Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Betlejemskie Światło Pokoju

Komendant Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP Jadwiga Turek oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma zapraszają na przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Uroczystość odbędzie się 20 grudnia br. o godz. 15.00 na przemyskim Rynku.

Betlejemskie Światło Pokoju zapłonie w tym roku po raz 27. Ceremonia zapalenia płomienia ma od lat stały przebieg. W Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem światło zapala mnich prawosławny od lampy oliwnej, wiszącej nad srebrną gwiazdą, oznaczającą miejsce narodzenia Jezusa. Następnie światło jest przenoszone do przylegającego do Bazyliki katolickiego kościoła św. Katarzyny i ustawiane na głównym ołtarzu, przy którym następnie sprawowana jest Msza Święta. Rozesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju następuje w połowie grudnia podczas nabożeństwa ekumenicznego w Wiedniu, w którym uczestniczą delegacje harcerzy z różnych krajów i przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich.

Od 17 lat w akcji uczestniczą także polscy harcerze, którzy przyjmują światło od swoich słowackich kolegów na Łysej Polanie, a następnie roznoszą je do szpitali, szkół, domów opieki społecznej, kościołów, urzędów i instytucji w całym kraju.

 

Szanowni Państwo!

W Przemyślu Harcerze Hufca Ziemi Przemyskiej
przekażą uroczyście Światło Mieszkańcom
w dniu 20 grudnia 2013 r. o godzinie 15.00 w Rynku Starego Miasta.


Serdecznie zapraszamy do przyjęcia Betlejemskiego Światła Pokoju. Niech zapłonie na wielu wigilijnych stołach i będzie żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.


WYJDŹ Z CIENIA. POKAŻ DOBRO!
(Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju)

JPGNULL

Wersja XML