Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

L’amour a Paris czyli Miłość w Paryżu

25 listopada 2011 r. godz. 19:00

PCKiN "Zamek" zaprasza na andrzejkowy recital Doroty Lanton z towarzyszeniem Marka Stefankiewicza i Bogusława Nowickiego. Będą to najpiękniejsze francuskie piosenki o miłości z repertuaru Edith Piaf, Juliette Gréco, Carli Bruni, Jacquesa Brela, Yves Montanda, Joe Dassina  i Paris Combo.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)
 

Koncert Doroty Lanton – „L’amour a Paris czyli Miłość w Paryżu” to  jak wyprawa do współczesnej  stolicy Francji, gdzie słychać wszystkie rytmy świata, pobrzmiewają w nich jednak echa niezapomnianych nut fenomenalnej  Edith czy tajemniczej  Juliette.
Aktorka i piosenkarka znakomicie odnajduje się w tych wielkich postaciach francuskiej estrady nie gubiąc nic z własnej osobowości. Wszystko to  ubrane w  nowoczesne  i  bardzo wyrafinowane aranżacje  muzyczne znakomitej orkiestry Marka Stefankiewicza, oprawione lekką i barwną narracją oprowadzającej po Paryżu Doroty Lanton.

 

Dorota Lanton  - Aktorka i piosenkarka. Ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w  Łodzi. Występowała w wielu serialach / m.in. jako Julia w "Klanie", Zosia w "Adamie i Ewie", w warszawskich teatrach "Roma" i "Kwadrat", filmach, kabaretowych programach telewizyjnych i radiowych, dubbingowała wiele filmów.  Nagrała płytę "Jak balsam", do której powstały trzy teledyski. Na koncertach "Miłość w Paryżu" śpiewa po francusku przeboje m.in. E. Piaf, J. Brela. Piosenka "Ma place" w jej wykonaniu -/ jako Dorothee Lanton/, znalazła się na składance "Weekend in Paris" wśród współczesnych gwiazd piosenki francuskiej, a teledysk do niej został nakręcony w Paryżu. Obecnie pracuje nad drugą płytą, na której większość piosenek będzie w języku francuskim.

Marek Stefankiewicz  - fortepian, instrumenty klawiszowe. Znakomity  pianista i kompozytor.  Zaczynał  w lubelskiej  Budce  Suflera.   Nagrał tam trzy pierwsze płyty, grając głównie na organach Hammonda. Pod koniec współpracy z Budką grał na saksofonie. Dziś  zajmuje się również komponowaniem muzyki filmowej. Jego największe przeboje to  "Jesteś lekiem na całe zło"  i "Niech żyje bal".  Obecnie jest także wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. ur. 1956 ) - ukończył z wyróżnieniem studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji

Bogusław Nowicki  –  akordeon Carrera.  Autor terminu „Piosenki z tekstem” i twórca własnych, bardzo osobistych ballad, które wydał na trzech płytach:  „Ballady", „Oceany"  i najnowszej  „ Optymizmu gram".  Jeśli są przeboje w tym gatunku to on napisał  ich wiele.  Gawędziarze,  Uśmiechnięte  dziewczyny,  Poszukiwania do dziś śpiewane są  przez „wędrownych gitarzystów” . Na koncercie  „Miłość w Paryżu” zrezygnował z nieodłącznej gitary, by zagrać na tak charakterystycznym dla francuskich klimatów akordeonie.

 

źródło: PCKiN "Zamek"

JPGNULL (478,42KB)

Wersja XML