Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dni otwarte… w Gimnazjum nr 3

23-24 marca 2007 r. do Gimnazjum nr 3 w Przemyślu tłumnie przybywali zaproszeni goście. Byli to tegoroczni szóstoklasiści, którzy stoją właśnie przed ważnym życiowym wyborem- wyborem nowej szkoły. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy, a w dniu drugim- także rodzice.
Program imprezy był bogaty i przygotowany tak, aby przybliżyć uczniom specyfikę pracy Gimnazjum, panującą w nim atmosferę oraz klimat.
Goście, podczas prezentacji multimedialnej, mogli zapoznać się ze szczegółową ofertą edukacyjną Gimnazjum nr 3. Następnie obejrzeli program artystyczny i występy utalentowanych gimnazjalistów: skecze, wprawki aktorskie, pokaz tańca towarzyskiego i nowoczesnego, widowiskową gimnastykę artystyczną, wysłuchali także piosenek w wykonaniu chóru szkolnego.
Kolejnym punktem spotkania był edukacyjny spacer po szkole: odwiedziny w salach lekcyjnych, pracowniach przedmiotowych, bibliotece, gabinetach: pedagoga i psychologa, w sali gimnastycznej, siłowni. W czasie tej poglądowej wycieczki, obejrzano galerie uczniowskich prac plastycznych, technicznych, prac konkursowych, wystawy poplenerowe, gazetki ścienne, kroniki, księgi pamiątkowe, zdjęcia z imprez gimnazjalnych. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się ‘stoisko’ z licznymi pomocami dydaktycznymi, które pozwalają zgłębić tajniki matematyki i fizyki - dziwne przyrządy, magiczne maszyny, intrygujące gadżety edukacyjne zafascynowały młodych naukowców.
Dla miłośników sportu zorganizowano w pięknie odnowionej i wyremontowanej sali gimnastycznej zawody: mecz uczniowie - nauczyciele, turniej tenisa stołowego, rozgrywki uczniów klas szóstych z uczniami klasy I gimnazjum.
Jeśli w kimś ze zwiedzających rodziły się jakieś wątpliwości czy pytania, mógł je rozwiać w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność ’Klasie pytań i odpowiedzi’, gdzie czekali na niego pomocni przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
W holu głównym przez cały czas trwał kiermasz świąteczny - można było kupić kartki, pisanki, ozdoby gipsowe i papierowe, wykonane przez młodzież gimnazjalną. Każdy szóstoklasista otrzymał na pamiątkę mały prezent - zakładkę do książki, by przypominała mu o chwilach spędzonych w Gimnazjum nr 3. W ciągu dwóch marcowych dni szkołę odwiedziło około 300 gości!
Wersja XML