Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zapowiedzi imprez PCKiN

Wieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej w wykonaniu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa
12 września 2011 r. (poniedziałek), godz. 19.00

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w biurze Klubu „Niedźwiadek” Rynek 1 (tel. O16 678 46 91) oraz w sklepie „Musicland” ul. Serbańska 13 (tel. 016 675 01 82)

W programie piosenki Aleksandra Galicza, Jurija Wizbora, Włodzimierza Wysockiego
a także „błatnyje piesni” /rosyjskie piosenki więzienne/.

Ojciec mój Lenin to wspólny projekt obu wykonawców. Pieśni które usłyszymy opowiadają o ludziach którym w życiu nie wyszło a także o tych którym się wydaje że im akurat poszło doskonale .

Lech Dyblik urodzony w 1956 roku w Złocieńcu. Absolwent PWST z 1980 roku, w latach 1981-87 aktor Teatru Narodowego. Aktor teatru, filmu i teatru telewizji. Stworzył wyraziste drugoplanowe kreacje w filmach takich jak "Kroll", "Ogniem i mieczem", "Człowiek wózków", "Wtorek" i "Zemsta". Wystąpił także w serialach - "Boża podszewka", "Sukces", "Wiedźmin"...Na stałe mieszka w Łodzi. Pasjonuje się specyficznym i nieznanym w Polsce gatunkiem rosyjskiej muzyki - "szansonem" (tzw. muzyką bandycką).

Aleksiej Siemieniszczew znany w Rosji i na Ukrainie wykonawca piosenki poetyckiej, muzyk, pieśniarz, bard z Odessy. Barwna postać odeskiej sceny, znakomity gawędziarz i wykonawca wielu gatunków muzycznych w jednej osobie. Członek zespołu klezmerskiego „Maminy deti”.

 

Europejskie Dni Dziedzictwa 2011 „Kamienie milowe”
10 września 2011 r. (sobota), godz. 19.00 - wstęp wolny

INAUGURACJA SEZONU ARTYSTYCZNEGO 2011/2012
"Airis Quartet" i uczniowie
Koncert muzyki kameralnej


Airis Quartet powstał w roku 2007. Tworzą go studentki Akademii Muzycznej w Krakowie. W niespełna pół roku od rozpoczęcia działalności kwartet wziął udział w Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, na którym zajął drugie miejsce, co zaowocowało zaproszeniem na Festiwal Muzyczny w Trnavie na Słowacji i recitalem w tamtejszym Muzeum Sztuki Współczesnej, a w roku 2010 otrzymał Specjalna Nagrodę Przyjaźni Polsko-Duńskiej - recital w Danii na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej w sierpniu 2011 roku.
Kwartet pracował pod kierunkiem wybitnych muzyków kameralistów: Marka Mosia(Kwartet Śląski, Orkiestra Aukso), Arkadiusza Kubicy(Kwartet Śląski), Tadeusza Gadziny(Kwartet Willanowski),Royal String Quartet. Airis Quartet miał również zaszczyt współpracować ze znanym polskim kompozytorem Krzysztofem Meyerem i następnie wykonać jego VIII Kwartet Smyczkowy op.67 na sesji naukowej związanej z jubileuszem artysty w 2009 roku oraz z prof. Krzysztofem Pendereckim na seminarium poświęconym jego dziełom kameralnym i wykonać II Kwartet smyczkowy w roku 2010.

Choć kwartet z powodzeniem wykonuje muzykę epoki klasycyzmu i romantyzmu, szczególne miejsce w jego repertuarze zajmuje muzyka XX i XXI wieku począwszy od Beli Bartoka, Dymitra Szostakowicza na muzyce najnowszej skończywszy. Airis Quartet jest otwarty na twórczość młodych debiutujących kompozytorów, często dokonując prawykonań ich dzieł.

Kwartet stale pracuje pod kierunkiem muzyków z Kwartetu Dafo- skrzypaczek Justyny Dudy i Danuty Augustyn oraz wiolonczelistki Anny Armatys- Borelli.
Koncert ma na celu promowanie młodych, zdolnych artystów z Przemyśla i regionu. Dlatego też wystąpią w nim kilkunastoletni uczniowie: Joanna Sochacka - fortepian, Piotr Jaworski- fortepian, Filip Zubik - fortepian. Opiekuje się nimi prof. Mariusz Sielski nauczyciel w klasie fortepianu Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Airis Quartet obecnie występuje w składzie:


Aleksandra Czajor – violin I.
Ur. 1988 r. Opole. Edukacja : PSM im. F. Chopina w Opolu, Akademia Muzyczna w Krakowie.
Profesorowie : Danuta Sujata, mgr Janusz Gajownik, ad. dr Piotr Tarcholik

Grażyna Zubik – violin II.
Ur. 1986 r. Przemyśl. Edukacja: ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu, Akademia Muzyczna w Krakowie.
Profesorowie : ad. dr Piotr Tarcholik

Natalia Warzecha – viola. Ur. 1986 r. Tarnów. Edukacja : PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie, Akademia Muzyczna w Krakowie.
Profesorowie : prof. Janusz Pisarski, mgr Aneta Dumanowska

Katarzyna Detko – cello.
Ur. 1987 r. Częstochowa. Edukacja: ZSM im. Jana Twardowskiego w Częstochowie, Akademia Muzyczna w Krakowie.
Profesorowie: II st. kwal. Dorota Imiełowska, dr Jan Kalinowski

JPG"Airis Quartet" i uczniowie Koncert muzyki kameralnej (96,92KB)

JPGWieczór rosyjskiej piosenki poetyckiej w wykonaniu Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa (137,69KB)

Wersja XML