Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Pamiętamy o bohaterach spod Monte Cassino

  Brak opisu obrazka
  78 lat temu patrol 12. Pułku Ułanów Podolskich pod wodzą przemyślanina porucznika (wkrótce przed śmiercią awansowany do stopnia kapitana) Kazimierza Gurbiela wkroczył do ruin klasztoru benedyktynów na Monte Cassino i zatknął na murach proporzec 12 Pułku Ułanów, uszyty przez plutonowego Jana Donocika, a następnie polską flagę. 
  Data publikacji: 18-05-2022 13:46
 • Spotkanie z przedstawicielami Biura Kongresu

  Przedstawiciele Biura Kongresu w trakcie spotkania z Prezydentem Wojciechem Bakunem w gabinecie prezydenckim
  17 maja br. Prezydent Miasta Wojciech Bakun spotkał się z przedstawicielami Biura Kongresu USA ds. Międzynarodowego Przywództwa (Congressional Office for International Leadership) - Jane Sargus (Dyrektor wykonawczy), Maurą Shelden (Zastępca Dyrektora wykonawczego) oraz Piotrem Dobroszem (Dyrektor American Councils).
  Data publikacji: 17-05-2022 13:25
 • Przy przystani wodnej stanął Kamień Papieski

  obelisk po złożeniu kwiatów
  14 maja br. na terenie Przystani Wodnej w Przemyślu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Kamienia Papieskiego - obelisku upamiętniającego wycieczkę kajakową Karola Wojtyły, czyli przyszłego papieża Jana Pawła II z Przemyśla do Leżajska. W uroczystości obok pomysłodawcy i fundatora Józefa Rybczyńskiego, wzięli udział przedstawiciele przemyskiego samorządu, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński i reprezentujący Prezydenta Miasta Maciej Wolański, Kierownik Biura Prezydenta, a także reprezentant 5 batalionu strzelców podhalańskich. 
  Data publikacji: 16-05-2022 12:01
 • Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarstwa

  Brak opisu obrazka
  W piątek, 13 maja w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej w Przemyślu odbyły się uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej. Oficjalne obchody były okazją do wręczenia odznaczeń, złożenia okolicznościowych życzeń i gratulacji. 
  Data publikacji: 13-05-2022 15:16
 • 106 lat Pani Anny Łapki

  Urodzinowy tort z napisem: z okazji 106 urodzin z najlepszymi życzeniami Prezydent Miasta Przemyśla
  Rocznik 1916, a więc dzisiaj (13 maja br.) Pani Anna Łapka obchodzi 106 lat, co czyni ją drugą najstarszą przemyślanką! Z gratulacjami, kwiatami i obowiązkowo urodzinowym tortem u Jubilatki pojawił się dzisiaj Prezydent Wojciech Bakun. 
  Data publikacji: 13-05-2022 15:05
 • 50, a nawet więcej lat wspólnego życia

  pamiątkowe zdjęcie wszystkich par małżeńskich z Prezydentem Bakunem i Kierownikiem USC
  Kolejne trzy pary małżeńskie z Przemyśla otrzymały (12 maja) z rąk Prezydenta Wojciecha Bakuna medale za długoletnie pożycie nadawany przez Prezydenta RP. I chociaż to wyróżnienie jest nadawane zwykle po 50 latach wspólnego życia, to bywają w tym gronie pary o dłuższym stażu. I tym razem taki piękny Jubileusz świętowali Państwo, którzy przeżyli ze sobą 66 lat. 
  Data publikacji: 13-05-2022 14:27
 • Rocznica śmierci Marszałka

  Prezydent Miasta Wojciech Bakun, Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży i Sekretarz Miasta Dariusz Łapa składający kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego
  12 maja 1935 roku II Rzeczpospolitą wstrząsnęła informacja o śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - jednego z filarów polskiej niepodległości, postaci która wywarła decydujący wpływ na politykę wewnętrzną i zagraniczną naszego kraju w okresie dwudziestolecia międzywojennego. 
  Data publikacji: 12-05-2022 12:32
 • Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

  Brak opisu obrazka
  Szanowne Panie Pielęgniarki i Położne, z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej chciałbym złożyć najserdeczniejsze gratulacje dla wszystkich przedstawicielek i przedstawicieli tych zawodów. Dzisiejsze święto to dla mnie okazja do wyrażenia najwyższego uznania dla Państwa pracy. Na szacunek zasługuje niezawodność, z jaką sprawują Państwo opiekę nad pacjetami, wykazując przy tym najwyższe kompetencje zarówno merytoryczne jak i etyczne. Profesjonalizm, serdeczność, empatia i codzienna gotowość do niesienia pomocy to cechy, dzięki którym zajmują Państwo szczególne miejsce w systemie ochrony zdrowia. W podziękowaniu za wyjątkowe dobro, jakim jest Państwa codzienny trud, składam najszczersze wyrazy wdzięczności. Jednocześnie proszę o przyjęcie życzeń wszystkiego co najlepsze. Niech powołanie, które tak pięknie realizujecie, stanie się źródłem satysfakcji. Niech codziennie towarzyszy Wam pogoda ducha. Życzę Państwu takżę dobrego zdrowia i spełnienia marzeń w życiu osobistym.   Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun
  Data publikacji: 12-05-2022 08:34
 • Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej 2022

  grafika poglądowa - kula ziemska otoczona znakiem recyklingu i napis Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej 2022
  Drodzy pracownicy służb komunalnych, Każdy z pracowników gospodarki komunalnej wykonuje ten rodzaj pracy, która pozwala zaspokoić często podstawowe potrzeby mieszkańców naszego miasta. Bez Waszego zaangażowania, wiedzy i doświadczenia, miejski, złożony organizm nie mógłby działać tak dobrze, a codzienne życie byłoby o wiele trudniejsze.
  Data publikacji: 10-05-2022 12:21
 • Jubileusze małżeńskie trzech par z Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  W naszym mieście nie brakuje małżeństw, które są ze sobą 50 lat i więcej. W kolejnym uroczystym spotkaniu (6 maja) z Prezydentem Miasta Wojciechem Bakunem, na którym wręczone zostały medale za długoletnie pożycie, wzięło udział 3 pary. 
  Data publikacji: 06-05-2022 15:10
Wersja XML