Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i sport

 • 82 stypendystów z przemyskich szkół odebrało swoje nagrody

  Brak opisu obrazka
  Czwarty rok z rzędu Prezydent Miasta przyznaje najlepszym uczniom z terenu Przemyśla stypendia za wyjątkowe osiągnięcia w nauce, w olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. W tym roku z rąk włodarza miasta otrzymało je 82 osoby, nie tylko ze szkół prowadzonych przez przemyski samorząd, ale także podległych innych jednostkom. Ze względu na panującą epidemię uzdolniona młodzież spotkała się 18 września z Prezydentem Wojciechem Bakunem oraz Przewodniczącą Komisji Edukacji Bogumiłą Nowak w trzech grupach: stypendystów ze szkół podstawowych, szkół niepublicznych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczniom towarzyszyli dyrektorzy i wychowawcy, wspierali ich w tym uroczystym dniu także rodzice.
  Data publikacji: 18-09-2020 14:58
 • Jak zaszczepić w dziecku miłość do czytania? Wziąć udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez PBP!

  Brak opisu obrazka
  Z ogromną radością informujemy, iż Przemyska Biblioteka Publiczna kontynuuje udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, zorganizowanej przez Instytut Książki dla najmłodszych czytelników i ich rodziców. Projekt trwa do wyczerpania wyprawek!
  Data publikacji: 18-09-2020 11:03
 • ORLEN Upstream SRS Przemyśl rozpoczyna batalię o awans do Superligi

  Brak opisu obrazka
  Już w najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 18:00 swój inauguracyjny, wyjazdowy mecz w batalii o awans do Superligi, rozegrają Gladiatorzy z zespołu ORLEN Upstream SRS Przemyśl. Pierwszym rywalem, który sprawdzi aktualną formę przemyskich piłkarzy ręcznych, będzie bardzo mocny zespół KSSPR Końskie.
  Data publikacji: 18-09-2020 10:18
 • Po długiej przerwie wraca akcja „Listy dla Ziemi”! Zapraszamy do udziału

  Brak opisu obrazka
  Czwarta edycja znanej doskonale wszystkim młodym ekologom akcji, miała mieć swój finał wiosną tego roku. Z powodu panującej pandemii, organizator wydarzenia odłożył je na późniejszy termin.
  Data publikacji: 17-09-2020 08:22
 • „Kosmolenie ratują Ziemię” – zapraszamy najmłodszych przemyślan w niesamowitą, teatralną podróż o zabarwieniu ekologicznym

  Brak opisu obrazka
  „Kosmolenie ratują Ziemię” to kolejny ekologiczny spektakl krakowskiego teatru Kultureska.
  Data publikacji: 16-09-2020 13:23
 • Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie w nowej rzeczywistości

  Brak opisu obrazka
  Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza,  zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Dębicy. W tym semestrze rejestracja, jak i zajęcia odbywać się będą w zmienionej formie.
  Data publikacji: 16-09-2020 09:21
 • Drużyna Nurtu Przemyśl ze srebrnym medalem Mistrzostw Województwa Podkarpackiego

  Brak opisu obrazka
  12 września br. w Dukli odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Juniorów w tenisie stołowym. Podczas spotkania znakomity występ odnotowała reprezentująca nadsański gród drużyna Nurtu Przemyśl w składzie: Aleksandra Kondrat i Weronika Pelc. Przemyślanki wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Województwa Podkarpackiego, ulegając w finale AZS Politechnika Rzeszów.
  Data publikacji: 14-09-2020 13:42
 • „Spisowe rebusy” i „Podkarpacka wieś w obiektywie” – zapraszamy do udziału w konkursach

  Brak opisu obrazka
  W związku z trwającym  od 1 września do 30 listopada br. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:
  Data publikacji: 14-09-2020 12:57
 • UKS Tempo 5 ani na chwilę nie zwalnia tempa. Trwa znakomita passa przemyskich lekkoatletów

  Brak opisu obrazka
  Po mistrzostwach dzieci, juniorach i juniorach młodszych przyszedł czas na młodzików (roczniki 2005 i młodsi), którzy 5 września br. na przemyskim stadionie Juwenia mieli okazję stoczyć walkę o 26 kompletów medali.
  Data publikacji: 11-09-2020 15:04
 • Milion kilometrów przejechanych w Rowerowej Stolicy Polski

  Brak opisu obrazka
  Za nami pierwsze dziesięć dni Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski i na tym etapie możemy się pochwalić wysokim, 8 miejscem w stawce 44 miast prezydenckich. Toczymy zaciętą walkę z Lesznem o miejsce siódme, a to wszystko dzięki zaangażowaniu nie tylko indywidualnie jeżdżących rowerzystów z Przemyśla, ale także grup jak Przemyska Grupa Rowerowa i ich sympatyków, Bida Cycling Group, Zakręcony Przemyśl, a także wspierających nas w zabawie kolarzy z Jarosławia, Eko Line Zryw Buszkowiczki, Kańczugi, Przeworska i Pruchnika. 122 aktywnych uczestników jeżdżących dla naszego miasta przejechało w tym czasie ponad 25 tysięcy kilometrów dla Przemyśla!
  Data publikacji: 11-09-2020 11:22
Wersja XML