Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Latarnicy w akcji

Kim są Latarnicy?

Na stronie latarnicy.pl można przeczytać: "Latarnicy Polski Cyfrowej to lokalni animatorzy, których zadaniem jest zachęcanie przedstawicieli pokolenia 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Działania Latarników realizowane są z wykorzystaniem publicznych punktów dostępu do Internetu – w bibliotekach, remizach OSP, telecentrach i innych.
To wolontariusze, którzy mogą stać się motorem napędowym niezbędnej przemiany cywilizacyjnej w polskich gminach. Rolą Latarnika jest stworzenie nowej jakości we własnym środowisku: inspirowanie, uczenie i pomoc w korzystaniu z narzędzi cyforwych, ale przede wszystkim przekonywanie dotąd nieprzekonanych do samodzielnych poszukiwań w sieci. Najważniejsze w latarniczej pracy jest jednak umiejętne rozpoznanie potrzeb społeczności, tak aby propozycje aktywizacji były "szyte na miarę" - dostosowane do ich potrzeb."

Zajęcia dla osób 50+

Bezpłatne zajęcia dla osób 50+. „Komputer – moje nowe narzędzie” to pokazanie nowego sposobu promocji siebie: swoich dokonań, wiedzy czy umiejętności. Dzięki wymianie doświadczeń przyczyniamy się do wzbogacenia zasobów internetu, a przez to ubogacamy kulturę, opisując przyrodę i atrakcje jakie otaczają nas na co dzień promujemy region. Z jednej strony uczymy się czegoś nowego i odkrywamy nowe możliwości narzędzia jakim jest komputer i internet, z drugiej dzielimy się tym co mamy, wiemy, co chcielibyśmy udostępnić szerszej publiczności. Konto e-mail, nauka korzystania ze skanera, zmniejszanie zdjęć, czy ich drobny retusz, zakładanie bloga, podstawowe funkcje forum, netykieta i bezpieczeństwo w sieci. To podstawy, które chciałabym przekazać i potraktować jako niezbędne minimum potrzebne do poruszania się w cyfrowym świecie. Zachętą byłaby możliwość wymiany zdjęciami, przepisami, sprawniejsza komunikacja w grupie i możliwość wspólnej pracy. Zaszczepienie przekonania, że komputer i internet są kolejnymi narzędziami z których możemy korzystać na co dzień, które pomagają rozwijać nasze umiejętności i dzięki którym możemy uprościć nawet codzienne czynności to mój cel.

Lokalny Latarnik Polski Cyfrowej:

Agnieszka Bieniek - Wydrzyńska, tel. kom. 696 135 057


Więcej informacji na stronie:

www.latarnicy.pl
www.mwi.pl


 

JPGNULL (57,95KB)

Wersja XML