Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert krakowskiego zespołu DUCH

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek" serdecznie zaprasza na koncert krakowskiego zespołu DUCH, promujący album „AKUSTRONIKA”, który łączy instrumenty akustycznie z brzmieniem elektronicznym. Zespół zagra w przemyskim Klubie "Niedźwiadek" w piątek 22 lutego, godz. 19.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. 16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 16 675 01 82).

 

 

Grupa DUCH powstała na początku 2010 roku w Krakowie . Zespół łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.

Wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (SlotArt Festiwal 2011, SlotArt Festiwal 2012 - duża scena, Slot Fest „O Wschodzie”, Festiwalu Rozstaje 2011, Warsaw Music Week 2012). DUCH jest laureatem nagród i wyróżnień m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej, Festiwalu im. Marka Grechuty „Korowód” (2010 i 2011), festiwalu FAMA.

W sierpniu 2012 r. światło dzienne ujrzał drugi długogrający album DUCHAa  zatytułowany „Akustronika”. Zespół wraz z wydaniem go dał początek zupełnie nowemu gatunkowi muzycznemu o tej samej nazwie (*definicja gatunku poniżej). Na płycie znalazły się autorskie kompozycje z tekstami inspirowanymi tomem wierszy „Antologia Spoon River” amerykańskiego poety Edgara Lee Masters’a. W tym samym czasie DUCH ruszył w trasę koncertową , która trwała 30 dni i objęła 26koncertów w 24 miastach na terenie całego kraju. „Akustronika” została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę muzyczną, a także umieszczona na liście 10 najlepszych płyt 2012 r. przez serwis wnas.pl .

Skład zespołu:
Piotr Aleksander Nowak - gitara;
Regina Bogacz - wokal;
Stanisław Słowiński - skrzypce;
Przemek Dajcz - altówka;
Natalia Orkisz - wiolonczela;
Justyn Małodobry - bas akustyczny, kontrabas dubstepowy „Pablo”;
Wiktor Machowski - perkusja.

Wersja XML