Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w koncercie „Piosenki, z których się żyje”

14 lutego 2016 r. - Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w koncercie „Piosenki, z których się żyje”

W kolejnym koncercie z cyklu „Zamkowe Teatralia i Zamkowe Wieczory Muzyczne” na zamkowej scenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK wystąpili mistrzowie sceny Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

Tytuł koncertu pochodzi od tytułu dwupłytowego albumu Alicji Majewskiej zawierającego 40 największych przebojów artystki, które towarzyszyły jej przez 40 lat pracy na scenie. Większość utworów została skomponowana przez Włodzimierza Korcza, kompozytora, z którym Alicja Majewska tworzy nierozerwalny duet artystyczny.

Podczas niedzielnego występu ulubieńcy publiczności Alicja Majewska i towarzyszący jej przy fortepianie Włodzimierz Korcz wykonując ponadczasowe piosenki stworzyli wyjątkowy klimat, który porwał publiczność w muzyczną otchłań rysując wyraźne, promienne uśmiechy na twarzach wszystkich bardzo licznie zgromadzonych widzach, bez wyjątku. Zaprezentowane piosenki to połączenie doskonałej muzyki z fenomenalnymi tekstami, wrażliwości w słowie z emocją charakterystycznego głosu artystki. Tego właśnie spodziewała się po artystach tej klasy „głodna klasyki” widownia, która po każdym utworze nagradzała mistrzów sceny szczerymi oklaskami zachwytu.

 

 

„Zamkowe Teatralia i Zamkowe Wieczory Muzyczne” to także wydarzenia okołokoncertowe. Tym razem wchodzący na salę widzowie otrzymywali pamiątkowe, okolicznościowe, walentynkowe serduszka. To przed występem, a po można było nabyć dwupłytowy album i uzyskać autografy występującego przed chwilą na scenie duetu. Na koniec tego wieczoru odbyło się spotkanie, na którym można było porozmawiać z muzykami nieco mniej oficjalnie.

Wersja XML