Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gospodarka

 • AWARYJNE ZAMKNIĘCIE WODY

  Brak opisu obrazka
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu informuje mieszkańców ul. Słowackiego od parkingu przy ul. Przemysława bez wody Słowackiego nr 115, 126, 130, Fabryczna 22a, 24, 24a, Herburtów
  Data publikacji: 12-08-2022 08:34
 • Ruszył nabór dla gmin w nowym programie "Ciepłe Mieszkanie"

  Brak opisu obrazka
  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Jest on skierowany do właścicieli lokali w tego typu budynkach mieszkalnych, którzy będą mogli się starać o uzyskanie dofinansowania w swoich gminach. Budżet na realizację programu wynosi 1,4 mld zł.
  Data publikacji: 11-08-2022 15:18
 • PARP rozpoczęła rekrutację do IV edycji Akademii Menadżera Innowacji

  grafika - strona początkowa ulotki, grafika w kształcie mózgu ułożonego z kolorowych karteczek i wtyczki elektrycznej. Napis Akademia Menadżera Innowacji
  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje jedyny w swoim rodzaju autorski program szkoIeniowo-doradczy Akademia Menadżera lnnowacji (AMl). Rekrutacja do niego potrwa do 9 września br. PARP zaprasza przedsiębiorców i pracowników poszukujących sposobów na wdrożenie innowacji, zwiększenie konkurencyjności, poprawę efektywności pracy i wzrost rentowności firmy.  Celem programu jest m.in. zbudowanie w firmie zespołu, który będzie skutecznie działał na rzecz jej rozwoju poprzez innowacje.
  Data publikacji: 09-08-2022 11:57
 • Awaryjne i planowane wyłączenie wody

  grafika - przekreślony kran
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z awarią magistrali od godziny 10.30 dzisiaj (10 sierpnia) na części ulicy Słowackiego trwa przerwa w dostawie wody, która zostanie przywrócona po usunięciu awarii. Z kolei jutro (11 sierpnia) nastąpi planowe wyłączenie wody w ulicy Wysockiego od godz. 8.00 do godz. 14:00. Jest to związane z z rozbudową tej drogi powiatowej.
  Data publikacji: 10-08-2022 12:50
 • Baza cen odpadów

  Brak opisu obrazka
  Ekoetos.pl to portal informacyjny poświęcony szeroko rozumianej tematyce ochrony środowiska. Wśród wielu ważnych informacji, które można tam znaleźć znajduje się baza wiedzy na temat wysokości cen odpadów komunalnych w poszczególnych gminach.
  Data publikacji: 05-08-2022 14:03
 • Trwają prace nad Miejskim Planem Adaptacji do zmian klimatu

  Brak opisu obrazka
  Czy klimat ulega zmianie? W wyniku emisji gazów cieplarnianych do środowiska przez człowieka takich jak dwutlenek węgla i inne, przyczyniamy się do podnoszenia średniej temperatury powietrza. Dodatkowo znacząco wpływamy na obieg wody i wielu substancji w przyrodzie, co prowadzi do pogorszenia warunków życia na powierzchni naszej planety. Do tej pory odnotowano wzrost średniej temperatury powierzchni Ziemi o ok. 1°C w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej.
  Data publikacji: 02-08-2022 13:04
 • Segregacja odpadów ze styropianu

  Brak opisu obrazka
  Styropian to tworzywo sztuczne – w większości wypadków powinien więc trafić do kosza z metalami i tworzywami sztucznymi. Jednak nie zawsze – w przypadku styropianowych opakowań po jedzeniu, jeżeli są mocno zabrudzone, a zwłaszcza zatłuszczone, wówczas należy wyrzucić je do odpadów zmieszanych. Z kolei opakowania styropianowe dużych rozmiarów, jak te po telewizorach, pralkach, czy lodówkach, należy oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jeżeli zaś posiadamy niewykorzystany styropian budowlany, powinien on zostać odebrany przez firmę wywożącą odpady poremontowe.
  Data publikacji: 02-08-2022 08:47
 • Płukanie i dezynfekcja sieci wodociągowej

  Brak opisu obrazka
  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Przemyślu informuje mieszkańców Przemyśla i innych miejscowości zaopatrujących się w wodę w Przedsiębiorstwie, że od dnia 1 sierpnia br. będzie trwało płukanie sieci wodociągowej. 
  Data publikacji: 20-07-2022 15:12
 • Testujemy elektryczną zamiatarkę

  Mała zamiatarka w trakcie pracy na przemyskim Rynku
  Bardziej cicha, ekologiczna i wydajna - to pierwsza całkowicie elektryczna zamiatarka uliczna marki Dulevo, którą testowaliśmy w Przemyślu  dzięki współpracy z jej polskim przedstawicielem Hewea. Nowa zamiatarka sprawdzana była m.in. w centrum miasta, w Rynku.
  Data publikacji: 19-07-2022 13:22
 • Spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące wsparcia rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz pożyczek dla MŚP

  plakat informujący o pożyczkach, na zdjęciu młoda kobieta w okularach w kwiaciarni, tekst:
przedsiębiorcze podkarpackie
BGK BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
Nie pracujesz?
Masz pomysł na biznes,
ale brakuje Ci pieniędzy?
Masz 30 lat lub więcej?
Weź pożyczkę unijną
z projektu .Przedsiębiorcze
Podkarpackie'
RPO WP 2014-2020!
MIKROPOŻYCZKA NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
pożyczka - do 80 tys. zł
• długi okres spłaty pożyczki - do 7 lat
• możliwość karencji w spłacie kapitału - do 12 miesięcy
Przyznanie pożyczki uzależnione jest od analizy ryzyka pożyczkobiorcy. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
Fundusze Europejskie
Program Regionalny
PODKARPACKIE przestrzeń otwarta
Unia Europejska
Europejski Fundusz Społeczny
  Prezydent Przemyśla oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące wsparcia rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz pożyczek dla MŚP. Masz pomysł na swój biznes, myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej, a brakuje Ci środków? Widzimy się 26 lipca br. o godzinie 10.00 w sali narad Urzędu Miejskiego (Rynek 1).
  Data publikacji: 19-07-2022 10:10
Wersja XML