Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Młodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM” koncertował w Polskim Parlamencie

W dniach 17-18 grudnia na  zaproszenie posła Marka Rząsy, przebywał w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej Przemyski Młodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM”.  Zespół powstał we wrześniu 2013 roku i skupia młodzież  szkół ponadpodstawowych z Przemyśla, Dubiecka i Buszkowic. Założycielem i dyrygentem jest  Piotr Szelążek, chórmistrz i nauczyciel muzyki. Mecenat nad chórem sprawuje Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek” na czele z Panią Dyrektor Renatą Nowakowską.

W Sejmie Chór koncertował dwukrotnie: podczas spotkania opłatkowego z udziałem Pani Premier Ewy Kopacz, Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz w holu głównym Sejmu. Na oba brawurowo wykonane i długo oklaskiwane przez liczne audytorium występy złożyły się kolędy polskie, słoweńskie, ukraińskie, francuskie i paragwajskie. Akompaniatorem podczas koncertów był Piotr Dobosiewicz.  Wyjazd przemyskich młodych śpiewaków stał się okazją do wspaniałej promocji miasta Przemyśla. Wiele ciepłych słów i życzeń usłyszeli bardzo przejęci młodzi artyści – dla  nich wszystkich było to wydarzenie, które pozostanie na długo w pamięci – między innymi od Premier Ewy Kopacz, Krystyny Skowrońskiej, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i wielu innych parlamentarzystów z różnych opcji politycznych, które zostały uwiecznione w pamiątkowej kronice zespołu.

Młodzież miała także okazję do odbycia niezwykle  atrakcyjnej  lekcji wiedzy o społeczeństwie w jednym z najważniejszych dla funkcjonowania kraju  miejsc. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości chórzyści zwiedzili Sejm, odwiedzili miedzy innymi galerię obrad plenarnych. Chórzystów z Przemyśla z mównicy powitała prowadząca obrady Izby  v-ce  Marszałek Sejmu Wanda Nowicka.

Wyjazd zespołu był możliwy dzięki zaangażowaniu posła Marka Rząsy, oraz  życzliwości  Roberta Chomy, Prezydenta Miasta  Przemyśla,  Barbary Łapki , Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego, Renaty Nowakowskiej, dyrektor PCKiN Zamek, Haliny Wiśniewskiej, dyrektor Gimnazjum nr 5 oraz Pawła Husarza, właściciela Studia Fotograficznego Foto Husarz, i  Mariusza Franków, właściciela firmy EUROBUS.
Pozostaje mieć nadzieję, iż to nie ostatni koncert tej rangi w wykonaniu przemyskich muzyków.

JPGMłodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM” koncertował w Polskim Parlamencie

JPGMłodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM” koncertował w Polskim Parlamencie

JPGMłodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM” koncertował w Polskim Parlamencie

JPGMłodzieżowy Chór Kameralny „VOX IUVENTUM” koncertował w Polskim Parlamencie

Wersja XML