• TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kultura

 • Piękne otwarcie Sezonu Artystycznego 2019/2020 na przemyskim Zamku. Katarzyna Groniec zaprezentowała swoją najnowszą autorską płytę „Ach!’

  Brak opisu obrazka
  Katarzyna Groniec zapowiada 2020 rok, rokiem przerwy artystycznej! Tak więc przemyski Zamek jako jedno z miejsc obecnej trasy koncertowej był ostatnią szansą na zobaczenie artystki na scenie przed pauzą w karierze. Kolejny powrót Katarzyny Groniec na zamkową scenę to jej następny przemyski sukces. Utworami ze swojej płyty pt. „Ach!” prawie zahipnotyzowała publiczność. Jest to przede wszystkim zasługa charyzmy artystki, choć niebagatelną rolę odegrała tu pięknie pomyślana koncertowa „inscenizacja” - świetny balans między piosenką i aktorstwem. Twórcy koncertu zrobili także sporo, aby jego oprawa stała się godna zarówno renomy artystki, jak i miejsca jego prezentacji. Świetna animacja z rysunkami i gra świateł były swoistą podporą dla zagranego na scenie przez Katarzynę Groniec słowno-muzycznego spektaklu. Katarzyna Groniec wiedząc zapewne, że publiczność ją uwielbia, mimo wszystko zachowuje naturalny wdzięk. W swoich interpretacjach łączy ironię z liryzmem, poczucie humoru ze smutnym przesłaniem niejednej piosenki.   Płyta „Ach!” opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie, ziemi obiecanej do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze. W wersji koncertowej do „Ach!” dołączone są piosenki z pierwszej płyty Katarzyny Groniec „Mężczyźni”.   Tomasz Beliński Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK fot. Tomasz Beliński publikacja: Agata Czereba
  Data publikacji: 14-10-2019 13:41
 • Legenda polskiego rocka akustycznie - Sztywny Pal Azji już w październiku na Zamku Kazimierzowskim! Zapraszamy!

  Brak opisu obrazka
  W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszamy wszystkich fanów starego, dobrego, polskiego rocka na koncert jednego z najpopularniejszych reprezentantów rodzimej sceny muzycznej – zespołu Sztywny Pal Azji. Twórcy takich przebojów, jak „Spotkanie z…” oraz „Wieża radości, wieża samotności” zagrają dla Państwa (akustycznie) 19 października o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
  Data publikacji: 18-09-2019 14:03
 • Zamkowe Zaduszki – muzyczne wspomnienie tych, co odeszli…- ZAPROSZENIE

  Brak opisu obrazka
  Organizowane co roku przez Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek Zaduszki Muzyczne, jak żadne inne wydarzenie kulturalne, doskonale wpisują się w towarzyszący nam każdej jesieni, pełen wspomnień i refleksji czas. I dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Tym razem, w ramach „listopadowych wspominków” na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu wystąpią dla Państwa:   30 października (środa) o godzinie 19.00 – Jack Moore (Szymon Pejski, Bogdan Topolski, Łukasz Gorczyca i Tomek Dominik) w koncercie: Gary Moore Tribute Band   3 listopada (niedziela) o godzinie 19.00 – Muzycy kwartetu Proforma: Przemysław Lembicz i Marcin Żmuda w koncercie poświęconym pamięci Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Zbigniewa Łapińskiego – zatytułowanym „Raj”.   8 listopada (piątek) o godzinie 19.00 – High Definition Quartet w składzie: Mateusz Śliwa, Piotr „Pianohooligan” Orzechowski, Alan Wykpisz, Grzegorz Pałka i Igor Boxx, zagrają jazzową interpretację II części polskiego dramatu narodowego – „Dziady” Adama Mickiewicza.   15 listopada (piątek) o godzinie 11.00 oraz 18.00 – Teatr Wierszalin z Supraśla wystawi spektakl na podstawie III części „Dziadów” Adama Mickiewicza, pt. „Dziady – Noc Druga”.   22 listopada (piątek) o godzinie 19.00 na deskach przemyskiego Zamku w koncercie Mike Greene Band, wystąpią: Mike Greene, David Price oraz Przemek Cioch. Ich koncert zwieńczy tegoroczne Zaduszki Muzyczne na Zamku Kazimierzowskim.     Serdecznie zapraszamy!      
  Data publikacji: 04-10-2019 12:25
 • Plakat muzealny ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – zaproszenie na wystawę

  Brak opisu obrazka
  W tym roku przypada 50. rocznica zorganizowania I Ogólnopolskiego Przeglądu Plakatu Muzealnego i Ochrony Zabytków. Przegląd Plakatu i wystawa plakatu zorganizowane w 1969 roku przez Muzeum Ziemi Przemyskiej pod patronatem Ministerstwa Kultury i Sztuki były pierwszym dorocznym przeglądem połączonym z nagrodzeniem najlepszych prac. Przegląd miał charakter cykliczny. XXVI. Przegląd (jak dotąd ostatni) zorganizowany został w 2010 roku. Długa przerwa w organizacji wynikała ze zmiany finansowania zadań przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki Przeglądowi w zasobach Muzeum znajdują się najciekawsze dokonania w dziedzinie polskiego plakatu związanego tematycznie z wystawiennictwem muzealnym i ochroną zabytków. Łącznie ponad 1200 plakatów. Z okazji jubileuszu w Muzeum od piątku, 4 października br. czynna będzie wystawa plakatów nagrodzonych w dwudziestu sześciu edycjach Przeglądu.Łącznie około 90 plakatów z lat 1968-2010. Wśród autorów plakatów muzealnych są znani polscy plakaciści, m.in. Henryk Tomaszewski, Jan Młodożeniec, Antoni Rzyski, Gerard Labus, Roman Rosyk, Huber Hilscher, Roman Cieślewicz, Waldemar Świerzy, Franciszek Starowieyski, Stasys Eidrigevičius. Wystawie towarzyszyć będzie wydawnictwo omawiające historię poszczególnych Przeglądów oraz prezentujące nagrodzone plakaty.   Serdecznie zapraszamy!
  Data publikacji: 03-10-2019 11:43
 • Dwa pokolenia, jedna wystawa. Wspólna miłość do kolorów – zaproszenie na wernisaż

  Brak opisu obrazka
  19 października w zamkowej baszcie - Małgorzata Pięta oraz Tymoteusz Pięta zaprezentują wystawę zatytułowaną „Dwa pokolenia, jedna wystawa. Wspólna miłość do kolorów” – malarstwo i sztuka na głowie, mama – malarstwo, syn – sztuka na głowie. Zapraszamy Państwa do świata niezwykle kolorowego, bo kolor cieszy, leczy, zachwyca, poprawia samopoczucie, ale również czasami szokuje. Taka jest ta wystawa...   - sobota – 19 października br. – godzina 19.00 – Galeria Baszta (Zamek Kazimierzowski w Przemyślu) -   Małgorzata Pięta – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, uczennica prof. Wiktora Śliwińskiego. Ukończyła Instytut Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie im. Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie uzyskując dyplom z malarstwa (1986- 1991) oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki (2008 ). Zrealizowała kilkanaście wystaw indywidualnych. Od wielu lat zajmuje się pracą pedagogiczną w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, a w wolnym czasie spełnia się w swojej pracowni Malarni. „Malarnia to wyśnione i wymarzone miejsce, gdzie powstają obrazy, dekoracje, gdzie rodzą się pomysły. Jest to moja trzecia pracownia i wreszcie taka jaką zawsze chciałam mieć (do trzech razy sztuka)” Tymoteusz Pięta pochodzi z Przemyśla. Po maturze chciał iść na ASP, ale jednak postawił na towaroznawstwo, na krakowskim UE. Szybko okazało się, że to nie jest kierunek dla niego, więc równolegle ze studiami zapisał się na dwuletni kurs fryzjerski i niemal natychmiast podjął pracę w salonie. Swoje fryzjerskie doświadczenie budował przez ponad dekadę. Otwierając w 2013 roku pierwszy salon, nie spodziewał się, że stanie się jednym z bardziej cenionych stylistów w świecie polskiego show-biznesu. Choć jego firma działa na rynku od niespełna 5 lat, pod swoimi skrzydłami zbudował już ponad 60-osobowy team fryzjerów. Hairmate dziś to sieć sześciu salonów w Warszawie i Krakowie. Tymoteusz ma na koncie 6 kolekcji fryzur, wiele sesji zdjęciowych i projektów TV. W swoich awangardowych stylizacjach wykorzystuje m. in. zabawę kolorem i formą. Nowy projekt Tymoteusza to HAIRMATE.School i misja dzielenia się zdobytym doświadczeniem (hairmate.edu.pl). „Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą” – te słowa brytyjskiego przedsiębiorcy i miliardera Richarda Bransona są kluczem do sukcesu HAIRMATE.    
  Data publikacji: 09-10-2019 13:20
 • Artystyczna Jesień na Zamku - kalendarz imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki "Zamek"

  Brak opisu obrazka
  Przemyskie Centrum Kultury i Nauki Zamek każdego roku, wraz z pojawieniem się w parku pierwszego żółtego liścia, zaskakuje nas świeżymi pomysłami na miłe jesienne wieczory, wypełnione wachlarzem interesujących wydarzeń kulturalnych i artystycznych.   Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z kalendarzem imprez Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Jesteśmy pewni, że poniższa propozycja zaspokoi nawet najbardziej wymagających.     Zatem… Zachęcamy! Polecamy! Zapraszamy!  
  Data publikacji: 11-09-2019 14:17
 • Leszek Żebrowski. Plakat – otwarcie wystawy

  Brak opisu obrazka
  W imieniu Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej (Plac Berka Joselewicza 1) serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pod tytułem "Leszek Żebrowski. Plakat". Wydarzenie odbędzie się w piątek, 4 października br. o godzinie 17.30.    Leszek Żebrowski zajmuje plakatem, malarstwem, scenografią i filmem. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku na wydziale projektowania graficznego w pracowni prof. Jerzego Krechowicza. Profesor nadzwyczajny Akademii Sztuki w Szczecinie. Artysta jest fascynatem rysunku, organizuje akcje plastyczne i warsztaty. Mieszka w Szczecinie i Szelkowie Nowym koło Makowa Mazowieckiego. Najbardziej znany jako autor ponad 400 wydanych drukiem plakatów - najczęściej o tematyce kulturalnej. Oprócz plakatów komputerowych, tworzy także prace oparte na tradycyjnym warsztacie rysunkowym, są to najczęściej pastele na barwnym kartonie wykonane w formacie identycznym jak drukowany z nich plakat. Leszek Żebrowski jest laureatem ponad 30 nagród, w tym wielu międzynarodowych na najważniejszych przeglądach plakatu w: Warszawie, Moskwie, Teheranie, Mons, Charkowie, Tuluzie i Rzeszowie. https://www.poster.pl/plakaty/?q=zebrowski_leszek
  Data publikacji: 25-09-2019 11:27
 • Wyjątkowy recital w krasiczyńskim Zamku - zaproszenie

  Brak opisu obrazka
  W imieniu Zamku w Krasiczynie serdecznie zapraszamy Państwa w niedzielę, 20 października br. o godzinie 17.00 na  recital piosenek w wykonaniu: Ewy Kuklińskiej/ Ewy Romaniuk oraz Julity Kożuszek przy akompaniamencie Dawida Ludkiewicza. Wstęp wolny. W programie znajdą się znane i lubiane piosenki, m.in.: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Brunetki, blondynki”, utwory Agnieszki Osieckiej, czy znane przeboje z lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
  Data publikacji: 07-10-2019 14:07
 • Co robić w weekend w Przemyślu? Mamy dla Was kilka pomysłów

  Brak opisu obrazka
  W najbliższy weekend w starym nadsańskim mieście czekać będzie na Państwa kilka ważnych wydarzeń. Jednym z nich są oczywiście niedzielne (13 października br.) wybory do Sejmu i Senatu. Zgodnie z konstytucją w wyborach wybierzemy 460 posłów do Sejmu (w 41 okręgach wyborczych) oraz 100 senatorów (w stu jednoosobowych okręgach wyborczych). Przypominamy, że lokale wyborcze otwarte będą od godziny 7.00 do godziny 21.00. ► W razie pytań, jeszcze dziś (do godziny 15.30) specjaliści z Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM w Przemyślu dostępni są pod nr tel. 16 675 20 80 lub w pokoju 27 (Rynek 1, II piętro).  
  Data publikacji: 11-10-2019 15:24
 • "Tam była granica" Anny Kłosek w Małej Galerii Fotografii – ZAPROSZENIE

  Brak opisu obrazka
  Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej Jan Jarosz oraz komisarz wystawy Jacek Szwic zapraszają...
  Data publikacji: 07-10-2019 08:19
Wersja XML

Miasto Przemyśl
ul. Rynek 1
37-700 Przemyśl
tel. 16 678-68-20
fax 16 678-64-49
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 22532648
w tym miesiącu: 218037
dzisiaj: 14838