Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Przy przystani wodnej stanął Kamień Papieski

  obelisk po złożeniu kwiatów
  14 maja br. na terenie Przystani Wodnej w Przemyślu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Kamienia Papieskiego - obelisku upamiętniającego wycieczkę kajakową Karola Wojtyły, czyli przyszłego papieża Jana Pawła II z Przemyśla do Leżajska. W uroczystości obok pomysłodawcy i fundatora Józefa Rybczyńskiego, wzięli udział przedstawiciele przemyskiego samorządu, Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Kamiński i reprezentujący Prezydenta Miasta Maciej Wolański, Kierownik Biura Prezydenta, a także reprezentant 5 batalionu strzelców podhalańskich. 
  Data publikacji: 16-05-2022 12:01
 • Obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarstwa

  Brak opisu obrazka
  W piątek, 13 maja w sali Przemyskiej Biblioteki Publicznej w Przemyślu odbyły się uroczystości związane z Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej. Oficjalne obchody były okazją do wręczenia odznaczeń, złożenia okolicznościowych życzeń i gratulacji. 
  Data publikacji: 13-05-2022 15:16
 • 106 lat Pani Anny Łapki

  Urodzinowy tort z napisem: z okazji 106 urodzin z najlepszymi życzeniami Prezydent Miasta Przemyśla
  Rocznik 1916, a więc dzisiaj (13 maja br.) Pani Anna Łapka obchodzi 106 lat, co czyni ją drugą najstarszą przemyślanką! Z gratulacjami, kwiatami i obowiązkowo urodzinowym tortem u Jubilatki pojawił się dzisiaj Prezydent Wojciech Bakun. 
  Data publikacji: 13-05-2022 15:05
 • 50, a nawet więcej lat wspólnego życia

  pamiątkowe zdjęcie wszystkich par małżeńskich z Prezydentem Bakunem i Kierownikiem USC
  Kolejne trzy pary małżeńskie z Przemyśla otrzymały (12 maja) z rąk Prezydenta Wojciecha Bakuna medale za długoletnie pożycie nadawany przez Prezydenta RP. I chociaż to wyróżnienie jest nadawane zwykle po 50 latach wspólnego życia, to bywają w tym gronie pary o dłuższym stażu. I tym razem taki piękny Jubileusz świętowali Państwo, którzy przeżyli ze sobą 66 lat. 
  Data publikacji: 13-05-2022 14:27
 • Rocznica śmierci Marszałka

  Prezydent Miasta Wojciech Bakun, Zastępca Prezydenta Bogusław Świeży i Sekretarz Miasta Dariusz Łapa składający kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego
  12 maja 1935 roku II Rzeczpospolitą wstrząsnęła informacja o śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - jednego z filarów polskiej niepodległości, postaci która wywarła decydujący wpływ na politykę wewnętrzną i zagraniczną naszego kraju w okresie dwudziestolecia międzywojennego. 
  Data publikacji: 12-05-2022 12:32
 • Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych

  Brak opisu obrazka
  Szanowne Panie Pielęgniarki i Położne, z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej chciałbym złożyć najserdeczniejsze gratulacje dla wszystkich przedstawicielek i przedstawicieli tych zawodów. Dzisiejsze święto to dla mnie okazja do wyrażenia najwyższego uznania dla Państwa pracy. Na szacunek zasługuje niezawodność, z jaką sprawują Państwo opiekę nad pacjetami, wykazując przy tym najwyższe kompetencje zarówno merytoryczne jak i etyczne. Profesjonalizm, serdeczność, empatia i codzienna gotowość do niesienia pomocy to cechy, dzięki którym zajmują Państwo szczególne miejsce w systemie ochrony zdrowia. W podziękowaniu za wyjątkowe dobro, jakim jest Państwa codzienny trud, składam najszczersze wyrazy wdzięczności. Jednocześnie proszę o przyjęcie życzeń wszystkiego co najlepsze. Niech powołanie, które tak pięknie realizujecie, stanie się źródłem satysfakcji. Niech codziennie towarzyszy Wam pogoda ducha. Życzę Państwu takżę dobrego zdrowia i spełnienia marzeń w życiu osobistym.   Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun
  Data publikacji: 12-05-2022 08:34
 • Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej 2022

  grafika poglądowa - kula ziemska otoczona znakiem recyklingu i napis Dzień Pracownika Gospodarki Komunalnej 2022
  Drodzy pracownicy służb komunalnych, Każdy z pracowników gospodarki komunalnej wykonuje ten rodzaj pracy, która pozwala zaspokoić często podstawowe potrzeby mieszkańców naszego miasta. Bez Waszego zaangażowania, wiedzy i doświadczenia, miejski, złożony organizm nie mógłby działać tak dobrze, a codzienne życie byłoby o wiele trudniejsze.
  Data publikacji: 10-05-2022 12:21
 • Jubileusze małżeńskie trzech par z Przemyśla

  Brak opisu obrazka
  W naszym mieście nie brakuje małżeństw, które są ze sobą 50 lat i więcej. W kolejnym uroczystym spotkaniu (6 maja) z Prezydentem Miasta Wojciechem Bakunem, na którym wręczone zostały medale za długoletnie pożycie, wzięło udział 3 pary. 
  Data publikacji: 06-05-2022 15:10
 • Spotkanie z przedstawicielami ONZ i UNHCR

  Brak opisu obrazka
  Od początku konfliktu na Ukrainie, Prezydent Miasta Przemyśla regularnie spotyka się z przedstawicielami organizacji niosących pomoc humanitarną uchodźcom. Dziś, 5 maja odbyło się spotkanie z przedstawicielami ONZ i UNHCR.
  Data publikacji: 06-05-2022 10:37
 • Otwarcie nowych oddziałów w przemyskim szpitalu

  Brak opisu obrazka
  4 maja br. w Wojewódzkim Szpitalu im. Św. Ojca Pio w Przemyślu uroczyście otwarto zmodernizowane Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej, Oddziału Urologii z Pododdziałem Urologii Onkologicznej oraz Pracowni Endoskopowej.
  Data publikacji: 05-05-2022 10:50
Wersja XML