Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świetlica "Przystań" w ferie odkrywa siebie z "Siemachą"

Nareszcie ferie! Dzieci i młodzież ze świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ”Przystań” w Przemyślu czekała na nie z ogromnym wytęsknieniem. Nic dziwnego. W tym roku podopieczni „Przystani” po raz kolejny wyjechali do Krakowa, by znów wypoczywać w zaprzyjaźnionej placówce sportowo – wychowawczej. Nasi podopieczni ponownie gościli w jednej ze specjalistycznych placówek wsparcia dziennego Stowarzyszenia Siemacha, „Siemacha Spot” w Centrum Rozwoju Com – Com Zone Nowa Huta – dużym i nowoczesnym kompleksie sportowo – rekreacyjnym.

W ciągu tygodniowego pobytu, dzięki dyrektor „Siemacha Spot” na Ptaszyckiego 6, pani Małgorzacie Kaczmarczyk oraz wychowawcom i młodym siemachowcom, młodzi mogli po raz kolejny poczuć, pomimo szarego betonu, szkła i surowości ścian, przyjazną atmosferę, doświadczyć, wbrew sporej odległości pomiędzy Przemyślem a Krakowem, bliskich spotkań i do woli zaczerpnąć z różnorodności i mnogich możliwości Siemachy, korzystając z pracowni warsztatowych, psychoedukacyjnych oraz biorąc udział w szerokiej ofercie zajęć wychowawczych, edukacyjnych i artystycznych.

W programie zajęć pobytu w Krakowie nie brakło także atrakcji tj. wyjazdu do Parku Wodnego, wyjścia do kina 3D, gry w kręgle w Fantasy Park oraz zwiedzania Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie wychowankowie „Przystani’ mogli zobaczyć kolekcję motocykli i samochodów produkcji krajowej, tramwaje, autobusy i pojazdy techniczne obsługujące niegdyś sieć komunikacji miejskiej w Krakowie, maszyny drukarskie stosowane przez krakowskich drukarzy na przestrzeni dziejów oraz doświadczyć szeroką skalę zastosowania koła w działalności ludzkiej, wykonując ciekawe doświadczenia, bawiąc i ucząc się jednocześnie. Nie mogło zabraknąć także spaceru po Krakowie. Rozpoczęli go młodzi od zwiedzania Kazimierza, dzielnicy miasta, niegdyś największego ośrodka kultury żydowskiej, dziś miejsca pełnego pamiątek i śladów po tych, którzy go zamieszkiwali, a zakończyli odwiedzinami Kościoła Mariackiego z pięknym ołtarzem Witta Stwosza, Sukiennic i Wawelu, z Zamkiem Królewskim, Królewską Katedrą oraz Kryptą, w której spoczywają Maria i Lech Kaczyńscy oraz marszałek J. Piłsudski. Nie zabrakło chwil zadumy i wzruszenia, bo oto tu, bardziej niż gdziekolwiek indziej, dotknęli oni polskiej historii i polskiej przeszłości.

Dziś, wspominając ten tydzień ferii spędzonych w Krakowie, z  ust podopiecznych „Przystani” nie schodzą słowa: „MOŻE MÓGŁBYM”, „MOGLIBYŚMY”. Młodzi, po spotkaniu z rówieśnikami z Siemachy, odkryli nieskończoną przestrzeń możliwości działania. W niektórych rozbudziły się nowe ambicje, inni otworzyli się na nowe wyzwanie, które być może wcześniej się już pojawiło, ale wydawało się im nieosiągalne. Teraz chcą jeszcze bardziej i mocniej rozwijać swoje talenty i pasje, zdobywać wiedzę, poznawać nowych ludzi, niestrudzenie szukać, być bardziej, żyć bardziej i TWORZYĆ…TWORZYĆ SIEBIE I ŚWAT WOKÓŁ SIEBIE, bo już wiedzą, że KTO NIE DZIAŁA, NIE BUDUJE, TEN NISZCZY.

Podopieczni świetlicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Przystań” w Przemyślu pragną z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować Dyrektor „Siemacha Spot” na Nowej Hucie – panie Małgorzacie Kaczmarczyk, za zaproszenie, udostępnienie pomieszczeń i nieustanne czuwanie nad tym, by nam niczego nie brakowało, oraz całemu gronu pedagogicznemu za serdeczność i otwartość.
Dziękujemy także naszym sponsorom, a w szczególności PGNiG SA oraz panu Mariuszowi Franków (firma Eurobus), panu Wojciechowi Szpak (właścicielowi Domu Handlowego „Szpak”), klerykowi Pawłowi Franus wraz z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu oraz wszystkim dobroczyńcom i ofiarodawcom, dzięki którym nasz pobyt w Krakowie był możliwy.
Dziękujemy również Urzędowi Miasta Przemyśl, a w szczególności pani Danucie Wiech – Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych, dzięki którym świetlica TPD „Przystań” w Przemyślu może funkcjonować i organizować tak wspaniałe wyjazdy dla swoich podopiecznych.

 

JPGŚwietlica "Przystań" u Siemachy (129,69KB)

JPGŚwietlica "Przystań" u Siemachy (108,90KB)

JPGŚwietlica "Przystań" u Siemachy (98,97KB)

Wersja XML