Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Turystyczna aktywność w Gimnazjum nr 3 w Przemyślu

Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 3 w Przemyślu starają się wykorzystać każdą wolna chwilę, by aktywnie i poznawczo spędzać czas w urokliwych miejscach regionu i na turystycznych szlakach. Z pewnością do takiej wzmożonej zorganizowanej aktywności przyczynia się Szkolny Klub Turystyczny ‘Gimstopy’, którego członkowie w przemyślany sposób planują organizację kolejnych rajdów i wypraw. Gimstopowicze bardzo chętnie i owocnie współpracują także z Przemyskim Oddziałem PTTK i biorą liczny udział w miejskich turystycznych imprezach. 22 października grupa 80-ciu członków Klubu przyłączyła się do 46. Ogólnopolskiego Rajdu „Twierdza Przemyśl”, by w plenerze, w miłym gronie spędzić sobotnie przedpołudnie. Wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek, udział w tematycznych konkursach, są niewątpliwie dodatkową atrakcją takiego spotkania.

Zupełnie odmienne w charakterze jest rokrocznie organizowane przez ‘Gimstopy” listopadowe odwiedzanie przemyskich i podprzemyskich nekropolii, by uczestniczyć w wyjątkowej lekcji historii. W tym roku, 8 listopada, gimnazjaliści dzięki przewodnikowi PTTK p.Leszkowi Komanowi, poznali m.in. dzieje ukraińskich żołnierzy z okresu walk o niepodległość Ukrainy w latach 1918-21, dramatyczne losy radzieckich i włoskich jeńców wojennych oraz historię przemyskich Żydów. Zapalono także znicze na grobach przemyskich harcerzy, członków Szarych Szeregów (Patrona szkoły), którzy poświęcili swe życie ojczyźnie. Taki jesienny spacer na pewno w atrakcyjny sposób przybliżył młodym mieszkańcom Przemyśla fakty z przeszłości regionu, co pozwoli na lepsze jej zrozumienie.

Opiekę na uczniami podczas turystycznych imprez sprawowali nauczyciele: Ewa Prajzner, Katarzyna Ciesielska, Aneta Demko, Beata Janiuś, Antoni Kanas, Małgorzata Klepacka, Joanna Kotkowska-Majchrowicz, Jolanta Kozłowska, Anna Lubińska i Ewa Semań.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Wersja XML