Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Organizacje pozarządowe

 • I Lazarycka Gala Charytatywna. Gwiazdą – Krzysztof Iwaneczko. Wszystko na rzecz hospicjum „Betania”

  Brak opisu obrazka
  Już od dłuższego czasu w opuszczonych, a przy okazji mocno nadgryzionych zębem czasu budynkach po niegdysiejszym szpitalu wojskowym przy ulicy Słowackiego 89 w Przemyślu prowadzone są wytężone prace remontowe. Głównymi sprawcami tego pozytywnego „zamieszania” są członkowie Stowarzyszenia Katolickiego „Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy”, które w owych obiektach zamierza stworzyć Centrum Hospicyjno-Opiekuńcze „BETANIA”. Hospicjum patronować będzie święty Łazarz – ten sam, który jest patronem Zakonu Lazarytów.
  Data publikacji: 24-07-2020 14:57
 • Koronawirus SARS-CoV-2 wciąż śmiertelnie groźny! Nie lekceważmy obowiązków i zaleceń!

  Brak opisu obrazka
  Mimo tego, iż od ogłoszenia światowej epidemii minęło wiele miesięcy, koronawirus SARS-CoV-2 nadal zbiera swoje (niestety nierzadko śmiertelne) żniwo.
  Data publikacji: 23-07-2020 10:37
 • Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

  Brak opisu obrazka
  Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.
  Data publikacji: 29-07-2020 12:34
 • Jesteś osobą 60+? Jeśli tak, konieczne zgłoś się do nas! Rusza rekrutacja do Akademii "Aktywny Senior"

  Brak opisu obrazka
  Serdecznie zapraszamy wszystkich dojrzałych, ale wciąż młodych duchem przemyślan do udziału w nowym projekcie, adresowanym do osób 60+. Akademia „Aktywny Senior” to propozycja dla wszystkich, którzy w „kwiecie wieku” wciąż uwielbiają ruch, śmiech, podejmowanie nowych wyzwań i dobre towarzystwo.
  Data publikacji: 16-07-2020 11:06
 • Sympozjum naukowe na Forcie XI Duńkowiczki - ZAPROSZENIE

  Brak opisu obrazka
  Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów przemyskich fortyfikacji, historii Twierdzy Przemyśl i tajemnic, jakimi jest owiana na sympozjum naukowe dotyczące walk na IV Obwodzie obronnym Twierdzy Przemyśl, które odbędzie się w niedzielę, 2 sierpnia br. o godzinie 17.00  na terenie Fortu XI Duńkowiczki.
  Data publikacji: 28-07-2020 15:36
 • Kamil wyruszył z Przemyśla. Rowerzysta pokona na swoim jednośladzie 1400 kilometrów. Dla Sebastiana…

  Brak opisu obrazka
  Kamil Jaroszewski z wielkopolskiego Babiaka to przesympatyczny, ciągle uśmiechnięty młody człowiek. Dziś rano (27 bm.) wyruszył z grodu nad Sanem w długą, rowerową podróż.
  Data publikacji: 27-07-2020 10:45
 • Szlachetna Paczka poszukuje liderów i wolontariuszy

  Brak opisu obrazka
  Nadszedł jeden z najważniejszych momentów dla SZLACHETNEJ PACZKI – poszukiwania Liderów i Wolontariuszy, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni będą docierać do rodzin w potrzebie, samotnych seniorów czy dotkniętym przez los w prawie 700 lokalizacjach w całej Polsce, w tym m.in. w Przemyślu, po to by pomóc im wyrwać się z pułapki biedy, trudności i bezsilności i odzyskać godność. To nie tylko satysfakcja z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z działaniem projektowym, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych.  
  Data publikacji: 23-07-2020 09:57
 • 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - zaproszenie do udziału w uroczystościach

  Brak opisu obrazka
  Komenda Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta Przemyśla do udziału...
  Data publikacji: 21-07-2020 14:55
 • W Harcie nieopodal Dynowa powstanie pomnik 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920. Ty też możesz wesprzeć jego budowę

  Brak opisu obrazka
  Mieszkańcy Harty obok Dynowa chcą upamiętnić walczących o naszą wolność bohaterów Bitwy Warszawskiej. Pomnik 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 ma stanąć w samym sercu wsi, tuż przy strażackiej remizie. Bo to właśnie miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna była głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia.
  Data publikacji: 24-07-2020 09:17
 • Z pasją po zdrowie Sebastiana

  Brak opisu obrazka
  Kamil Jaroszewski z Biabiaka w Wielkopolsce łączy swoją rowerową pasję z pomocą dla chorego 12 letniego chłopca - Sebastiana Kozłowskiego z Koła. Już 27 lipca wyruszy z naszego miasta na ostatni etap swojej podróży dookoła Polski zamierzając przemierzyć swoim rowerem 1400 kilometrowy odcinek trasy do Szczecina, zachęcają oczywiście  w ten sposób do wpłacania datków na leczenie chłopca. 
  Data publikacji: 23-07-2020 11:42
Wersja XML