Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Odbyło się spotkanie z Profesor Lidią Morawską

Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu informuje, że w dniu 11 maja 2015 r. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu odbyło się spotkanie z Profesor Lidią  Morawską, Director International Laboratory for Air Quality and Health Professor, Discipline of Physics, Faculty of Science & Technology Queensland University of Technology w Australii - córką kpt. Henryka Jaskuły.

Spotkanie przebiegło w niesamowitej atmosferze, które stworzyła młodzieży Pani Lidia Morawska poprzez prezentację multimedialną i jej ciekawą interpretację. Krótkie nakreślenie dorobku naukowego Pani Lidii zmotywowało uczniów przemyskich szkół ponadgimnazjanych i Gimnazjum w Nehryce  do otwartej otwartej dyskusji.

W drugiej części spotkania, po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego Towarzystwa ora odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste nadanie tytułu, wręczenie dyplomu i odznaki Honorowego Członka Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Pani Lidii Morawskiej.

Nadanie najwyższego wyróżnienia  Towarzystwa jest wynikiem uznania wybitnych zasług naukowych  Prof. Lidii Morawskiej w dziedzinie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie ludzi oraz na środowisko naturalne oraz podziękowaniem za stały kontakt z rodzinnym miastem Przemyślem z okazji Jubileuszu 125. lecia Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w Sali Kominkowej Zamku w bardzo miłej atmosferze dalszych niekończących się dyskusji oraz zdjęć, bo każdy uczestnik  chciał mieć pamiątkę z Panią Profesor.

Bogusława Pieczyńska

 

 

 

Wersja XML