Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert karnawałowy Iwony Sochy z zespołem Arso Ensemble

6 lutego 2016 r. - z cyklu „Zamkowe Wieczory Muzyczne”

W ostatnią sobotę karnawału Zamek Kazimierzowski gościł renomowanych artystów. Głosem widownię czarowała sopranistka, solistka opery krakowskiej, współpracująca na co dzień z wiodącymi ośrodkami operowymi w całej Polsce Iwona Socha. Wokalistce towarzyszył kwintet ARSO Ensemble. Zespół tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie: skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach, altowiolistka Izabela Tobiasz, wioloncze­listka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sła­womir Ujek. Wieczór uświetnił występ pary tanecznej z renomowanej rzeszowskiej szkoły Aksel prowadzonej przez Annę Niedzielską.

Znakomicie wykonane przeboje wiedeńskich mistrzów porwały słuchaczy w historyczną otchłań cesarskiego dworu, sal koncertowych oraz wielu muzycznych ogródków, gdzie królowały do dziś emanujące swym pięknem walce, polki i galopy rodziny Straussów i nie tylko.

 

 

W wykonaniu gwiazdy wieczoru, solistki Iwony Sochy wysłuchaliśmy m.in. brawurową arię Julii z opery „Romeo i Julia” CH. Gounoda, polkę „Anna” oraz żywiołowe czardasze. W zaczarowany świat walca przeniósł widownię zespół ARSO Ensemble prezentując m.in. uwerturę do operetki „Zemsta nietoperza”, walc „Cesarski” ,”Galop szampański”, „Walce romantyczne” i słynny „Czardasz” z operetki „Zemsta nietoperza”. 

Piękno melodii z rozkołysanym rytmem – jak na karnawał przystało – nikogo nie pozostawiało obojętnym i podobnie jak w czasach swego powstania, tak i tego wieczoru na Zamku Kazimierzowskim porywało słuchaczy. Prawdziwie zachwycona widownia nagradzała artystów rzęsistymi oklaskami i jak się łatwo domyślić nie pozwoliła wykonawcom szybko zejść ze sceny.

Wersja XML