Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

NIEMIECCY STUDENCI W PRZEMYŚLU,

Na prośbę Universirät Dortmund Europäische Rampalung 6 maja w Przemyślu gościła grupa 30 studentów. Celem tej wyprawy naukowej było przybliżenie studentom gospodarki przestrzennej Polski. 

  

   W ubiegły piątek (6 maja) do Przemyśla przyjechała grupa studentów z Niemiec. Po przybyciu do Przemyśla studenci zwiedzali nasze miasto, a ich opiekunem z ramienia Urzędu Miejskiego była Pani Alicja Strojny. Studenci odwiedzili przemyską Wieże Zegarową, a także podziwiali różnorodność architektury Starego Miasta. Po tej krótkiej wycieczce odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim, gdzie udzielono informacji z dziedzin, będących przedmiotem wyprawy naukowej studentów do naszego miasta. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Biura Rozwoju Miasta, a także przedstawiciele innych Wydziałów, które udzielały odpowiedzi na zadawane przez studentów pytania. Wśród tematów, które interesowały studentów znalazły się między innymi takie jak:
▪ Jak wygląda gospodarka przestrzenna w Przemyślu;
▪ Czy istnieją jakieś problemy związane z położeniem Przemyśla na granicy polsko – ukraińskiej;
▪ Jaką rolę odgrywa turystyka w mieście;
▪ Czy istnieją jakieś koncepcje lub programy związane 
z przyciągnięciem turystów;
▪ Jaką rolę odgrywają zabytki w zagospodarowaniu przestrzennym.

Ponadto studentom zostały udostępnione opracowania planistyczne związane z Przemyślem. W ramach Promocji Miasta studenci otrzymali materiały promocyjne z Przemyśla.

 

 

 

 

RAFAŁ PORADA 
KANCELARIA PREZYDENTA MIASTA

Wersja XML