• SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w biegach przełajowych w Żaganiu

Areną zmagań prawie 500 najlepszych w Polsce juniorów /rocznik 1997-98/ oraz  juniorów młodszych /rocznik 1999 -00/ ze 150 klubów były tereny byłego obozu jenieckiego Stalag III w Żaganiu (19 marca br.). Trasa była bardzo trudna o różnorodnej nawierzchni /piasek, błoto, droga czołgowa/. W zawodach startowało siedmioro zawodników przemyskiego „Tempa 5”.

Rewelacyjnie zaprezentowali się w stawce 86 rywali na dystansie 3km juniorzy młodsi przemyskiego klubu – Patryk  Babik/99/, który w debiucie na imprezie tej rangi zajął 7 miejsce oraz Grzegorz Wójcicki/99/ sklasyfikowany na 21 miejscu. Na dystansie 3 km wśród juniorek młodszych 41 lokatę wywalczyła Angelika Semerko /99/.

W kategorii juniorek na dystansie 2 km - 19 lokatę zajęła Maria  Szumada/98/ , na 34 miejscu sklasyfikowano Justynę Strzelec/98/ a na 38 pozycji Anitę  Lech/98/. W biegu na 3 km w kategorii juniorów na 53 miejscu uplasował się   Michał Mielnikiewicz /98/.