Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prezydent Miasta na XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Od 8 do 10 września eksperci, naukowcy, biznesmeni oraz liderzy życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego z Europy, Azji i Ameryki brali udział w  jubileuszowym XXV Forum Ekonomicznym w Krynicy. W Krynicy nie zabrakło także przedstawicieli Miasta Przemyśla na czele z Prezydentem Przemyśla Robertem Chomą, którzy uczestniczą w licznych panelach, debatach i wywiadach.

 Przypomnijmy, Forum Ekonomiczne w Krynicy, organizowane corocznie od 1991 r., jest uznanym wydarzeniem w Europie Środkowej i Wschodniej. Jego misją jest stworzenie korzystnego klimatu dla rozwoju współpracy politycznej i gospodarczej między Unią Europejską a krajami sąsiadującymi. Ważnymi punktami programu Forum były panele tematyczne, w których wezmą najwybitniejsi eksperci oraz przedstawiciele rządów.

W wydarzeniu tym od wielu lat aktywnie uczestniczył Przemyśl. Prezydent Robert Choma wziął udział w panelu „Współpraca transgraniczna na przykładzie polsko – ukraińskich inicjatyw społecznych – Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego we Lwowie i Ukraińskiego Domu Ludowego w Przemyślu”. Na jego zakończenie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, Związkiem Ukraińców w Polsce i Towarzystwem Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej. Treść porozumienia publikujemy poniżej.

 

 

DOCXUmowa o współpracy - porozumienie czterostronne.docx (18,22KB)

 

tekst: Dariusz Łapa

Sekretarz Miasta

zdjęcia: Jan Jarosz

 

Wersja XML