Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Dzień Strażaka w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek, 23 maja w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, odbyły się powiatowe obchody z okazji  Dnia Strażaka 2022. Uroczysty apel, był okazją do wręczenia pamiątkowych odznaczeń, medali a także awansów na wyższe stopnie służbowe.  Tegoroczne obchody Dnia Strażaka uświetniło także 35-lecie działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK „Płomyk” przy KM PSP Przemyśl. Wszystkim awansowanym oficerom, aspirantom, podoficerom i strażakom  serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zarówno tych zawodowych jak i w życiu osobistym złożył komendant miejski st. bryg. mgr inż. Bogusław Szczurko. 
  Data publikacji: 24-05-2022 14:38
 • Życzenia dla ósmoklasistów

  Brak opisu obrazka
  Niech w nadchodzących dniach nie zabraknie Wam wiary we własne siły i możliwości. Życzę Wam, aby uzyskane wyniki stworzyły możliwość realizacji planów, również tych, związanych z kontynuacją nauki  w wybranych szkołach ponadpodstawowych. Jestem przekonany, że lata wytężonej, rzetelnej pracy przyniosą oczekiwany efekt, że egzamin stanie się tylko formalnym i oczywistym potwierdzeniem waszej gotowości do zrobienia kolejnego kroku w drodze do realizacji swoich marzeń. Chciałbym również podziękować  nauczycielom i dyrektorom szkół za zaangażowanie w wieloletnią pracę z uczniami oraz za szczególne wsparcie udzielone młodzieży w ostatnich tygodniach poprzedzających egzamin.   Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun
  Data publikacji: 24-05-2022 08:05
 • Wizyta Mera Truskawca w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  W niedzielę 22 maja, podczas 1. Dnia Bieszczadzkiego, gościliśmy w Przemyślu delegację z Truskawca, jednego z miast partnerskich na terenie Ukrainy. Podczas spotkania z Prezydentem Wojciechem Bakunem, Mer Truskawca Andrij Kulchynskich przekazał  pamiątkową odznakę „Gołębia Pokoju” przyznaną przez Radę Miasta Truskawiec. „Gołąb Pokoju” jest symbolicznym  podziękowaniem, za całą pomoc jaką Samorząd Przemyśla wraz z jego mieszkańcami z organizowali zarówno dla mieszkańców Truskawca jak i całej Ukrainy
  Data publikacji: 23-05-2022 10:06
 • Przemyscy urzędnicy wyróżnieni za długoletnią służbę

  Brak opisu obrazka
  Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 6. pracowników Urzędu Miejskiego w Przemyślu zostało odznaczonych Medalami za Długoletnią Służbę. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w piątek, 20 maja br. w sali narad Urzędu Miejskiego. Medale w imieniu Prezydenta RP wręczała Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicka. Prezydent Miasta Wojciech Bakun pogratulował wyróżnionym i podziękował za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.
  Data publikacji: 20-05-2022 15:17
 • Święto Straży Granicznej i 31 rocznica powstania BiOSG

  Brak opisu obrazka
  W pięknej scenerii krasiczyńskiego zamku i przy słonecznej pogodzie odbyły się (19 maja 2022 r.) uroczystości Święta Straży Granicznej - 31 rocznicy powstania Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, połączone z przekazaniem sztandaru Klubowi Honorowych Dawców Krwi PCK „VITA” przy BiOSG. W święcie wzięli udział przedstawicie administracji rządowej, samorządowej - w tym Prezydent Wojciech Bakun - reprezentanci współpracujących służb mundurowych, także Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, a przede wszystkim  funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego OSG.
  Data publikacji: 20-05-2022 11:09
 • Zapraszamy na weekend do Przemyśla !

  Brak opisu obrazka
  Przed nami weekend, a wraz z nim wiele interesujących wydarzeń przygotowanych dla mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto. Nie masz pomysłu na weekend ? - Spędź go wspólnie z nami !
  Data publikacji: 19-05-2022 15:22
 • Kolejna karetka dla Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu 

  Brak opisu obrazka
  Dzięki porozumieniu pomiędzy Miastem Przemyśl a firmą Festool Polska Sp. z o. o., do Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu trafił nowy ambulans ratunkowy WAS Polska, zbudowany na bazie Volkswagena Craftera.
  Data publikacji: 19-05-2022 10:42
 • Pamiętamy o bohaterach spod Monte Cassino

  Brak opisu obrazka
  78 lat temu patrol 12. Pułku Ułanów Podolskich pod wodzą przemyślanina porucznika (wkrótce przed śmiercią awansowany do stopnia kapitana) Kazimierza Gurbiela wkroczył do ruin klasztoru benedyktynów na Monte Cassino i zatknął na murach proporzec 12 Pułku Ułanów, uszyty przez plutonowego Jana Donocika, a następnie polską flagę. 
  Data publikacji: 18-05-2022 13:46
 • Spotkanie z przedstawicielami Biura Kongresu

  Przedstawiciele Biura Kongresu w trakcie spotkania z Prezydentem Wojciechem Bakunem w gabinecie prezydenckim
  17 maja br. Prezydent Miasta Wojciech Bakun spotkał się z przedstawicielami Biura Kongresu USA ds. Międzynarodowego Przywództwa (Congressional Office for International Leadership) - Jane Sargus (Dyrektor wykonawczy), Maurą Shelden (Zastępca Dyrektora wykonawczego) oraz Piotrem Dobroszem (Dyrektor American Councils).
  Data publikacji: 17-05-2022 13:25
 • Przy przystani wodnej stanął Kamień Papieski

  obelisk po złożeniu kwiatów
  14 maja br. na terenie Przystani Wodnej w Przemyślu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Kamienia Papieskiego - obelisku upamiętniającego wycieczkę kajakową Karola Wojtyły, czyli przyszłego papieża Jana Pawła II z Przemyśla do Leżajska. W uroczystości obok pomysłodawcy i fundatora Józefa Rybczyńskiego, wzięli udział przedstawiciele przemyskiego samorządu, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński i reprezentujący Prezydenta Miasta Maciej Wolański, Kierownik Biura Prezydenta, a także reprezentant 5 batalionu strzelców podhalańskich. 
  Data publikacji: 16-05-2022 12:01
Wersja XML