Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Klimaty Lwowa w Przemyślu w scenach do nowego serialu Telewizji Polskiej

Brak opisu obrazka
14 kwietnia rozpoczęły się zdjęcia do nowego serialu pod roboczym tytułem „Dziewczyny z Ukrainy”, którego akcja częściowo dzieje się we Lwowie. Stamtąd pochodzą główne bohaterki i tam zaczynają się ich historie. Wyjeżdżając do Polski zostawiają we Lwowie swoich rodziców, ukochane dzieci i partnerów. Część lwowska przewija się w 13-sto odcinkowej historii tytułowych Dziewczyn z Ukrainy. Nie można jej pominąć.

Wnętrza mieszkań, w których mieszkały na Ukrainie bohaterki można wybudować w studiu filmowym, ale co zrobić z uliczkami, którymi bohaterki uciekają do nowego lepszego życia w Polsce, kamienicami i ogólną niepowtarzalną atmosferą Lwowa? Nie da się jej oddać budując nawet najlepszą scenografię na hali filmowej. Potrzebujemy plenerów.

Jest tylko jedno miasto w Polsce, które układem architektonicznym,klimatem i urokiem przypomina Lwów.

To Przemyśl – i właśnie tu zawita na kilka dni ekipa nowego serialu „Dziewczyny z Ukrainy”. Niemal w całości ta sama, która realizuje bijące od lat rekordy oglądalności „Ranczo”.  

Wojciech Adamczyk wspomniał w niedawnym wywiadzie dla Gazety Wyborczej o nowym projekcie:

„To jest historia czterech młodych kobiet, które przyjeżdżają z Ukrainy do Polski, jak to się mówi, za pracą. Z racji sytuacji, w jakiej się znalazły, będą musiały podejmować zajęcia, które niekoniecznie wiążą się z ich wykształceniem, marzeniami itd. Każda z nich na swój sposób zderzała się będzie z naszą, niełatwą rzeczywistością i każda będzie musiała sobie dać radę. A z drugiej strony pojawią się oczywiście Polacy i Polki ze swoimi problemami, co nieuchronnie będzie prowadziło do powiązań, czasami konfliktów albo zwykłych nieporozumień.”

Nasza ekipa realizowała zdjęcia w wielu miejscach w Polsce, pozostawiając zawsze dobre wspomnienia. Wierzymy, że kilkudniowy pobyt w Przemyślu wniesie dużo pozytywnych emocji w życie mieszkańców Przemyśla Liczymy, że mieszkańcy pomogą nam w realizacji scen w scenerii miasta, a owocem współpracy będą świetnie zrealizowane sceny plenerowe do serialu o Dziewczynach z Ukrainy.

Biuro Prasowe TVP S.A.

Wersja XML