Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i sport

 • Zdziesiątkowani, ale zwycięscy! „Gladiatorzy” zdobyli Wągrowiec!

  zdjęcie z meczu
  Chcąc popuścić wodze fantazji i poszukać analogii do wydarzeń sprzed i w trakcie spotkania w Wągrowcu z Nielbą, śmiało można się cofnąć wiele wieków. 300 Spartan dowodzonych przez króla Leonidasa, do ostatniego wojownika stawiało czoła wielokrotnie potężniejszej armii perskiej pod wodzą króla Kserksesa w bitwie pod Termopilami. Jedno tylko się nie zgadza: Leonidas musiał w końcu uznać wyższość przeciwnika, przemyscy „Gladiatorzy” wyszli z rywalizacji zwycięsko!
  Data publikacji: 24-01-2022 12:01
 • Ferie zimowe 2022

  Zdjęcie ze stoku narciarskiego - na pierwszym planie mały narciarz
  Wypoczynek dzieci i młodzieży  Obowiązkiem organizatora jest zgłoszenie wypoczynku dzieci i młodzieży do właściwego kuratora oświaty przez system bazy wypoczynku. Dzięki niej rodzice i opiekunowie w łatwy i szybki sposób mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Baza daje gwarancję, że wypoczynek został zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.
  Data publikacji: 19-01-2022 14:47
 • Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania wystartowały 17 stycznia!

  Baner promujący akcję - rysunek skrzyni ze skarbami, chłopca ze szkłem powiększającym
i teks: giganci programowania
KODUJ Z GIGANTAMI
PYTHON SZYFRY HTML
ZAGADKI MINECRAFT
BEZPŁATNE WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA
Stacjonarnie i Online
Przemyśl, 5 - 6 LUTEGO
www.kodujzgigantami.pl
  Zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce już ruszyły. Wraz z organizatorami, patronami honorowymi serdecznie uczniów przemyskich szkół do udziału w akcji zaprasza Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji. Zajęcia będą odbywać się w dniach od 5 do 6 lutego 2022 roku od godziny 9:00 do 20.00 przy ulicy Ratuszowej 10a siedzibie Inkubatora.
  Data publikacji: 19-01-2022 14:30
 • A może Ferie w mieście?

  Bałwan ze śniegu z miotłą na tle budynku muzeum
  Zbliżające się ferie zimowe to okazja dla dzieci młodzieży, aby skorzystać z oferty, którą już przygotowały przemyskiej jednostki miejskie i inne instytucje. Jak zwykle program zajęć zapowiada się bardzo różnorodnie, a przede wszystkim ciekawie. Czego mogą się spodziewać wypoczywający w naszym mieście od 14 do 27 lutego?
  Data publikacji: 18-01-2022 11:48
 • Warsztaty plastyczne "Młodego Twórcy"

  Plakat zapowiadający warsztaty z grafikami łyżwiarzy trzymających pędzel i ołówek
  Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat na warsztaty plastyczne "Młodego Twórcy".
  Data publikacji: 17-01-2022 11:18
 • "Droga do morza" - nowa wystawa Towarzystwa Projektów Edukacyjnych na Placu Niepodległości

  Wystawa "Droga do morza"
  To w ciągu zaledwie kilku ostatnich miesięcy kolejne przedsięwzięcie Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, wspieranego  przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, oddział w Przemyślu, a także Prezydenta Miasta Przemyśla. Od dzisiaj (13 stycznia) na Placu Niepodległości przemyślanie mogą oglądać nową wystawę zatytułowaną "Droga do morza". Wystawa będzie czynna do 1 lutego.
  Data publikacji: 13-01-2022 14:42
 • „uDOSTĘPniacze do akcji!”

  Brak opisu obrazka
  O dostępności wciąż mówi się za mało, tymczasem bez niej wielu z nas nie będzie w stanie normalnie żyć. Czas dostrzec potrzeby osób z niepełnosprawnościami czy też znajdujących się w trudnych życiowych sytuacjach! W uświadomieniu sobie jak ważna jest dostępność we współczesnych świecie ma pomóc startująca 10 stycznia 2022 r. akcja edukacyjna wraz z konkursem pn. „uDOSTĘPniacze 2.0”.
  Data publikacji: 12-01-2022 09:23
 • Wspólna konferencja prasowa Prezydenta Miasta i Wicemarszałka Województwa

  Uczestnicy konferencji na tle ścianki reklamowej za mównicą
  5 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz zaproszonych gości: Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, Wicedyrektora ds. Europejskiego Funduszu Społecznego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Macieja Karasińskiego oraz dyrektorów przemyskich szkół: Andrzeja Olejnika (ZSUHiG), Roberta Rybaka (CKZiU Nr 1) oraz Marka Pilszyka (CKZiU Nr 1).
  Data publikacji: 05-01-2022 13:44
 • Ogłoszenie o konkursie w sprawie realizacji zadań z zakresu sportu w 2022 roku

  Na podstawie § 4 ust. 3 Uchwały Nr 294/2010 Rady Miejskiej w Przemyślu z dnia 10 listopada 2010 r. Prezydent Miasta Przemyśla ogłasza konkurs na realizację w 2022 roku zadań z zakresu sportu w Gminie Miejskiej Przemyśl oraz zaprasza do składania ofert.
  Data publikacji: 05-01-2022 12:58
 • ZIMOWY MISTRZ WYPRACOWAŃ

  Brak opisu obrazka
  Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych – dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w konkursie polonistycznym ZIMOWY MISTRZ WYPRACOWAŃ.
  Data publikacji: 03-01-2022 10:01
Wersja XML