Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyślanie będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych

W sobotę  29 października br. w hali sportowej Przemyskiego Ośrodka i Rekreacji w Przemyślu, odbyły się - po raz pierwszy w Przemyślu - "XXVIII Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych". Swój udział zgłosiło 22 formacje taneczne, a wśród nich Mistrz Świata Formacji Tanecznych 2010 w stylu standard – Formacja LOTOS Jantar z Elbląga. Nasze miasto reprezentowały dwie grupy ze Szkoły Tańca AZ: "CANDELA" i "Formacja Taneczna A-Z" (I Wicemistrz Polski Formacji za 2009 r. w stylu latin). Było to niezwykłe widowisko, które dostarczyło wielu niezapomnianych chwil dla startujących par, a przede wszystkim licznie zgromadzonej widowni.
Startujący Przemyślanie odnieśli niewątpliwy sukces, ponieważ obie grupy znalazły się w finale, pokonując  zeszłorocznych Wicemistrzów i inne silne formacje.  CANDELA zajęła miejsce 5, natomiast Formacja Taneczna A-Z znalazła się na miejscu 2; zdobywając srebrny medal i uzyskując po raz kolejny tytuł I Wicemistrza Polski Formacji Tanecznych w stylu latin w kategorii powyżej 15 lat. Warto nadmienić, iż uplasowanie się na trzech pierwszych miejscach daje prawo startu w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych. Tancerze z Przemyśla reprezentować będą Polskę już 3 grudnia br. w Wilnie gdzie zaplanowano tegoroczne mistrzostwa. Gratulujemy tego sukcesu jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności w realizacji wyzwań.
Organizatorami tego tanecznego widowiska byli: Przemyska Fundacja Rozwoju Tańca i Szkoła Tańca A-Z przy współpracy z  Przemyskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Prezydentem Miasta Przemyśla, Przemyskim Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”, oraz Polskim Towarzystwem Tanecznym i Federacją Tańca Sportowego. Patronat nad Mistrzostwami  objął Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla.

JPGPrzemyślanie będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych

JPGPrzemyślanie będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych (fot. Łukasz Solski)

Wersja XML