Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gimnazjum Nr 3 w Przemyślu

Sprawozdanie z działania Szkolnego Koła Wolonariatu przy Gimnazjum Nr 3 im. Szarych Szeregów w Przemyślu; koordynator Koła Pani mgr Aneta Demko.

Rok szkolny 2010/2011
Przeprowadziliśmy zbiórkę odzieży pod nazwą „Akcja Ciuszek” dla Domu Matki i Dziecka w Przemyślu; wspólnie uzbieraliśmy 75 kg ciuszków.  
Kolejna zbiórka odbyła się pod nazwą „Mikołaj”. W paczkach znalazły się zabawki, maskotki, bajeczki, puzzle i słodycze oraz artykuły szkolne. Wspólnie uzbieraliśmy 155 zabawek, które zostały przekazane dla Domu Matki i Dziecka oraz ubogim rodziom.
Przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach pod hasłem „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”.
Następna zbiórka odbyła się dla dzieci z domów dziecka, a także dla przewlekle chorych oraz dla dzieci chorych przebywających w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Akcję przeprowadziło Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” Koło Lokalne w Przemyślu.
W naszej szkole odbyła się akcja pod hasłem „Nakrętka”; uczniowie zbierają plastikowe nakrętki po napojach na 2 wózki inwalidzkie dla dzieci. Uzbieraliśmy ponad 300 kg nakrętek.

Rok 2011/2012
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy od akcji na rzecz dzieci z Afryki i Azji „Mała saszetka ocali życie dziecka”, której celem jest ochrona dzieci przed odwodnieniem spowodowanym biegunką – drugą z najczęstszych przyczyn śmierci dzieci poniżej 5 roku życia. Odwodnione dziecko można uratować poprzez podanie specjalnej mieszanki glukozy i chlorku sodu. Akcją zajmuje się Polski Komitet Narodowy Fundacji Stanów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF.
Kolejna akcja pod hasłem „Podaruj uśmiech Wiktorowi”. Akcja,  która trwa do 25 czerwca 2012 r., służy pomocy 5-letniemu Wiktorowi, który urodził się z niedorozwojem kości udowej.
Z kolei akcja, która zakończy się w maju 2012 r. „Daj włos” (nasza nazwa: „Wielkie majowe ścinanie włosów”) polega na przekazaniu jak największej ilości warkoczy (każdy min. 25 cm), aby wyprodukować peruki dla potrzebujących kobiet w trakcie i po chemioterapii. Akcję koordynuje Fundacja Rak’n’Roll.

Jesteśmy otwarci na inne propozycje. RAZEM MOŻEMY DUŻO!!!

Kontakt:

Gimnazjum Nr 3 w Przemyślu, ul. Łukasińskiego 7, tel. 16 676-09-60;
e-mail: gim3przemysl@pro.onet.pl

Wersja XML