Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i sport

 • „Bądź z innej bajki” – rusza kampania o bezpieczeństwie w sieci

  Brak opisu obrazka
  Chcemy pomóc rodzicom lepiej zrozumieć, na jakie zagrożenia mogą trafić ich dzieci w internecie. Chcemy podpowiedzieć, jak ich uniknąć i jak o nich rozmawiać. Ruszamy z nową kampanią. Może pamiętacie – w lutym ogłoszony został konkurs „(Nie)Bezpieczni w sieci”. Był skierowany do organizacji pozarządowych, a chodziło w nim o wybór najlepszej kampanii edukacyjnej związanej z bezpieczeństwem w internecie. W maju poznaliśmy zwycięzców.
  Data publikacji: 26-11-2020 13:39
 • Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r.

  Brak opisu obrazka
  Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.
  Data publikacji: 25-11-2020 13:40
 • Ostatni akcent Rowerowej Stolicy Polski

  Brak opisu obrazka
  Trwająca cały wrzesień Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski zaktywizowała środowiska rowerowe w miastach prezydenckich, które brały udział w tej zabawie. I chociaż nie znaleźliśmy się jako miasto na podium tej akcji, to jednak zajęliśmy bardzo dobre ósme miejsce wśród 44 miast biorących w nim udział. Niestety nie udało się ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z epidemią zorganizować spotkania, na którym moglibyśmy podziękować najaktywniejszym rowerzystom z Przemyśla i innych miejscowości "kręcących" dla naszego miasta. Skromnym podziękowaniem, podobnie jak w ubiegłym roku, były natomiast vouchery na zakupy i serwis rowerów przesłane paniom i panom, którzy przejechali największy dystans w czasie miesiąca. Te wyróżnienia przygotowaliśmy wspólnie ze wspierającym nas drugi raz przemyskim sklepem Azymut
  Data publikacji: 23-11-2020 15:38
 • Poznajcie laureatów 5. edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej MDK w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  20 listopada br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu zakończono weryfikację i ocenę zgłoszeń nadesłanych w V Edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej – „Z pieśnią do Niepodległości”.
  Data publikacji: 23-11-2020 14:58
 • Młodzież z Kielc pokazała lwi pazur. Krok od sporej sensacji

  Brak opisu obrazka
  38:32 - takim wynikiem zakończył się sobotni mecz pomiędzy ORLEN Upstream SRS Przemyśl a SMS ZPRP Kielce.
  Data publikacji: 23-11-2020 14:47
 • „Pocztówka do Świętego Mikołaja” – PBP zaprasza dzieci do udziału w II Konkursie Plastyczno-Literackim

  Brak opisu obrazka
  Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Przemyślu zapraszają dzieci w wieku od 7 do 15 lat do udziału w II Konkursie Plastyczno-Literackim „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.
  Data publikacji: 23-11-2020 11:56
 • Komunikat Rzecznika Praw Studenta w sprawie ważności legitymacji studenckich

  Brak opisu obrazka
  Do Biura Rzecznika Spraw Studenta zgłaszają się studenci (...)
  Data publikacji: 19-11-2020 12:19
 • Chrońmy najmłodszych przed hejtem i mową nienawiści

  Brak opisu obrazka
  Agresywne, obraźliwe wypowiedzi pod adresem internautów, a także wpisy wzbudzające niechęć i wrogość wobec innych osób czy całych społeczności ze względu na ich odmienność czy inne poglądy to niestety stałe elementy wirtualnego świata.
  Data publikacji: 19-11-2020 08:53
 • Pieniądze spoza budżetu miasta dla przemyskich szkół

  Brak opisu obrazka
  W drugiej połowie listopada br. dotarły do nas dobre wiadomości dotyczące dodatkowych pieniędzy spoza budżetu miasta, które trafią do przemyskich szkół. Osiem naszych szkół otrzyma wsparcie z programu "Aktywna Tablica", doceniony został także wniosek Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w programie Erasmus+. Staramy się także o pieniądze z RPO województwa podkarpackiego na poprawę jakości kształcenia zawodowego.
  Data publikacji: 18-11-2020 13:54
 • Krzysztof Polnik w finale konkursu "Młody Muzyk Roku 2020"

  Brak opisu obrazka
  W niedzielę, 8 listopada odbył się finał konkursu „Młody Muzyk Roku 2020” organizowany przez TVP Kultura we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Muzyki i Tańca. Tegoroczna edycja była bardzo szczególna dla przemyskiego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego, gdyż po raz pierwszy w konkursie tym zaprezentował się uczeń szkoły – akordeonista Krzysztof Polnik, od początku swojej przygody z muzyką, pracujący pod kierunkiem Pana dyrektora Dariusza Baszaka.
  Data publikacji: 16-11-2020 12:31
Wersja XML