Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Prezydent spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych

We wtorek 19 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się kolejne spotkanie Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla z przedstawicielami służb mundurowych. Dotyczyło ono podsumowania dotychczasowych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w Mieście oraz spraw związanych z przekraczaniem granicy państwa na przejściach granicznych w Medyce, Korczowej i Krościenku w związku z trwającymi Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.


Komendant Miejski Policji insp. Krzysztof Pobuta oraz Jan Geneja Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu poinformowali, iż w ostatnich dniach nie było interwencji zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców.  Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Waldemar Skarbek dokonał wspólnego podsumowania z Dyrektorem Izby Celnej w Przemyślu Piotrem Danielem kwestii związanych z odprawą na przejściach granicznych z Ukrainą. Realizowane procedury wspólnych – polsko-ukraińskich - odpraw zdały egzamin, a od rozpoczęcia Mistrzostw odprawionych zostało ok. 50 tys. osób. Przedstawiciele służb pozytywnie ocenili pracę wolontariuszy, którzy towarzyszyli kibicom z różnych krajów przejeżdżających przez Przemyśl na Ukrainę. Obecny na spotkaniu Mariusz Zamirski Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował, iż przemyska strefa kibica cieszyła się sporym powodzeniem podczas meczy rozgrywanych przez Polaków, w inne dni frekwencja była nieco mniejsza.


Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla podziękował obecnym na spotkaniu za dotychczasowe zaangażowanie w realizację zadań związanych z przygotowaniem i zabezpieczeniem piłkarskiego święta. Dodał, iż ten ważny sprawdzian z pewnością zaprocentuje w przyszłości, a opracowane i sprawdzone procedury działania będą wykorzystywane. Wyraził również wdzięczność mieszkańcom Miasta, którzy dobrze przygotowali się do wspólnego świętowania i budowania dobrego wizerunku Przemyśla. W spotkaniu udział wziął również st. bryg. mgr inż. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, Zdzisław Partyka Zastępca Komendanta przemyskiej jerdnostki Straży Ochrony Kolei oraz Jan Geneja Komendant Straży Miejskiej w Przemyślu.

JPGPrezydent spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych

Wersja XML