Orzechowce” – Maćkowice – Stary cmentarz w Bełwinie – Fort VIII „Łętownia”. Na zakończenie rajdu, na Forcie VIII Łętownia  zostanie zorganizowane ognisko z dobrą kiełbaska forteczną.

Dni_otwartye_ZGFTP.jpeg

Wersja XML