Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • 77.rocznica Zbrodni Wołyńskiej

  Brak opisu obrazka
  Prezydent Miasta Przemyśl, Dowództwo Garnizonu Przemyśl oraz Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości odbędą się w rocznicę Krwawej niedzieli 11 lipca. W tym dniu w 1943 roku nastąpił punkt kulminacyjny rzezi wołyńskiej, masowej eksterminacji ludności polskiej na Wołyniu przez OUN-UPA.
  Data publikacji: 03-07-2020 11:55
 • Niech Plac Rybi się ożywi! - trwa kolejny etap konsultacji społecznych

  Brak opisu obrazka
  Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla zaprasza Mieszkańców miasta do udziału w kolejnym etapie konsultacji społecznych dotyczących zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I” w obszarze Placu Rybiego.
  Data publikacji: 08-06-2020 14:01
 • #GaszynChallenge Urzędu Miejskiego w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Akcję pod hasłem #GaszynChallenge zapoczątkowali strażacy z OSP Gaszyn w Łódzkiem. Zasady są proste  – nominowane osoby muszą wykonać 10 pompek. Kiedy wykonają ćwiczenie, wpłacają na konto zbiórki minimum 5 złotych. Ci, którzy nie robią pompek - wpłacają minimum dwukrotność tej kwoty (10 zł). Nominowani mają na wykonanie zadania 48 godzin.  Potem nominują następne 3 osoby. Wszystko dla Wojtusia Howisa malucha, zmagającego się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Na walkę z tą potworną chorobą rodzice chłopca potrzebowali aż dziewięć milionów złotych, które będą przeznaczone na terapię genową na chłopca. I kwota ta  została już zebrana! Kolejni "pompujący", wśród których 2 lipca znaleźli się także pracownicy Urzędu Miejskiego w Przemyślu, mogą przekazywać wpłaty na wybrany cel charytatywny. My proponujemy, aby były to w dalszym ciągu dzieci chorujące na SMA, czyli czyli rdzeniowy zanik mięśni, ciężka, rzadka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni.  
  Data publikacji: 02-07-2020 13:07
 • Wiemy jak głosowali przemyślanie

  Brak opisu obrazka
  Za nami I tura wyborów prezydenckich. Jak głosowali przemyślanie? Na 47 555 uprawnionych do głosowania, w wyborach głosów ważnych oddano 28 083, a frekwencja wyniosła 59,25%. Najwięcej głosów - 13 261 - otrzymał urzędujący Prezydent RP Andrzej Duda, co stanowi 47,22% głosujących, Rafał Trzaskowski otrzymał w Przemyślu 8 240 głosów (29,34%), a trzeci w kolejności Szymon Hołownia 3 245 (11,56%)  
  Data publikacji: 29-06-2020 10:59
 • Frekwencja na godzinę 17.00

  Brak opisu obrazka
  To kolejna rekordowa frekwencja w wyborach prezydenckich w naszym mieście. Do godziny 17.00 zagłosowało 46,44% uprawnionych przemyślan.  
  Data publikacji: 28-06-2020 17:39
 • Frekwencja wyborcza w Przemyślu na godzinę 12.00

  Brak opisu obrazka
  Trwa niedziela wyborcza, PKW podało pierwsze informacje na temat frekwencji. 28 czerwca w wyborach prezydenckich wg. informacji przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą na godzinę 12.00 wzięło udział 24,08% uprawnionych. Jest to rekordowa frekwencja - 5 lat temu frekwencja na godz. 12 wyniosła 14,61%. W Przemyślu do urn wyborczych do 12.00 ruszyło 23, 94% uprawnionych do głosowania mieszkańców.
  Data publikacji: 28-06-2020 14:26
 • Koniec roku szkolnego

  Brak opisu obrazka
  Drodzy uczniowie przemyskich szkół! To ostatni dzień w tym roku szkolnym kiedy możecie się spotkać ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Chociaż ostatnie miesiące były z powodu pandemii trudne dla całej oświaty, wiem że przepracowaliście ten czas solidnie, ucząc się nie tylko tego co przewiduje program, ale także poruszania się w nowej, zwykle wirtualnej rzeczywistości i umiejętności organizowania sobie czasu pracy. Gratuluję Wam wyników uzyskanych na świadectwie i wszystkich wyróżnień, które towarzyszą rozdaniu cenzurek.
  Data publikacji: 26-06-2020 10:06
 • Jak mieszkańcy oceniają usługi publiczne? - zapoznaj się z Raportem z badań satysfakcji klienta instytucji miejskich

  Brak opisu obrazka
  Jak mieszkańcy oceniają usługi publiczne? – to było przedmiotem prowadzonych badań w ramach Programu Rozwój Lokalny, w których udział wzięło blisko 400 mieszkańców. Celem prowadzonego badania było zdobycie wiedzy na temat obsługi, jakości świadczenia usług oraz wizerunku instytucji samorządowych w Przemyślu. Poza Urzędem Miejskim badaniem objęte zostały: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu, Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu, Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przemyślu, Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla, Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”.
  Data publikacji: 26-06-2020 09:04
 • „Kto głosuje, ten się liczy” - Wybory prezydenckie w czasie epidemii. Jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują 28 czerwca?

  Brak opisu obrazka
  Już tylko trzy dni dzielą nas od Wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W najbliższą niedzielę, po raz kolejny będziemy mieli okazję udowodnić, iż jesteśmy świadomym i odpowiedzialnym społeczeństwem. Że udział w wyborach jest nie tylko naszym obowiązkiem, ale również czymś w rodzaju bardzo ważnego dla nas święta – Świętem Demokracji.
  Data publikacji: 25-06-2020 14:24
 • Oddajmy cześć ofiarom zbrodni katyńskiej - zaproszenie na uroczystości

  Brak opisu obrazka
  Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej znajdującą się wewnątrz świątyni.
  Data publikacji: 15-06-2020 12:37
Wersja XML