Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W swoim debiucie na boiskach juniorskich, połączona drużyna Przemyśl Bears i Aviators Mielec zajęła trzecie miejsce w dywizji południowej PLFA J8.


Sześć miesięcy wcześniej spora grupa zawodników nie odróżniała rugby od futbolu amerykańskiego. Dodatkową trudnością była odległość pomiędzy Przemyślem i Mielcem. Dzięki wytrwałości i determinacji udało się w tak krótkim czasie przygotować zespół, który jak równy z równym rywalizował z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Zajęliśmy trzecie miejsce w swojej dywizji, niestety nie premiowane awansem do finału rozgrywek. Chłopcy wykonali tytaniczną pracę na treningach i to zaowocowało sukcesem w postaci trzeciej lokaty wśród najskuteczniejszych ofensyw po rundzie zasadniczej. Daliśmy się wyprzedzić aktualnym Mistrzom Polski Wrocław Panthers oraz rywalom z naszej dywizji Kraków Kings - podkreśla Bartosz Wardęga, trener Latających Niedźwiedzi.

O awansie do finału rozgrywek miał zadecydować bezpośredni pojedynek z niepokonanymi Kraków Kings. Całe spotkanie stało na wysokim poziomie, a drużyny co chwilę wpadały w pole punktowe przeciwników. Niestety w decydującym momencie jedno z przyłożeniem dla Niedźwiedzi zostało cofnięty i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 28:44 dla Kings.

Brak opisu obrazka

Ten mecz był ozdobą turnieju w Tychach. Świetne akcje podaniowe i biegowe po obydwu stronach. Zabrakło nam niewiele do sprawienia niespodzianki i awansu do finału w Poznaniu. Zostawiliśmy mnóstwo sił i energii na boisko, ale taki jest sport, nie zawsze się wygrywa - skomentował Adam Partyka, rozgrywający.

W spotkaniu o trzecią lokatę w dywizji Latające Niedźwiedzie nie dały szans ekipie Silesia Rebels, i pomimo rozgrywania kolejnego meczu po sobie, zwyciężyły 30:0.

Część zawodników przechodzi do seniorów, część na kolejny sezon pozostaje w juniorach. Za kilka tygodni rozpoczniemy rekrutację i przygotowania do kolejnych rozgrywek - zapowiada Wardęga.

Tabele rozgrywek juniorskich oraz wyniki poszczególnych spotkań znajdują się pod poniższym linkiem.

http://plfa.pl/tables

Wersja XML