Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i sport

  

                                              Warszawa, 1 września 2021 r.

                                 „Lekcja o Funduszach Europejskich” wraca do szkół

 

Wystartowała szósta edycja akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

W projekcie mogą wziąć udział szkoły z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Nauka przez zabawę

Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.

 

Ponad 16 lat Polski w Unii Europejskiej to czas ogromnych inwestycji. Między innymi dzięki wsparciu funduszy unijnych i efektywnemu wykorzystywaniu środków krajowych do tej pory udało się zrealizować tysiące projektów zarówno na poziomie krajowym, regionalnym, jak i lokalnym. Jednym
z zadań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jest popularyzacja wiedzy o Funduszach Europejskich. Dlatego po raz kolejny zachęcamy do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich
– mówi Jacek Żalek, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Każdy nauczyciel, który zadeklaruje udział swojej szkoły w akcji, otrzyma bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.

 

Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!”
i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach (monitory interaktywne).

 

Do udziału w akcji zostanie zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej.
O zakwalifikowaniu szkoły do akcji decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.

 

 

 

 

 

Kontakt dla mediów:

Anna Zakrzewska

PRownia – Sztuka Relacji

tel. 606 170 116

email: azakrzewska@prownia.pl

 

 

 

 • IX Przemyska Dycha

  banerek biegu - zarys panoramy miasta, okalanej przez różnokolorowe sylwetki biegaczy i napis Przemyski Bieg Uliczny Przemyska Dycha
  Już po raz dziewiąty na ulicach Przemyśla zostanie rozegrana największa impreza biegowa w naszym mieście, czyli Przemyska Dycha. Organizatorzy, czyli Przemyski Klub Biegacza, już w sierpniu zanotowali na listach startowych 600 osób. Obok biegu głównego 19 września z przemyskiego Rynku wystartuje także Mini Dyszka - bieg dla najmłodszych.
  Data publikacji: 14-09-2021 10:15
 • Łukasz Kalinowski wygrał w Dębicy, a Aleksandra Makar i Wiktor Iwaniuch w Nowej Sarzynie.

  Weronika Pelc, Aleksandra Makar i Łukasz Kalinowski z dyplomami i statuetkami turniejowymi
  4 września br. w Dębicy odbyła się 22 Podkarpacka Olimpiada Tenisa Stołowego w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego. MLKS Nurt Przemyśl reprezentowali w zawodach: Weronika Pelc, Aleksandra Makar i Łukasz Kalinowski. Kapitalne zawody zagrał Łukasz zajmując 1 miejsce w kategorii mężczyzn 20-39 lat. Z sukcesami zaprezentowali się także zawodnicy klubu w VIII Turniej Otwarcia Sezonu 2021/2022 „Nowa Sarzyna 2021”, który odbywał się 29 sierpnia br.
  Data publikacji: 10-09-2021 12:33
 • Miesiąc do #CodeWeek2021 – sprawdź bezpłatne webinary i zgłoś wydarzenie

  Brak opisu obrazka
  Choć ciągle jeszcze cieszymy się z zeszłorocznego zwycięstwa Polski w Europejskim Tygodniu Kodowania, wielkimi krokami zbliża się #CodeWeek2021. W tym roku świętujemy go w dniach 9-24 października. Zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Zgłoście swoje wydarzenie już dziś i sprawdźcie webinary przygotowane na tę okazję przez biuro CodeWeek i partnerów!
  Data publikacji: 10-09-2021 11:08
 • Aleksandra Makar i Wiktor Iwaniuch wygrali w Nowej Sarzynie.

  Brak opisu obrazka
  29.08.2021 r. odbyły się zawody - VIII Turniej Otwarcia Sezonu 2021/2022 „Nowa Sarzyna 2021” w tenisie stołowym.
  Data publikacji: 10-09-2021 10:47
 • Aktywnie po zdrowie w Narodowy Dzień Sportu!

  Więcej informacji na
www.narodowydziensportu.pl
NARODOWY DZIEŃ SPORTU
Narodowy Dzień Sportu w Przemyślu.
11 września POSiR fit Przemyśl ul. Mickiewicza 30,
  Miasto Przemyśl świętuje IX edycję Narodowego Dnia Sportu.  To projekt organizowany przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jego celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji. Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji jako jeden z propagatorów zdrowego stylu życia dołączył do akcji.
  Data publikacji: 09-09-2021 15:05
 • „Lekcja o Funduszach Europejskich” wraca do szkół

  Wystartowała szósta edycja akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.
  Data publikacji: 09-09-2021 15:04
 • Konkurs historyczny i latawce

  ARCHIWA
PAŃSTWOWE
ARCHIWUM PAŃSTWOWE W PRZEMYŚLU
KONKURS HISTORYCZNY
DLA KLAS VI-V111
PRZEMYŚL PODCZAS II WOJNY
ŚWIATOWEJ
  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego,  Archiwum Państwowe w Przemyślu zaprasza uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII z Przemyśla i terenu gminy Przemyśl do udziału w konkursie historycznym "Przemyśl podczas II wojny światowej". Regulamin przewiduje trzy etapy, a na finalistów czekają atrakcyjne nagrody! 
  Data publikacji: 08-09-2021 08:27
 • ,,Bezpieczna droga do szkoły"

  Brak opisu obrazka
  "Bezpieczna droga do szkoły" to akcja KMP w Przemyślu, do której chętnie włączyła się Straż Miejska w Przemyślu.
  Data publikacji: 02-09-2021 15:16
 • „Mój Internet Przyszłości” – napisz, nakręć, narysuj i wygraj!

  Brak opisu obrazka
  78 000 złotych to pula nagród konkursu „Mój Internet Przyszłości”, który organizujemy w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ #IGF2021. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 8 października. Sprawdźcie szczegóły!
  Data publikacji: 02-09-2021 07:12
 • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021 / 2022

  Brak opisu obrazka
  Dzisiaj tj. w środę 1 września 2021 r. uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021 / 2022 miała miejsce we wszystkich szkołach i placówkach edukacyjnych w Przemyślu.
  Data publikacji: 01-09-2021 13:23
Wersja XML