Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Spotkanie konsultacyjne nowego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskie

  Brak opisu obrazka
  Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej przywitało 21 stycznia br. uczestników drugiego z cyklu konsultacji społecznych owego regionalnego programu w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej pod nową nazwą FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA PODKARPACIA 2021-2027. Obok Prezydenta Miasta Przemyśla i Starosty Przemyskiego Jana Pączka, osobiście i online brali w nim udział samorządowcy i pracownicy instytucji działających na terenie miasta i powiatu, zainteresowanych nową perspektywą finansową UE, w której naszemu regionowi ma przypaść ponad 2 181 000 mld Euro. 
  Data publikacji: 21-01-2022 14:55
 • Hołd w rocznicę powstania styczniowego

  Prezydent Wojciech Bakun i Wicestarosta Marek Kudła z kwiatami przed mogiłą powstańców
  22 stycznia 1863 roku w Królestwie Polskim wybuchło powstanie styczniowe. W tym zrywie narodowym brali udział także przemyślanie, a przypominają o tym ich mogiły na Cmentarzu Głównym przy ulicy Juliusza Słowackiego. W przededniu (21 stycznia) rocznicy rozpoczęcia powstania, na kwaterze powstańców kwiaty złożyli wspólnie Prezydent Miasta Wojciech Bakun i Wicestarosta Przemyski Marek Kudła.
  Data publikacji: 21-01-2022 13:58
 • Cztery pary z Przemyśla obchodziły 50-lecie wspólnego życia

  Brak opisu obrazka
  Ich historie są różne, chociaż każda niezwykle ciekawa, często przyjeżdżali za swoją drugą połówką do naszego miasta i tu zostali i wychowali wspólnie dzieci. Łączy ich to, że wspólnie przeżyli 50 i więcej lat. Na wniosek rodzin jubileuszowych par, Prezydent RP nadał im Medale za długoletnie pożycie, które wręczył Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun w towarzystwie Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Andrzeja Durbajło. 
  Data publikacji: 20-01-2022 15:28
 • Przemyśl ma swoją ulicę w Paderborn!

  Uroczystość otwarcia ulicy i tabliczki z nazwą: na zdjęciu Burmistrz Michael Dreier oraz Janusz Bugaj Prezes Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl , jego zastępczyni Erika Kaiser oraz inni członkowie Towarzystwa. Trzymają flagę Przemyśla
  W środę 12 stycznia br., w samo południe burmistrz naszego partnerskiego Paderborn Michael Dreier otworzył uliczkę z nazwą „Przemyśl-Weg”. Droga znajduje się bezpośrednio za halą Paderhalle w centrum Paderborn i w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej promenady „Belleville”. Tablicę z nazwą ulicy burmistrz odsłonił w towarzystwie Janusza Bugaja, Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Paderborn-Przemyśl, jego zastępczyni Eriki Kaiser oraz innych członków Towarzystwa.
  Data publikacji: 14-01-2022 11:54
 • Rodzinny kapitał opiekuńczy - nowe świadczenie dla rodzin z dziećmi

  Brak opisu obrazka
  1 stycznia 2022 r. ruszyła realizacja nowego świadczenia dla rodzin z dziećmi – rodzinnego kapitału opiekuńczego wprowadzonego ustawą z dnia 17 listopada 2021 r. o rodzinnym kapitale opiekuńczym.
  Data publikacji: 13-01-2022 08:54
 • 30 automatycznych defibrylatorów będzie ratować życie przemyślan

  Brak opisu obrazka
  12 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się wspólna konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafała Kijanki. Spotkanie było poświęcone projektowi Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2021 r. zatytułowanemu "Bezpieczniejszy Przemyśl". Pod tą nazwą kryje się zaproponowany przez WSPR pomysł stworzenia sieci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Przemyśla oraz odwiedzających nas turystów.
  Data publikacji: 12-01-2022 14:42
 • Rok 2021 w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego

  Tabliczka z napisem Urząd Stanu Cywilnego
  Pracownicy przemyskiego Urzędu Stanu Cywilnego nawet pracując w warunkach ograniczonego kontaktu z petentami ze względu na pandemię, mieli dużo pracy, rejestrując urodzenia, małżeństwa i zgony. Z pewnością będą Państwo zainteresowani, jak te zdarzenia wyglądały statystycznie w minionym już roku. Warto pamiętać, że są nie zawsze są to zdarzenia dotyczące mieszkańców Przemyśla, są jedynie zarejestrowane w naszym Urzędzie Stanu Cywilnego.
  Data publikacji: 11-01-2022 14:20
 • Umów się elektronicznie na wizytę w Wydziale Komunikacji

  Brak opisu obrazka
  Wszystkie sprawy związane z rejestracją/wyrejestrowaniem pojazdów, dowodami rejestracyjnymi i prawami jazdy realizuje Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg. Dotychczas wizytę w Wydziale można było umówić telefonicznie, jednak wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców Przemyśla, od 11 stycznia wprowadzona zostaje elektroniczna rejestracja wizyt. Odpowiednie formularze znajdą Państwo pod tym linkiem:
  Data publikacji: 10-01-2022 15:11
 • Dodatek osłonowy – nowe świadczenie!

  Brak opisu obrazka
  Dodatek osłonowy stanowi kluczowy element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie z zaproponowanymi przepisami będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają ...
  Data publikacji: 05-01-2022 11:37
 • Świadczenie wychowawcze 500+ w 2022 roku

  Brak opisu obrazka
  Od 1 stycznia 2022 r., zgodnie z wprowadzonymi zmianami do rządowego programu „Rodzina 500+” zmieniły się zasady naboru wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego.
  Data publikacji: 10-01-2022 12:40
Wersja XML