Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Ogólnopolski Dzień Diabetyka

W dniu 16 listopada br. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, w ramach Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Diabetyka.
Patronat honorowy obchodów pełnili: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski i Prezydent Miasta Kielc.
Program obchodów był bardzo bogaty, prowadzony jako seminarium przez: Prof. zw. dr hab. med. Jacka Sieradzkiego, Prof. dr hab. med. Mieczysława Szaleckiego i dr Magdalenę Dolecką-Ślusarczyk.
W części artystycznej mogliśmy wysłuchać koncertu orkiestry rozrywkowej.
W trakcie trwającej uroczystości uczestnicy wzięli udział w warsztatach – pt. "Dieta cukrzycowa w praktyce", połączonych z degustacją potraw zalecanych dla diabetyków.
Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z konsultacji lekarskich, dietetycznych, z nauki udzielania pierwszej pomocy i z komputerowego badania stóp.

W uroczystościach tych, jako jedyny z Przemyśla, wziął udział Prezes PSD Przemyskiego Koła Terenowego Nr 15 Jan Zrajko, który w trakcie tych uroczystości został odznaczony przez Prezydenta PR Bronisława Komorowskiego SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI za wkład pracy w ochronę zdrowia diabetyków w Polsce.
Zarząd Wojewódzki PSD w Kielcach przyznał mu dyplom wdzięczności za ogromne serce, pomoc i wsparcie w ramach współpracy z Stowarzyszeniem Diabetyków w Kielcach.

 

JPGWicewojewoda świętokrzyski wręcza Janowi Zrajko SREBRNY KRZYŻ ZASŁUGI

JPGPrezes Zarządu Głównego wręcza Janowi Zrajko Dyplom Wdzięczności.

Wersja XML