Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i sport

 • Dzień wyszywanki

  Brak opisu obrazka
  Wyszywanka to tradycyjna koszula ukraińska, bogato zdobiona haftami. Co roku społeczność ukraińska mieszkająca w Przemyślu świętuje Międzynarodowy Dzień wyszywanki w każdy trzeci czwartek maja - w tym roku obchodzono go 19 maja. Program związany z tym świętem przygotowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Markiana Szaszkewicza w Przemyślu. Młodzież spotkała się w tym roku z zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami w przemyskim Rynku.
  Data publikacji: 20-05-2022 15:04
 • Reprezentacja Województwa Podkarpackiego, Regionalnego Oddziału Olimpiad Specjalnych z wizytą u Prezydenta

  Brak opisu obrazka
  W czwartek, 19 maja gościliśmy w murach Urzędu Miejskiego, Reprezentację Województa Podkarpackiego, Regionalnego Oddziału Olimpiad Specjalnych, złożoną w dużej mierzez z zawodników i zawodniczek przemyskiego UKS Gladiator. 
  Data publikacji: 19-05-2022 11:19
 • Ta ostatnia sobota..., czyli z Nielbą na pożegnanie sezonu!

  Plakat zapowiedź meczu z Nielbą Wągrowiec, ze zdjęciem Pawła Stołowskiego
  MKS Nielba Wągrowiec będzie ostatnim przeciwnikiem naszych Gladiatorów w debiutanckim sezonie Ligi Centralnej. W sobotę, 21 maja br., na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, nasz zespół będzie chciał dobrze pożegnać się ze swoimi wspaniałymi  Kibicami.
  Data publikacji: 19-05-2022 11:12
 • Fundacja Santander Bank Polska S.A. im Ignacego Jana Paderewskiego ze wsparciem dla uchodźców

  Brak opisu obrazka
  Fundacja Santander Bank Polska S.A. im Ignacego Jana Paderewskiego realizując swoje cele statuowe dotyczące ochrony zdrowia i pomocy społecznej, zdecydowała się wesprzeć Urząd Miejski w Przemyślu, w organizacji pomocy dla uchodźców z Ukrainy. 
  Data publikacji: 19-05-2022 10:21
 • Wizyta studentów UMCS w Lublinie

  Brak opisu obrazka
  W środę, 18 maja gościliśmy w murach Urzędu Miejskiego delegację studentów III roku Turystyki i Rekreacji Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie.
  Data publikacji: 19-05-2022 10:03
 • Przygotowania do Tour de Pologne na ostatniej prostej!

  Brak opisu obrazka
  Przygotowania do tegorocznej edycji Tour de Pologne już na ostatniej prostej! W środę, 18 maja Prezydent Wojciech Bakun spotkał się wspólnie z państwem Elżbietą i Czesławem Lang, a także Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego Piotrem Pilchem. Spotkanie odbyło się w celu dopięcia szczegółów organizacyjnych, przed zaplanowaną na przełom lipca i sierpnia największą imprezą kolarską  w naszym kraju. Kolarze w Przemyślu pojawią się w sierpniu. Na przemyskim Zniesieniu zakończy się trzeci, najdłuższy etap tegorocznego wyścigu, który wyruszy z Kraśnika i liczyć będzie blisko 230 kilometrów. Po ubiegłorocznym powrocie naszego miasta na trasę Touru komentatorzy i kibice zgodnie podkreślali, że był to "królewski etap" pod względem sportowym. Nie jest więc dziwne, że organizatorzy ujęli Przemyśl w zmaganiach kolarzy także w tym roku. Podobnie jak w poprzedniej edycji, kolarze będą musieli rywalizować na dość urozmaiconej trasie, na której nie zabraknie krótkich, stromych i decydujących podjazdów. W 2022 roku trasa tego etapu będzie prowadzić mocno pod górę, kolarze będą musieli pokonać przewyższenie 415 metrów.
  Data publikacji: 18-05-2022 12:06
 • Zaproszenie na Drift Show Przemyśl 2022 !

  Brak opisu obrazka
  W imieniu Automobilklubu w Przemyślu zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji na Drift Show 2022, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. 
  Data publikacji: 18-05-2022 10:31
 • Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej pomogła zatrudnić uchodźców z Ukrainy

  Brak opisu obrazka
  Dzięki Porozumieniu podpisanemu przez Prezydenta Miasta Przemyśla – Wojciecha Bakuna z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) w miejskich przedszkolach i szkołach podstawowych zatrudnieni zostali uchodźcy z Ukrainy na stanowiskach pomocy nauczycieli na podstawie umów trójstronnych między Fundacją PCPM, Dyrektorem jednostki oświatowej a obywatelem Ukrainy. Fundacja PCPM to fundacja, która w partnerstwie z zagranicznymi organizacjami prowadzi program „Cash for Work” czyli projekt zatrudniania interwencyjnego uchodźców. W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji w celu podpisania umów. Koszty zatrudnienia, podatków, składek i ubezpieczenia pokrywane są przez Fundację. Dyrektor placówki zatrudniającej jest odpowiedzialny za ustalenie zadań dla pracownika i nadzór nad jego codzienną pracą.                                                                          Program przewidziany jest na razie na okres trzech miesięcy. Później, jeśli Fundacja pozyska dodatkowe środki, będzie on przedłużony na kolejny okres.
  Data publikacji: 17-05-2022 14:27
 • Grad medali MLKS Nurtu Przemyśl na Mistrzostwach Podkarpacia Młodzików.

  Brak opisu obrazka
  W dniu 14.05.2021r. w Błażowej odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Młodzików. Wzięło w nich udział czworo reprezentantów MLKS Nurtu Przemyśl: Aleksandra Makar, Amelia Świeży, Gracjan Dębski, Wiktor Iwaniuch. Nasi zawodnicy zdominowali zawody zdobywając łącznie 6 medali!
  Data publikacji: 16-05-2022 10:16
 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarstwa w PWSW

  Brak opisu obrazka
  Data święta nawiązuje do urodzin prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa, Florence Nightingale, która w 1860 r. w Londynie założyła pierwszą szkołę pielęgniarską na świecie. Jej życie przybliżyli pracownicy i studenci przemyskiej uczelni    „Jesteśmy uczelnią w procesie zmian, uruchomienie pielęgniarstwa i ciągły rozwój kierunków świadczą o tym, jak rozumiemy wdrażanie nowego, praktycznego szkolnictwa zawodowego. Dziękuję Pani Guty za konsekwentne budowanie przemyskiego pielęgniarstwa, za budowanie zespołu kompetentnych i utożsamiających się z uczelnią osób, pielęgniarstwo to piękne zbiorowe dzieło”. Powiedział podczas uroczystego otwarcia, Prorektor do Spraw Rozwoju i Współpracy dr Sławomir Solecki.  Prof. Edyty Guty, która to z rąk Pani Przewodniczącej  mgr Elżbieta Lewandowska otrzymała odznaczenie przyznane przez Ministra Zdrowia – „za zasługi dla ochrony zdrowia”. Nasz gość zakończył swoje wystąpienie życzeniami zdrowia, spokoju, cierpliwości, spełnienia marzeń, tego, aby wykonujący ten zawód czuli w sercach satysfakcję zawodową i osobistą.
  Data publikacji: 10-05-2022 16:39
Wersja XML