Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kultura

 • Prelekcja w Towarzystwie Przyjaciół Nauk w Przemyślu z cyklu „Niezwykłe kobiety…”

  Brak opisu obrazka
  Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na kolejną prelekcję z cyklu Niezwykłe kobiety z terenów obecnego województwa podkarpackiego i ich wkład w życie społeczno- gospodarcze oraz kulturalno-naukowe w XX wieku. Odbędzie się ono 1 lipca (piątek) w siedzibie TPN w Przemyślu, ul. Kościuszki 7, I piętro o godz. 17.00. Dr Arkadiusz S. Więch z Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi temat Stefania Gurdowa (1888–1968). Fotograf – Bizneswoman.
  Data publikacji: 28-06-2022 11:47
 • Audycja Radia Biwak z Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  Letnia audycja Polskiego Radia Rzeszów „Radio Biwak” już w czwartek w Przemyślu!  
  Data publikacji: 28-06-2022 11:38
 • Z wdzięcznością za serce - Lwów dla Polaków i Polonii

  Brak opisu obrazka
  Fundacja Polsko-Ukraińska im. Ignacego Jana Paderewskiego, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Przemyskie Towarzystwo Kulturalne i Stowarzyszenie Kobiet Karpat zapraszają na koncert Chóru Gloria Lwowskiej Filharmonii Narodowej pt. "Z wdzięcznością za serce - Lwów dla Polaków i Polonii", który odbędzie się 2 lipca o godzinie 20:00 w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Przemyślu. W programie utwory religijne i popularne pieśni kompozytorów polskich i ukraińskich.  
  Data publikacji: 27-06-2022 08:10
 • Zapraszamy na weekend do Przemyśla vol. 5

  Brak opisu obrazka
  Przed nami weekend, a wraz z nim wiele interesujących wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto. Nie masz pomysłu na weekend ? - Spędź go wspólnie z nami !
  Data publikacji: 23-06-2022 13:29
 • Wieczór autorski „Skrzydeł mi jasnych pożycz” - poezja Ewy Nuckowskiej-Semko z Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  W piątek, 1 lipca o godz. 18.00 zapraszamy do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu na organizowany cyklicznie Przystanek Poezja. Tym razem podczas wieczoru autorskiego pt. „Skrzydeł mi jasnych pożycz”
  Data publikacji: 22-06-2022 14:51
 • Muzyka i sztuka pod niebem Przemyśla

  Plakat imprezy z programem na 23, 24 i 25 czerwca i zdjęciami artystów
  "Muzyka i sztuka pod niebem Przemyśla" to projekt, na który PCKiN "Zamek" otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „MUZYKA 2022”. Dzięki temu zobaczymy 23 czerwca i weźmiemy udział w wydarzeniach związanych z zapowiadanym już przez nas cyklem pod wspólną nazwą "Noc Świętojańska na Zamku". To jednak nie koniec wspartego przez Ministerstwo projektu: 25 czerwca, w sobotę czeka nas absolutnie wyjątkowe wydarzenie, koncert Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo, którzy wykonają utwory Astora Piazzolli.
  Data publikacji: 20-06-2022 09:35
 • Noc Świętojańska na Zamku

  Plakat z programem wydarzenia, grafika wyplatanego wianka. Tekst powtórzony w treści komunikatu
  Podobnie jak w ubiegłych latach PCKiN "Zamek" zaprasza do swojej siedziby na świętowanie Nocy Świętojańskiej - 23 czerwca zapraszamy na cykl wydarzeń pod hasłem "Muzyka i sztuka pod niebem Przemyśla". A to wszystko w altanie, sali widowiskowej i na dziedzińcu Zamku od 18.00 do 23.00.
  Data publikacji: 09-06-2022 14:11
 • Trzy pokolenia twórców – Warsztat i dzieła Ferdynanda, Stanisława, Zygmunta Majerskich

  Widok na Katedrę i ulicę Katedralną
  Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza 28 czerwca 2022 roku o godzinie 16.00 zaprasza na wernisaż wystawy Trzy pokolenia twórców – Warsztat i dzieła Ferdynanda, Stanisława, Zygmunta Majerskich i towarzyszącą mu mikrokonferencję tematyczną. Wydarzenie odbędzie się w budynku głównym Muzeum przy placu Berka Joselewicza 1.
  Data publikacji: 22-06-2022 13:05
 • Spotkania autorskie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

  Brak opisu obrazka
  Za nami 15 edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką, inicjatywy Wydawnictwa BOSZ promującej czytelnictwo, realizowanej wspólnie z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyską Biblioteką Publiczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna. W tej drugiej instytucji odbyły się trzy spotkania autorskie, które cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności. Wszystkich uczestników za każdym razem witał i sylwetki gości przedstawiał dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś.
  Data publikacji: 14-06-2022 15:04
 • 15. Bieszczadzkie Lato z Książką

  Brak opisu obrazka
  W dniach 10-12.06 br., w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką. Dla mieszkańców regionu podkarpackiego  wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do dyskusji, osobistego spotkania z pisarzami, poznania nowych trendów w polskiej literaturze. Wśród zaproszonych gości pojawiają się nie tylko pisarze, ale również twórcy dzieł drukowanych w szerokim rozumieniu tego słowa, uczestnicy spotkań mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu powstawania książek.
  Data publikacji: 13-06-2022 08:56
Wersja XML