Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 5

29 kwietnia  2014 roku po raz kolejny pasjonaci języka niemieckiego ze szkół podstawowych spotkali się w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu, by zaprezentować swoje umiejętności wokalne i znajomość języka obcego.

Konkurs rozpoczął pan dyrektor Jan Kamiński. Po krótkim powitaniu organizatorka- nauczyciel języka niemieckiego – pani Patrycja Gazda przedstawiła repertuar i zaproszonych gości, wśród których znalazły się szkoły z Krasiczyna, Olszan i Bolestraszyc, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Muzycznej i oczywiście Szkoły Podstawowej nr 5.

Celem tegorocznej edycji konkursu było propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, a w szczególności podnoszenie umiejętności językowych.

Jury w składzie: Piotr Szelążek – nauczyciel muzyki i germanistki: Aleksandra Kubicka, Monika Niedźwiedź oraz Joanna Choma oceniało walory głosowe, poprawność językową, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny wykonawców. Christine Stürmer, Belsy, Andrea Berg, Yvonne Catterfeld, Annett Louisan, Rolf Zuckowski, zespoły Glasperlenspiel czy Luttenberger Klug  to artyści najczęściej wybierani przez uczestników. Uczniowie, ambitnie podchodzili do interpretacji, tak trudnych nierzadko w wykonaniu, utworów.

Komisja po wysłuchaniu wszystkich wokalistów udała się na obrady, a uczestnicy i ich opiekunowie zaproszeni zostali na poczęstunek. Na chwilę zapomniano o napięciu i oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu.
W związku z wysokim poziomem zaprezentowanych utworów, przyznano dodatkowo pięć wyróżnień!
 

Wyróżnieni wokaliści:

Dyplomy i upominki zostały ufundowane przez Goethe-Institut w Krakowie, Polskie Stowarzyszenie Języka Niemieckiego w Przemyślu oraz Wydawnictwo PWN.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Wersja XML