• TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Edukacja i Sport

 • Podhalańczycy najlepsi! Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla powędrował do wojska

  Brak opisu obrazka
  W ostatni piątek oraz sobotę (11 i 12 października br.) mundurowi z całej Polski mierzyli swoje siły na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 17. edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla dostarczyła wielbicielom futsalu wielu wrażeń. Imprezę zorganizowała Straż Miejska w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych. W wydarzeniu obok gospodarzy imprezy - Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu Jana Genei, udział wzięli: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, Radny Rady Miejskiej w Przemyślu Bartłomiej Barczak i Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz. Ponadto swoim drużynom kibicowali także: delegacja z Urzędu Miejskiego z Nowego Sącza w osobach Radnego Rady Miejskiej Jakuba Prokopowicza, Dyrektora Wydziału Sportu i Kultury Tomasza Baliczka oraz Komendanta Straży Miejskiej Ryszarda Wasiluka.       Do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zespołów, które  podzielone zostały na dwie grupy. W  piątek, 11 października toczyła się walka w grupach, a dzień później (12 października) rozegrane zostały mecze finałowe. Spotkania były bardzo zacięte, a o wyniku meczu decydowały karne lub jedna bramka.   Ostatecznie zwycięstwo w turnieju przypadło 5. Batalionowi Strzelców Podhalańskich z Przemyśla. Puchar Komendanta SM Przemyśl dla najlepszej Straży Miejskiej trafił zaś w ręce gospodarzy turnieju - Straży Miejskiej w Przemyślu.   Miłym akcentem wydarzenia było wyróżnienie medalem ,,W 100. rocznicę Powołania Policji Państwowej’’ przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Rzeszowie za zasługi patriotyczne i działalność dla Zarządu NSZZP w Rzeszowie: Leszka Wajdy (Straż Miejska Przemyśl), Zygmunta Żurawskiego (Straż Miejska Przemyśl), Bartłomieja Zielińskiego  (Straż Miejska Warszawa), Dariusza Nowaka (Straż Miejska Tarnobrzeg), Adama Bogacza (BiOSG Przemyśl) i Przemysława Kocełło (BiOSG Przemyśl).           Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom dzięki którym turniej mógł zostać zorganizowany. Szczególne podziękowania składają wszelkim partnerom i darczyńcom za wsparcie materialne oraz pomoc przy organizacji turnieju, tj.: Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu, Zakładom Usługowym ,,Południe’’ w Krakowie , Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Przemyślu, Fibris S.A., POSiR Przemyśl, Deichmann, Progres-Oświetlenie Małkowice, MCS Daniel, Zarządowi Oddziału NSZZ FSG BiOSG, Kadex-Computer, DAMlux Ł.Malicki, Ziaja dla Ciebie, Pizzerii ,,La Bamba’’, pd profit.  
  Data publikacji: 14-10-2019 11:04
 • Mundurowi rywalizują o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w halowej piłce nożnej

  Brak opisu obrazka
  Już po raz 17. przedstawiciele służb mundurowych z całej Polski spotkali się na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza, aby rywalizować o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w halowej piłce nożnej.   Turniej rozpoczął się w piątkowy ranek, 11 października br. Do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zespołów, które w fazie eliminacyjnej podzielone zostały na dwie grypy, liczące po sześć drużyn. W grupie A zagrały reprezentacje: 1. Batalionu Czołgów Żurawica, 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich Przemyśl, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 13. Dywizji Trałowców Gdynia, 34. Batalionu Lekkiej Piechoty Jarosław i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, natomiast w grupie B: 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice, Straży Miejskiej Warszawa, Straży Miejskiej Nowy Sącz, Straży Miejskiej Tarnobrzeg, Prawników Przemyśl i Straży Miejskiej Przemyśl. Zespoły reprezentujące straże miejskie rywalizowały dodatkowo o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu.   Po rozegraniu kilku spotkań eliminacyjnych w piątkowe przedpołudnie, o godzinie 13.00 doszło do oficjalnego otwarcia imprezy, której dokonał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja. Gości było jednak znacznie więcej, a wśród nich m.in.: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, Radny Rady Miejskiej w Przemyślu Bartłomiej Barczak i Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz.     Pierwszego dnia turnieju zespoły rozegrały łącznie aż 30 meczów! Wszystko dlatego, że rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Do dalszej fazy awansowały po cztery najlepsze ekipy. Pozostałe zagrały o miejsca 9. – 12. Spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał rozegrane zostaną jutro, czyli w sobotę, 12 października br. Początek wydarzenia o godzinie 8.00, a najważniejszy mecz rywalizacji, którego stawką będzie Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla odbędzie się o godzinie 12.20.   Ciekawe, czy zagra w nim, broniąca tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem, drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Przemyśl? Aby to sprawdzić, warto przyjść do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.   Wszystkich sympatyków halowej piłki nożnej serdecznie zapraszamy!     Organizatoremi 17. Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla jest Straż Miejska w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych.
  Data publikacji: 11-10-2019 21:03
 • SRS Czuwaj vs. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Kto wygra? Przekonacie się w sobotę!

  Brak opisu obrazka
  W najbliższą sobotę do Przemyśla zawita ekipa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zespół, z którym przemyślanie mają tylko dobre wspomnienia. W trzech ostatnich sezonach wygrali wszystkie sześć meczów. Teraz również są zdecydowanym faworytem. Po pauzie w zeszły weekend (mecz z KSSPR Końskie przełożono na 14 grudnia br.) nasi chłopcy wyjdą na parkiet głodni wygranej. Liczą jednak na Państwa gorący doping!     Zapraszamy serdecznie do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Mickiewicza 30).  Do zobaczenia!    
  Data publikacji: 11-10-2019 15:56
 • Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Dzień Edukacji Narodowej w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  10 października br., na cztery dni przed polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego – Dniem Edukacji Narodowej, w przemyskim magistracie odbyła się kameralna uroczystość, podczas której Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz towarzyszący mu: Posłowie na Sejm RP Andrzej Matusiewicz i Marek Rząsa, Wiceprezydent Bogusław Świeży, Przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Sawicka, Radni RM Małgorzata Gazdowicz i Andrzej Berestecki, Sekretarz Miasta Dariusz Łapa, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Elżbieta Tarnawska wraz z pracownikami tegoż wydziału oraz z reprezentującą Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Barbarą Nowak, spotkali się z przedstawicielami grona pedagogicznego z nadsańskiego miasta.
  Data publikacji: 11-10-2019 01:01
 • Kolejny triumf Gladiatorów! Badmintoniści wrócili z VII Podkarpackiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych z workiem medali!

  Brak opisu obrazka
  Młodzi Gladiatorzy triumfowali podczas VII Podkarpackiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych, który odbył się w Ropczycach. 10 października br. sześcioosobowa kadra Gladiatora wraz z trenerem Tomaszem Bandrowiczem wzięła udział w Podkarpackim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych. Najlepiej wypadli najmłodsi z Gladiatorów, którzy w swoich grupach sprawnościowych zdobyli złote medale. Oto jak przedstawiają się wyniki końcowe zawodników z Przemyśla: Złoty medal – Adam Maliczowski, Jakub Szpytman i Beata Wojdyła Srebrny medal – Katarzyna Wojdyła Brązowy medal – Iwona Wojdyła i Piotr Wojdyła Wszyscy zawodnicy, to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 w Przemyślu. Równolegle do zawodów dzieci odbył się turniej badmintona dla trenerów. Spośród wszystkich chętnych, którzy przystąpili do rywalizacji najlepszy okazał się trener z Przemyśla (Tomasz Bandrowicz), który w drodze po złoty medal pokonał trenerów ze Stalowej Woli i Mrowli.   Zajęcia badmintona prowadzone są dzięki wsparciu finansowemu Fundacji PZU w ramach projektu "Zdrowa i bezpieczna rodzina z Gladiatorem". Serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Dzieci i Młodzieży Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu, który sfinansował wyjazd na zawody.
  Data publikacji: 11-10-2019 09:09
 • XVII Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla - ZAPROSZENIE

  Brak opisu obrazka
  W najbliższy piątek oraz w sobotę (11 i 12 października br.) wszystkich mieszkańców miasta, miłośników futsalu, małych i dużych kibiców - zapraszamy na 17. edycję Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla. Wydarzenie organizowane jest przez Straż Miejską w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych.  
  Data publikacji: 08-10-2019 09:08
 • Mali wspaniali na przemyskim Orliku

  Brak opisu obrazka
  Tak tłoczno dawno nie było na Orliku przy ul. Dworskiego 98. Pomimo aury, która raczej nie rozpieszczała, najmłodsi przemyślanie pokazali, że żadna zabawa nie cieszy tak, jak ta, która odbywa się na świeżym powietrzu. Na długo w pamięci zapadnie wszystkim piątek, 4 października, bo właśnie w tym dniu, tuż po godzinie 9.30, przemyskie przedszkolaki (blisko 400 maluchów!) zameldowały się na stadionie Juwenia. W wydarzeniu wzięły udział reprezentacje przedszkoli nr 2, 9, 19, 20 oraz Małe Betlejem, Mały Nazaret, Montessori, Jagódka oraz oddziałów przedszkolnych przy SP Kaszyce. Zabawę zainaugurował Piotr Huget, który tanecznym krokiem wprowadził dzieci w świat ruchu. Po rozgrzewce, maluchy przystąpiły do rywalizacji w następujących konkurencjach: wyścigi rzędów, przeciąganie liny, biegi na dystansie krótkim oraz maraton (wspólnie z wychowawcami). Imprezę zwieńczył turniej piłkarski. - Rywalizacja była bardzo zacięta i co najdziwniejsze, po trzech godzinach zaciętych bojów i podsumowaniu punktacji, okazało się, że każda z drużyn zdobyła tę samą ilość punktów. Dlatego też w tegorocznym Turnieju Mali Wspaniali jednogłośnie ogłosiliśmy remis, a na wiosnę maluchy znów przystąpią do rywalizacji. Wówczas rozstrzygniemy spór – powiedział organizator wydarzenia Henryk Łaskarzewski. Przedszkolaki zostały nagrodzone mini pucharkami (dla przedszkoli), a mali sportowcy otrzymali  medale, słodkie upominki i dyplomy pamiątkowe.  Na zakończenie imprezy rozegrano mecz pokazowy, w którym Mistrzynie Polski w piłce nożnej „Mamusiek” zmierzyły się z organizatorami Turnieju -  czyli wolontariuszami oraz trenerami UKS Orlik Przemyśl. - Wynik był odzwierciedleniem miażdżącej przewagi Mistrzyń Polski, które wygrały 2-1. Projekt Mali Wspaniali, który realizowaliśmy na przemyskim Orliku wspólnie z Fundacją Orły Sportu był jedynym na Podkarpaciu i jednym z dziesięciu, realizowanych w całej Polsce. Dzięki temu, że nasza praca jest dostrzegana, zostaliśmy wyróżnieni organizacją tak prestiżowej imprezy, a dzieci z Przemyśla mogły pobawić się na świeżym powietrzu, uśmiechając się bez końca – podsumował H. Łaskarzewski.   - Trzeba wyraźnie powiedzieć, że tak duże przedsięwzięcia organizacyjnego nie udałoby się zrealizować bez wolontariuszy z Orlika Przemyśl.  Organizatorzy składają podziękowania dyrektorom i wychowawcom przedszkoli biorących udział w wydarzeniu, dzieciom i ich rodzicom, a także: dyrekcji CKZiU nr 1 w Przemyślu, działaczom i trenerom UKS Orlik Przemyśl, Fundacji Orły Sportu oraz Ministerstwu Sportu z Ministrem Bańką na czele. Nad całością przedsięwzięcia czuwały niezawodne „Mamuśki” z Orlika – podziękował trener.
  Data publikacji: 07-10-2019 10:41
 • Ogłaszamy oficjalne wyniki Rowerowej Stolicy Polski

  Brak opisu obrazka
  Zgodnie z zapowiedzią poznajemy dzisiaj oficjalne wyniki Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która toczyła się przez cały wrzesień. Puchar pojedzie do Nowej Soli, która z ogromną przewagą punktów (4751 pkt) zwyciężyła w pierwszej edycji Rywalizacji. Drugie miejsce zajęło Leszno (1234 pkt), a na trzecim miejscu -  Gorzów Wielkopolski (982 pkt). Bardzo dobrze poradzili sobie rowerzyści z Przemyśla, dzięki ich zaangażowaniu nasze miasto znalazło się na 5 miejscu tej rywalizacji. Indywidualnie było jeszcze lepiej - Pani Małgorzata z Przemyśla po przejechaniu 2446 km jest najlepsza w Polsce, a wśród mężczyzn 2 miejsce zajął Paweł z Przemyśla, który przejechał imponującą liczbę 4677 km. Na nich czekać będą wkrótce bardzo atrakcyjne nagrody przygotowane przez organizatorów wspieranych przez partnerów wydarzenia, a o terminie i miejscu ich wręczenia poinformujemy poinformujemy ich indywidualnie.
  Data publikacji: 04-10-2019 15:53
 • Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w PWSW - zaproszenie

  Brak opisu obrazka
  W imieniu władz uczelnianych oraz samorządu studenckiego serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Uroczystość odbędzie się  w poniedziałek, 7 października br.
  Data publikacji: 01-10-2019 10:32
 • Konkurs historyczny „Chcieliśmy tylko wolnej Polski!”

  Brak opisu obrazka
  Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszają do udziału w konkursie historycznym „Chcieliśmy wolnej Polski” adresowanym do młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.
  Data publikacji: 03-10-2019 12:00
Wersja XML

Miasto Przemyśl
ul. Rynek 1
37-700 Przemyśl
tel. 16 678-68-20
fax 16 678-64-49
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 22532591
w tym miesiącu: 217980
dzisiaj: 14781