Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert zespołu „Cisza Jak Ta”

4 marca 2016 r. - z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne” koncert zespołu „Cisza Jak Ta”

Publiczność, która w bardzo dużej liczbie zgromadziła się 4 marca na Zamku Kazimierzowskim na koncercie grupy „Cisza Jak Ta” jest najlepszym dowodem na to, że muzyka z folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności „trzyma się” bardzo dobrze. Wśród młodych kontynuatorów tego muzycznego gatunku znaczące miejsce zajmuje właśnie ten zespół. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5-ta płyta zespołu „Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2011, a „Wuka” Poetycką Płytą Roku 2013. W 2014 roku zespół zdobył Nagrodę Publiczności ogólnopolskiego konkursu TVN, Trójki i Skody - Skoda Auto Muzyka.

Atmosfera koncertów „Ciszy Jak Ta” jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych poetów miesza sie z lekkością tekstów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w prawie dwugodzinnym koncercie pozostawia słuchaczy w zadumie, ale i w pewnego rodzaju spełnieniu, radości bycia i współodczuwania chwili. Wszystko to dostrzegła i doceniła przemyska publiczność dając temu wyraz w szczerych, gromkich oklaskach.

 W Przemyślu grupa wystąpiła w składzie: Ilona Karnicka (skrzypce, wokal), Dariusz Dąbkowski (gitara basowa), Michał Łangowski (gitara elektroakustyczna, wokal, perkusja), Mariusz Skorupa (gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna, wokal), Mateusz Wyziński (perkusja cajon, wokal, gitara).

 

 

Wersja XML