Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Główne archiwum aktualności

 • Święto Niepodległości w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Narodowe Święto Niepodległości podobnie jak inne wydarzenia w ostatnim czasie także odbędzie się w okrojonym kształcie ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Chcemy jednak, aby pomimo dotykających nas wszystkich ograniczeń, wypadły one godnie, dlatego w programie nie zabraknie najważniejszego punktu, czyli Mszy Świętej w intencji naszej Ojczyzny odprawianej tradycyjnie w Bazylice Archikatedralnej. Z pewnością każdy z nas, mieszkańców Przemyśla, uczci ten najważniejszy dla Polaków dzień 11 listopada, na swój sposób, w domowym zaciszu. Prezydent Miasta Przemyśla zachęca także wszystkich mieszkańców do wywieszenia naszych flag narodowych, niech przemyskie ulice będą biało-czerwone!
  Data publikacji: 02-11-2020 14:14
 • Komunikat

  Brak opisu obrazka
  KOMUNIKAT Prezydenta Miasta Przemyśla ws. wejścia na teren cmentarzy.   W związku z licznymi doniesieniami prasowymi, które zawierają informacje przedstawione w mniej lub bardziej czytelny sposób informujemy, że na przemyskich cmentarzach podobnie jak na cmentarzach w całym kraju zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 1917) obowiązuje zakaz wstępu na teren cmentarzy. W/w informacja znajduje się przy każdym wejściu na cmentarz. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów na teren cmentarza mogą wchodzić osoby uczestniczące w uroczystościach pogrzebowych i czynnościach związanych z pogrzebem.   Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun
  Data publikacji: 01-11-2020 10:32
 • Pandemia - nowe ograniczenia od 31 października

  Brak opisu obrazka
  W związku z ogłoszoną dzisiaj (30 października) na konferencji prasowej decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego, przez trzy najbliższe dni zamknięte będą cmentarze (do 2 listopada). Jest to jedno z nowych obostrzeń wprowadzonych przez rząd wynikających z rosnącej liczbą zakażeń koronawirusem. Tym samym obowiązuje również zakaz wchodzenia na przemyskie cmentarze, jednak ze względu na zaplanowane już uroczystości pogrzebowe, a także konieczność zachowania porządku i czystości na nekropoliach - ich bramy nie będą zamknięte. Nie będą także kursowały darmowe linie A i B, które miały usprawnić poruszanie się między naszymi cmentarzami. 
  Data publikacji: 30-10-2020 16:42
 • Dodatkowe linie A i B we Wszystkich Świętych - ODWOŁANE!

  Brak opisu obrazka
  W związku z dzisiejszym (30 bm.) rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o zamknięciu cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych, decyzja Prezydenta Miasta Przemyśla o uruchomieniu w dniach od 31 października do 2 listopada 2020 r. dodatkowych, BEZPŁATNYCH linii autobusowych „A” i „B”, kursujących pomiędzy Cmentarzem Głównym, a Cmentarzem Zasańskim zostaje odwołana. 
  Data publikacji: 30-10-2020 16:23
 • Znicze zapłonęły na grobach samorządowców

  Brak opisu obrazka
  30 października br.delegacja władz Miasta Przemyśla w osobach Zastępcy Prezydenta Miasta Bogusława Świeżego i Sekretarza Miasta Dariusza Łapy odwiedziła groby prezydentów, burmistrzów i samorządowców spoczywających na przemyskich cmentarzach, aby zgodnie z tradycją zapalić znicze i uczcić osoby, które tworzyły historię naszego miasta. Znicze zapłonęły na grobach: Ignacego Frankowskiego, Aleksandra Dworskiego, Michała Bystrzyckiego, Józefa Kostrzewskiego, Władysława Baldiniego,Tadeusza Sawickiego, Alicji Wnorowskiej, Władysława Bukowskiego oraz Wojciecha Inglota. Znicze zapłonęły również na grobach: Ryszarda Siwca i mjr Władysława Koby, a także na zbiorowej mogile ofiar II Wojny Światowej, Kwaterze Armii Krajowej i Kwaterze Szarych Szeregów.
  Data publikacji: 30-10-2020 12:08
 • Kondolencje dla Pana Władysława Ortyla

  Brak opisu obrazka
  Panu Władysławowi Ortylowi Marszałkowi Województwa Podkarpackiego
  Data publikacji: 28-10-2020 14:08
 • USC w czasie epidemii

  Brak opisu obrazka
  Urząd Stanu Cywilnego w Przemyślu ze względu na epidemię koronawirusa działa w ograniczonym zakresie. Jednak wiele spraw można załatwić za pośrednictwem e-PUAP lub listownie, bez konieczności wizyty w urzędzie.
  Data publikacji: 28-10-2020 12:32
 • Dzień Wszystkich Świętych - Informacja o parkingach i ograniczeniach w ruchu

  Brak opisu obrazka
  Zbliża się 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych. Z uwagi na wzmożony ruch na drogach i przewidywane w związku z nim utrudnienia, w czasie listopadowego święta na ulicach zlokalizowanych w pobliżu przemyskich cmentarzy zostanie wprowadzona zmiana oznakowania i organizacji ruchu. Zmiany te obowiązywać będą w dniach od 31 października do 2 listopada br.
  Data publikacji: 27-10-2020 12:57
 • Odszedł Honorowy Obywatel Miasta Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  W sobotę 24 października odszedł od nas Ksiądz prałat Bronisław Żołnierczyk, Honorowy Obywatel Miasta Przemyśla. Emerytowany Kanonik Przemyskiej Kapituły Metropolitalnej był człowiekiem wielu zasług na polu działalności społecznej, w marcu br. skończył 80 lat.
  Data publikacji: 27-10-2020 10:24
 • Od soboty, 24 października, cała Polska w czerwonej strefie! Wchodzą nowe obostrzenia

  Brak opisu obrazka
  W piątek (23 października 2020 r.) przed południem odbyła się konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego (...)
  Data publikacji: 23-10-2020 11:58
Wersja XML