Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI Kongres Regionów we Wrocławiu. Przemyśl na 3. miejscu miast atrakcyjnych dla biznesu.

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wziął udział w rozpoczętym 16 czerwca we Wrocławiu VI Kongresie Regionów. To największe doroczne spotkanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, poświęcone najistotniejszym kwestiom funkcjonowania miast, gmin, powiatów i województw. W trakcie drugiego dnia wydarzenia odebrał wyróżnienie przyznane Przemyślowi w Rankingu redakcji Forbes'a miast atrakcyjnych dla biznesu, zajęliśmy 3 miejsce w kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców.Brak opisu obrazka

Kongres Regionów we Wrocławiu to najważniejsze dla samorządowców spotkanie w roku. W trakcie trzech dni (16-18) dyskusja poświęcona jest podsumowaniom, analizom i pomysłom na rozwój samorządów. W tym roku rozmowy dotyczą szerokiego zakresu działalności m.in. środków unijnych, ładu przestrzennego i nowego prawa budowlanego, innowacyjności w miastach, Smart City, różnic i podobieństw w rozwoju samorządów na wschodzie i zachodzie Europy (gościem specjalnym Kongresu był mer Kijowa Witalij Kliczko i były burmistrz Berlina Klaus Wowereit). Kongres to także okazja do wręczenia nagród i wyróżnień organizowanych przez redakcje czasopism. W Prezydentów Miast "Newsweeka" - N15 zwyciężył Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Redakcja Forbes'a wręczyła swoje wyróżnienia w Rankingu miast atrakcyjnych dla biznesu i tu Przemyśl zajął 3. miejsce w kategorii miast od 50 do 150 tys. mieszkańców. Uzasadniając ten werdykt twórcy rankingu stwierdzili: Miasto położone jest przy międzynarodowej trasie kolejowej E30, w sąsiedztwie autostrady A4, około 100 km od lotniska w Jasionce. W południowej części miasta, przy linii kolejowej, mieści się podstrefa Tarnobrzeskiej SSE, a punkt przeładunkowy Żurawica–Przemyśl–Medyka należy do największych w Europie. Wiele przemyskich firm ma bogate tradycje (...)

Brak opisu obrazka

Podczas drugiego dnia Kongresu odbyło się także posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich, którego Prezydent Robert Choma jest członkiem. Obrady poświęcone były wypracowaniu opinii dotyczących zmian w ustawach dotyczących bezpośrednio samorządów, min. Karty Dużej Rodziny, prawo zamówień publicznych, o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Wersja XML