Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prezydent wyróżniony tytułem Samorządowy Menedżer Regionu

W środę 24 kwietnia br. podczas uroczystej gali finałowej Filarów Polskiej Gospodarki w Lublinie, Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla został wyróżniony Tytułem Samorządowy Menedżer Regionu. Wyróżnienia otrzymali również inni samorządowcy oraz przedsiębiorcy z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego. W ścisłej czołówce przedstawicieli podkarpackich samorządów znaleźli się między innymi Tadeusz Ferenc Prezydent Rzeszowa oraz Piotr Przytocki Prezydent Krosna. Gala zorganizowana w Lublinie była drugą z sześciu uroczystości, jakie odbędą się w całej Polsce.

Podczas wydarzenia wystąpił Pan Michał Markowski Główny Ekonomista Ministerstwa Skarbu Państwa. Podczas wystąpienia zaprezentował on ofertę Programu Inwestycje Polskie, która jest skierowana do samorządów. Z jednej strony, spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe może inwestować w projekty, jako udziałowiec strony prywatnej w formule partnerstwa prywatno-publicznego lub jako współudziałowiec spółek komunalnych. Natomiast drugi uczestnik Programu - BGK może udzielać kredytów i gwarancji samorządom oraz obejmować obligacje przychodowe emitowane przez spółki komunalne.

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i czołową firmę badawczą Millward Brown SMG/KRC. Jego celem jest wyłonienie firm i samorządów, których działalność ma szczególnie pozytywny wpływ na rozwój regionu. Istotną cechą rankingu jest fakt, iż zwycięzcy zostali wskazani przez lokalne władze.
 

JPGNULL

Wersja XML