Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kultura

 • Zapraszamy na weekend do Przemyśla vol. 5

  Brak opisu obrazka
  Przed nami weekend, a wraz z nim wiele interesujących wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto. Nie masz pomysłu na weekend ? - Spędź go wspólnie z nami !
  Data publikacji: 23-06-2022 13:29
 • Wieczór autorski „Skrzydeł mi jasnych pożycz” - poezja Ewy Nuckowskiej-Semko z Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  W piątek, 1 lipca o godz. 18.00 zapraszamy do Klubu "Piwnice" Centrum Kulturalnego w Przemyślu na organizowany cyklicznie Przystanek Poezja. Tym razem podczas wieczoru autorskiego pt. „Skrzydeł mi jasnych pożycz”
  Data publikacji: 22-06-2022 14:51
 • Muzyka i sztuka pod niebem Przemyśla

  Plakat imprezy z programem na 23, 24 i 25 czerwca i zdjęciami artystów
  "Muzyka i sztuka pod niebem Przemyśla" to projekt, na który PCKiN "Zamek" otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „MUZYKA 2022”. Dzięki temu zobaczymy 23 czerwca i weźmiemy udział w wydarzeniach związanych z zapowiadanym już przez nas cyklem pod wspólną nazwą "Noc Świętojańska na Zamku". To jednak nie koniec wspartego przez Ministerstwo projektu: 25 czerwca, w sobotę czeka nas absolutnie wyjątkowe wydarzenie, koncert Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo, którzy wykonają utwory Astora Piazzolli.
  Data publikacji: 20-06-2022 09:35
 • Noc Świętojańska na Zamku

  Plakat z programem wydarzenia, grafika wyplatanego wianka. Tekst powtórzony w treści komunikatu
  Podobnie jak w ubiegłych latach PCKiN "Zamek" zaprasza do swojej siedziby na świętowanie Nocy Świętojańskiej - 23 czerwca zapraszamy na cykl wydarzeń pod hasłem "Muzyka i sztuka pod niebem Przemyśla". A to wszystko w altanie, sali widowiskowej i na dziedzińcu Zamku od 18.00 do 23.00.
  Data publikacji: 09-06-2022 14:11
 • Trzy pokolenia twórców – Warsztat i dzieła Ferdynanda, Stanisława, Zygmunta Majerskich

  Widok na Katedrę i ulicę Katedralną
  Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza 28 czerwca 2022 roku o godzinie 16.00 zaprasza na wernisaż wystawy Trzy pokolenia twórców – Warsztat i dzieła Ferdynanda, Stanisława, Zygmunta Majerskich i towarzyszącą mu mikrokonferencję tematyczną. Wydarzenie odbędzie się w budynku głównym Muzeum przy placu Berka Joselewicza 1.
  Data publikacji: 22-06-2022 13:05
 • Spotkania autorskie w Przemyskiej Bibliotece Publicznej w ramach 15. Bieszczadzkiego Lata z Książką

  Brak opisu obrazka
  Za nami 15 edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką, inicjatywy Wydawnictwa BOSZ promującej czytelnictwo, realizowanej wspólnie z Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK oraz Przemyską Biblioteką Publiczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna. W tej drugiej instytucji odbyły się trzy spotkania autorskie, które cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności. Wszystkich uczestników za każdym razem witał i sylwetki gości przedstawiał dyrektor biblioteki dr Maciej Waltoś.
  Data publikacji: 14-06-2022 15:04
 • 15. Bieszczadzkie Lato z Książką

  Brak opisu obrazka
  W dniach 10-12.06 br., w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek oraz Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się kolejna edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką. Dla mieszkańców regionu podkarpackiego  wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do dyskusji, osobistego spotkania z pisarzami, poznania nowych trendów w polskiej literaturze. Wśród zaproszonych gości pojawiają się nie tylko pisarze, ale również twórcy dzieł drukowanych w szerokim rozumieniu tego słowa, uczestnicy spotkań mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu powstawania książek.
  Data publikacji: 13-06-2022 08:56
 • "Głos z Ukrainy" w Centrum Kulturalnym

  Brak opisu obrazka
  17 czerwca o godzinie 19:00 Centrum Kulturalne serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert jazzowy artystów z Ukrainy - Zakus/Bekirov Duo "Głos z Ukrainy".
  Data publikacji: 13-06-2022 08:41
 • Wernisaż wystawy Andrzeja "Żmija" Borowskiego "W zgodzie z naturą"

  Zdjęcie twarzy artysty trzymającego przy niej w ręce małego węża
  Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Andrzeja "Żmija" Borowskiego, artysty od lat związanego z Bieszczadami. Wydarzenie odbędzie się w Gmachu Głównym MNZP, piątek, 17 czerwca godzina 17.00.
  Data publikacji: 09-06-2022 14:38
 • „Tak, jak gdyby nas nigdy nie było”. Pamięci Ofiar „Aktion Reinhardt”

  Modlitwa za zmarłych
  6 czerwca na przemyskim Placu Niepodległości została otwarta wystawa plenerowa, a na Zamku Kazimierzowskim podczas uroczystego koncertu wystąpił m.in. Darek “Maleo” Malejonek, Lilu i Basia Pospieszalska. To wspólne przedsięwzięcia Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Państwowego Muzeum na Majdanku, we współpracy z Towarzystwem Projektów Edukacyjnych oraz Miastem Przemyśl, realizowane w ramach 80 rocznicy Akcji Reinhardt - niemieckiej operacji zagłady Żydów polskich. Honorowy Patronat nad obchodami objął Prezydent  Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda. W imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla w wydarzeniu wziął udział Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży.
  Data publikacji: 07-06-2022 09:28
Wersja XML