Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rocznicowa wieczornica poświęcona Patronowi szkoły

5 października w naszej szkole odbyła się uroczysta wieczornica poświęcona obchodom 72.  rocznicy utworzenia Szarych Szeregów - patrona Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. Gośćmi honorowymi byli: Komendantka Hufca  ZHP Ziemi Przemyskiej hm. Jadwiga Turek oraz członkowie Kręgu Stowarzyszenia Szarych Szeregów  im. Jana Kruka w Przemyślu, pod przewodnictwem Komendanta hm. Mariana Kasprowicza, który wygłosił krótką prelekcję na temat historii Kręgu oraz form jego działalności.  Przybyli także harcerze z zaprzyjaźnionej 21.Przemyskiej  Dryżyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów.

Zebrani w sali widowiskowej goście, członkowie Grona Pedagogicznego, rodzice oraz uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny „ I iść będziemy w Polskę szarymi szeregami…”. Nastrojowe wiersze i harcerskie piosenki, oddające klimat wojennych dni i heroiczność postaw wielu Polaków, wywołały wzruszenie,  skłoniły do refleksji i zadumy nad polską historią. Część artystyczną przygotowała p.Małgorzata Klepacka, która zadbała także o oprawę muzyczną i występ chóru. Dekorację, która dopełniła całości historycznego widowiska, wykonała  p. Jolanta Kozłowska oraz p. Ewa Prajzner. Nad stroną techniczną czuwał p. Remigiusz Łuc.

Po części oficjalnej obchodów, nastąpiły pląsy i zabawy, przygotowane przez przybyłych harcerzy. Brali w nich udział przedstawiciele różnych  pokoleń, a wszyscy bawili się świetnie. To najlepszy dowód na to, że optymizm, humor, ludzka  życzliwość i serdeczność  nie znają pojęcia ‘wieku’. Mile spędzone chwile pozostaną na długo w pamięci.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Wersja XML