Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Technikum Nr 4 jedyna ponadgimnazjalna „Złota Szkoła” w Przemyślu

    Technikum Nr 4 wchodzące razem z IV Liceum Ogólnokształcącym w skład Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. prof. Janusza Groszkowskiego w Przemyślu zdobyło zaszczytny tytuł „Złotej Szkoły 2014” w prestiżowym rankingu tygodnika „Perspektywy”.  Żadna szkoła w Przemyślu nie może pochwalić się takim osiągnięciem.    

 

W Rankingu Techników Technikum Nr 4 zajęło 1 miejsce w Przemyślu, 7 - w województwie podkarpackim i 93 – w Polsce (na ogólną liczbę około 3 tysięcy szkół technicznych). To duży sukces!

W zeszłym roku Technikum Nr 4 zdobyło tytuł „Srebrnej Szkoły 2013”, więc tegoroczny sukces nie jest dziełem przypadku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze wyżej w tym rankingu.

 

Kapituła rankingu ocenia technika biorąc pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Dane pochodzą ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół: protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawień Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz Systemu Informacji Oświatowej.

 

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

 

http://zseio.net.pl/

 

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=1291:ranking-technikow-2014-woj-podkarpackie&catid=134&Itemid=267

Wersja XML