Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Zarejestruj się na szczepienie!

  namiot szpitala wojewódzkiego, w którym odbywa się rejestracja
  Dzisiaj (12 maja) jeszcze do 14.00 każdy dorosły mieszkaniec, który ma wystawione e-skierowanie, może się zarejestrować na szczepienie przeciwko COVID‑19 w specjalnie utworzonym punkcie rejestracji przy przemyskim Urzędzie Miejskim. W namiocie, który znajdą Państwo przed wejściem do Magistratu, pracownicy Szpitala Wojewódzkiego pomogą znaleźć odpowiedni termin szczepienia i odpowiedzą na ważne pytania i wątpliwości. Jutro i pojutrze (13 i 14 maja) w godzinach 10-14 punkt będzie działał w Galerii Sanowej.
  Data publikacji: 12-05-2021 12:29
 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

  Grafika poglądowa - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Na zdjęciu pielęgniarki przy pracy
  Ostatni rok jeszcze mocniej uświadomił nam, jak niezwykle istotną rolę w naszym życiu pełnią pracownicy służby zdrowia. Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest więc najlepszą okazją, aby podziękować osobom wykonującym ten szlachetny zawód.
  Data publikacji: 12-05-2021 10:57
 • Rocznica śmierci dwóch ważnych dla historii Polski postaci

  Warta Honorowa przed tablicą poświęconą generałowi
  12 maja 1935 roku II Rzeczpospolitą wstrząsnęła informacja o śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - jednego z filarów polskiej niepodległości, postaci która wywarła decydujący wpływ na politykę wewnętrzną i zagraniczną naszego kraju w okresie dwudziestolecia międzywojennego. 35 lat później, w dalekim Londynie odszedł generał Władysław Anders, dowódca Armii Polskiej w ZSRR, Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych, a wreszcie następca Prezydenta RP na uchodźctwie. Obydwóm tym niezwykłym postaciom, które miały ważny wpływ na współczesną historię Polski, oddali dzisiaj hołd przedstawiciele samorządu oraz Dowódcy Garnizonu Przemyśl.
  Data publikacji: 12-05-2021 10:38
 • "Śubuk" pożegnał się z Przemyślem

  Brak opisu obrazka
  Twórcy filmu "Śubuk", który był realizowany na ulicach na ulicach Przemyśla w ubiegłym roku i na początku maja br. zakończyli zdjęcia w naszym mieście. Pomimo utrudnień dla mieszkańców związanych z tym wymagającym filmowym projektem zostali serdecznie i ciepło przyjęci w grodzie nad Sanem, co potwierdzali sami twórcy. W piątek 8 maja członkowie ekipy spotkali się za zakończenie pobytu w naszym mieście z dziennikarzami i Prezydentem Miasta Wojciechem Bakunem. 
  Data publikacji: 10-05-2021 15:19
 • WAŻNE - 17 maja otwarcie nowego Punktu Szczepień Populacyjnych w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  W poniedziałek, 17 maja br., rozpocznie działalność Punkt Szczepień Populacyjnych przy ul. Ratuszowej 1. Będzie się on mieścił w obecnym budynku Urzędu Miejskiego, w sali gimnastycznej byłej szkoły. Powstanie punktu możliwe było dzięki współpracy samorządu miasta Przemyśla i Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.
  Data publikacji: 09-05-2021 06:34
 • Zaproszenie na akcję sadzenia drzew.

  Brak opisu obrazka
  Zaproszenie na akcję sadzenia drzew.
  Data publikacji: 07-05-2021 10:37
 • Nowy Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Orzechowcach

  Przemysław Grządziel i jeden ze schroniskowych podopiecznych
  W wyniku powtórzonego konkursu na Kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt stanowisko to stanowisko objęła Pani Joanna Puchalska-Tracz. Tym samym dotychczasowy szef jednostki Przemysław Grządziel na własną prośbę z dniem 1 maja przestał pełnić swoje obowiązki.
  Data publikacji: 05-05-2021 14:16
 • Uwaga na oszustów przy Spisie Ludności - Pomóż seniorowi spisać się bezpiecznie

  Brak opisu obrazka
  Gminne Biuro Spisowe w Przemyślu informuje o pojawiających się informacjach dotyczacych prób oszustw wykorzystujących Spis Ludności 2021. Zwracamy się więc z prośbą do mieszkańców o szczególną ostrożność w odbieraniu telefonów, smsów i wpuszczania do mieszkań osób podających się za rachmistrzów. O szczególną ostrożność prosimy osoby strasze, które często są ofiarami oszustw.
  Data publikacji: 05-05-2021 11:43
 • PWSW wyjaśnia na czym polega pomoc Inkubatora Przedsiębiorczości

  Brak opisu obrazka
  Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska rozpoczęła pod koniec ubiegłego roku projekt pod nazwą „Orientuj się! Bo zawsze warto wiedzieć”. Regularnie na kanale YouTube uczelni publikowane są filmy poruszające aktualne problemy, a do współpracy zapraszani są nie tylko  wykładowcy szkoły, ale również instytucje kulturalne, placówki oświatowe, przedsiębiorcy i znani mieszkańcy Podkarpacia. W 13 już odcinek cyklu twórcy projektu poświęcili działalności Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji.
  Data publikacji: 04-05-2021 13:34
 • Życzenia na Dzień Strażaka

  zdjęcie strażaków gaszących pożar z napisem 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka
  Drodzy funkcjonariusze Straży Pożarnej, W dzień Waszego Święta życzę przede wszystkim bezpiecznej służby, którą pełnicie z takim poświęceniem i poczuciem odpowiedzialności za bezpieczeństwo mieszkańców Przemyśla oraz ich dobytku. Wasz profesjonalizm ratuje nas w wielu niebezpiecznych sytuacjach, nie tylko podczas pożarów, ale innych groźnych zdarzeń.
  Data publikacji: 04-05-2021 11:29
Wersja XML