Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i Sport

 • W tym tygodniu ruszają przemyskie lodowiska

  Brak opisu obrazka
  Jak już informowaliśmy, już jutro, 13 grudnia miłośnicy jazdy na łyżwach będą mogli rozpocząć sezon na lodowisku mBanku przy Placu Niepodległości. Trwają ostatnie prace, które pozwolą bezpiecznie, także przy sztucznym świetle i muzyce korzystać z tej nowej ślizgawki w centrum miasta. Startujemy już o 10.00. Na sobotę 14 grudnia planowane jest również uruchomienie sztucznego lodowiska przy ul. Sanockiej, zarządzanego przez Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nowością jest zamontowanie nad lodowiskiem dachu, który pozwoli korzystać z lodowiska także podczas deszczu i przy dodatnich temperaturach.
  Data publikacji: 12-12-2019 16:06
 • Otwarty konkurs ofert w zakresie upowszechniania kultury fizycznej w 2020 r

  Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2020 r. Oferty należy składać w terminie do 31 grudnia 2019 r.
  Data publikacji: 12-12-2019 08:19
 • Bezpłatne zajęcia z żeglarstwa w Przemyślu? Tak! Róża Wiatrów zaprasza do zapisów

  Brak opisu obrazka
  Przemyskie Stowarzyszenie Róża Wiatrów od 2015 roku prowadzi w przedszkolach i szkołach bezpłatne zajęcia na temat edukacji żeglarskiej i bezpiecznego przebywania nad zbiornikami wodnymi. Zajęcia są nie tylko bezpłatne, ale i ogólnodostępne. Wystarczy tylko zgłosić szkołę lub przedszkole telefonicznie pod numerem telefonu: 530 101 131 lub mailowo na adres roza.przemysl@o2.pl.  
  Data publikacji: 10-12-2019 11:02
 • Medale lekkoatletów także w Toruniu

  Brak opisu obrazka
  W ostatni weekend listopada młodzi lekkoatleci przemyskiego „Tempa 5” oprócz udziału w zawodach halowych we Lwowie zaliczyli także start w Toruniu gdzie rywalizowali najmłodsi adepci „królowej sportu”. W zawodach brały udział reprezentacje 16 województw, po jednym zawodniku w każdej z konkurencji w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików /rocznik 2005-06/ oraz dzieci /roczniki 2007 i młodsi/. Do reprezentacji Podkarpacia zakwalifikowało się aż ośmiu naszych zawodników, którzy z powodzeniem reprezentowali nasz region. W kategorii młodzików Podkarpacie uplasowało się na 3 miejscu przy dużym wkładzie przemyślan.
  Data publikacji: 09-12-2019 14:35
 • Gladiatorzy zachwycają formą i nie zwalniają tempa. 14 nowych krążków przemyskich sportowców (w tym 6 złotych!)

  Brak opisu obrazka
  5 grudnia br. zawodnicy klubu Gladiator Przemyśl, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu wzięli udział w XVII Podkarpackim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Kolbuszowej. Impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zawodników i trenerów osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tu mają możliwość udziału w sportowej rywalizacji prowadzonej - jak nigdzie indziej - w duchu fair-play, przy niepowtarzalnej atmosferze i gorącym dopingu.
  Data publikacji: 09-12-2019 10:44
 • Konkurs na ozdoby choinkowe - rozstrzygnięty!

  Brak opisu obrazka
  Jak wiadomo można je tworzyć ze wszystkiego co mamy pod ręką, a i tak dzięki włożonemu w pracę sercu i odrobinie umiejętności, na choinkach prezentują się pięknie i tworzą świąteczną atmosferę. Ozdoby choinkowe, bo o nich mowa, tworzą też dzieci i to do nich skierowany był Konkurs ogłoszony przez Muzeum Historii Miasta Przemyśla, a w jego organizacji ten oddział MNZP wsparł Prezydent Miasta i Starosta Przemyski. 6 grudnia wyniki konkursu zostały ogłoszone w obecności laureatów i ich opiekunów oraz organizatorów: Dyrektora MNZP Jana Jarosza oraz naczelników wydziałów promocji Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Przemyślu: Janusza Łukasiewicza i Piotra Worosza.
  Data publikacji: 06-12-2019 15:08
 • Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 22

  Brak opisu obrazka
  W dniach 29 listopada - 01 grudnia 2019 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn do lat 22. Z Przemyśla uczestniczyła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Niedźwiadek” działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu
  Data publikacji: 06-12-2019 12:59
 • Przemyskie Orlątka pomagają Orlętom z Afryki. Udowadniają, że hasło „Łączy nas piłka!” nie jest pustym sloganem

  Brak opisu obrazka
  Najmłodsi piłkarze z UKS Orlik Przemyśl już nieraz udowodniali, że oprócz ogromnego serca, wkładanego w „walkę’ na boisku, nie brakuje im go również wtedy, kiedy należy pomóc innym… I mimo, że na co dzień w klubie się raczej „nie przelewa", Orlęta potrafią (a co najważniejsze – chcą) dzielić się z potrzebującymi.
  Data publikacji: 05-12-2019 14:08
 • Przemyscy lekkoatleci wrócili ze Lwowa z ośmioma medalami!

  Brak opisu obrazka
  30 listopada br. ekipa lekkoatletów przemyskiego „Tempa 5” uczestniczyła w  zawodach halowych we Lwowie. W imprezie udział wzięło ponad 300 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych – juniorów młodszych (roczniki 2003-2004) oraz młodzików (roczniki 2005 i młodsze). Po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się młodzi przemyślanie, którzy w rywalizacji z zawodnikami gospodarzy  wywalczyli aż osiem medali - w tym aż 5 złotych!
  Data publikacji: 03-12-2019 11:24
 • Wyjazd uczniów kierunków samochodowych do śląskich firm branży samochodowej Tenneco Automotive i Michael

  Brak opisu obrazka
  18 listopada br. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Przemyślu, kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych, udali się na wycieczkę dydaktyczną do zakładów pracy z branży motoryzacyjnej. Pierwszą, odwiedzoną przez nich firmą była Firma TENNCO Automotive Rybnik. Firma, która od wielu lat współpracuje ze szkołą w zakresie pomocy dydaktycznych, organizacji konkursów motoryzacyjnych oraz umożliwia uczniom zwiedzanie zakładów produkcyjnych zlokalizowanych  w Polsce.  W przyszłości przemyska placówka oświatowa zamierza poszerzyć współpracę o realizację praktyk zawodowych i staży właśnie w Firmie TENNECO – Rybnik dla uczniów kształcących się na kierunkach samochodowych.          
  Data publikacji: 03-12-2019 08:38
Wersja XML