Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zapowiedzi imprez PCKiN

Poranek teatralny – Bajka „O krasnoludkach i sierotce Marysi” na motywach bajki Marii Konopnickiej. Spektakl w wyk. Grupy Teatralnej GUMAA działającej przy PCKiN ZAMEK. Reżyseria Marek Rębacz

25 marca 2012r., godz.12:00, sala widowiskowo - baletowa, ul. S. Konarskiego 5, (bilety 10 zł, Biuro Klubu "Miedźwiadek" i Sklep "Musicland")

 

Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK zaprasza na spektakl stworzony z myślą o najmłodszym pokoleniu widzów i odbiorców teatru. Bajka zrealizowana została w ramach projektu „Z Melpomeną na Ty a nawet za Pan Brat”, którego podstawowym celem jest edukacja teatralna dzieci i młodzieży – otwieranie przed nimi świata teatru, wskazywanie alternatywy dla czasu spędzanego przed telewizorem i komputerem, a także pomoc rodzicom w wartościowym organizowaniu czasu spędzanego ze swoimi pociechami.
Spektakl, którego autorem i reżyserem jest znany polskiej i przemyskiej publiczności twórca spektakli komediowych Marek Rębacz, przedstawią najmłodszym ich trochę starsi koledzy z działającej przy PCKiN ZAMEK grupy teatralnej GUMAA. Przepiękna, bogata, bajkowa scenografia i kostiumy oraz niezwykle zabawny sposób przedstawienia historii napisanej przed ponad wiekiem przez Marię Konopnicką, każdemu dziecku i rodzicowi przyniesie wiele radości  i uśmiechu. Jak w każdej bajce, tak i w tej nie zabraknie ciekawych postaci, życiowych prawd, prawdziwego morału wzbogaconych dużą dozą dobrego humoru.
W sztuce wystąpią (w kolejności alfabetycznej): Aleksandra Bednarczuk, Miłosz Cieślik, Marcelina Iwanów, Małgorzta Lach, Patrycja Lasek, Karolina Piejko, Ireneusz Szott, Konrad Szymański, Jolanta Wróbel, Mateusz Zubik, Anna Zwolińska. 

 

„Projekt z Melpomeną na Ty, a nawet za Pan Brat” z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Monodram „Po schodach”. Reżyseria Lucyna Sosnowska i Magda Kupryjanowicz. Występuje Agnieszka Mandat.

27 marca 2012r., godz.19:00, sala widowiskowo - baletowa, ul. S. Konarskiego 5, (bilety 20 zł i 25 zł, Biuro Klubu "Miedźwiadek" i Sklep "Musicland")

 

Monodram „Po schodach” zaliczyć można do modnego ostatnio nurtu przedstawień o kobietach w średnim wieku – znajdują się takie w repertuarze Krystyny Jandy, Doroty Stalińskiej i w nieco lżejszej odmianie w hitowym „Klimakterium”. Bohaterką jest kobieta – rozwódka z dorosłym synem i córką, z którymi ma marny kontakt, zawodowo spełniona – jest wziętym lekarzem, ale jest samotna i wiedzie nieciekawą egzystencję.

 

Pewnego dnia wydarza się coś, co skłoni ją do pewnego rodzaju wiwisekcji, podsumowania i zdystansowania się do całego – jak się okazało – życia. Bez szans na zmianę, naprawienie czegokolwiek, sprostowanie czy zrobienie planów na przyszłość. Analiza życiowych „winien’ i „ma” przeprowadzona jest w formie dowcipnego, nieco autoironicznego monologu. Spektakl ma dobre tempo, a opowiadana historia wciąga widza, co jest zasługą dojrzałego i wielowymiarowego aktorstwa Agnieszki Mandat, która od pierwszych chwil panuje nad publicznością. Na uwagę zasługują graficzne slajdy, które dopełniają i zabawnie komentują treść sztuki stanowiąc ciekawą oprawę plastyczną przedstawienia. Premiera odbyła się 16.06.2011 r. w Warszawie.

AGNIESZKA MANDAT aktorka Starego Teatru w Krakowie, pedagog krakowskiej PWST. W ostatnich latach wystąpiła w popularnych produkcjach filmowych i telewizyjnych:
- Miłość nad rozlewiskiem
- Barwy szczęścia
- Ekipa
- Magda M.
- Plebania
- Pensjonat pod różą
- M jak miłość
- Karol
oraz spektaklach TV:
- Oskar
- Rosyjskie konfitury
- Stygmatyczka.

JPGBajka „O krasnoludkach i sierotce Marysi” (224,91KB)

JPGMonodram "Po schodach" (206,98KB)

Wersja XML