Kontrast:
Rozmiar czcionki:
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1-5 - Menu
Menu strona www
BIP

Aktualności

 • Świąteczne życzenia dla Prezydenta Miasta…

  fot. Agata Czereba (9).jpeg
  Okres przedświąteczny jest czasem szczególnym.  Codzienne zabieganie, ważne sprawy i kłopoty schodzą na dalszy plan. Ważniejsze stają się chwile na refleksje, rodzinne ciepło i radość ze zmartwychwstawania.      Wielkanoc to także czas składania życzeń i… odwiedzin miłych gości. I choć kalendarz prezydenta wypełniony jest po brzegi, Wojciech Bakun zawsze z ogromną radością spotyka się z mieszkańcami  miasta. Odwiedziny słodkich przedszkolaków, ciekawskich starszaków, a także serdecznych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, to z całą pewnością najwdzięczniejsza część  jego pracy.  Takie spotkania zawsze wywołują  uśmiech na twarzy i pozwalają choć na chwilę oderwać się od niezwykle ważnych prezydenckich obowiązków…
  Data publikacji: 19-04-2019 15:41
 • Przymrozki

  meteorologiczne-alert-uniwersal.png

  Woj. podkarpackie (11 powiatów), IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o przymrozkach

  Data publikacji: 19-04-2019 13:30
 • Radości, pokoju i wzajemnej życzliwości... Życzenia Prezydenta Miasta z okazji Świąt Wielkanocnych

  kartka świąteczna 1.jpeg
  Niech Zmartwychwstanie Pańskie dokonuje się w naszych sercach każdego dnia oraz zaowocuje pozytywnymi zmianami w otaczającej nas rzeczywistości.
  Data publikacji: 18-04-2019 10:48
 • Radni rozmawiali o przyszłości Przemyśla z przedstawicielami władz centralnych i województwa

  spotkanie_radni_3.jpeg
  Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Przemyślu w poniedziałek 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli marszałka Sejmu RP, wojewody podkarpackiego oraz marszałka województwa. Było to pierwsze spotkanie w takim gronie poświęcone przyszłości Przemyśla i projektów realizowanych w naszym mieście.
  Data publikacji: 18-04-2019 15:41
 • Spotkanie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych w sprawie matur

  klasa.jpeg
  W środę (17 kwietnia) odbyło się spotkanie sztabu kryzysowego - z udziałem Sekretarza Miasta Dariusza Łapy i Naczelnik Wydziału Edukacji Elżbiety Tarnawskiej - zwołanego w sprawie sytuacji w przemyskich placówkach oświatowych podczas strajku. Uczestniczyli w nim dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, a głównym tematem była sprawa planowanych matur.
  Data publikacji: 17-04-2019 15:40
 • Sytuacja w przemyskich placówkach oświatowych - 17 kwietnia 2019

  klasa.jpeg
  W 12 przemyskich placówkach oświatowych odbył się dzisiaj egzamin ósmoklasisty z języka obcego. W kolejnym dniu strajku pracowników oświaty nadal bierze udział 27 z 32 jednostek prowadzonych przez miasto.
  Data publikacji: 17-04-2019 13:37
 • Uroczystości z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej

  3 Maja 1 z.jpeg
  Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Rada Miejska w Przemyślu oraz Dowództwo Garnizonu Przemyśl serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta do udziału w uroczystościach
  Data publikacji: 16-04-2019 14:36
 • Sytuacja w przemyskich placówkach oświatowych 16 kwietnia

  klasa.jpeg
  16 kwietnia br. w 27 placówkach oświatowych spośród 32 prowadzonych przez Miasto Przemyśl nadal trwał strajk pracowników oświaty, to także drugi dzień egzaminów ósmoklasisty, które odbywały się bez przeszkód.
  Data publikacji: 16-04-2019 16:13
 • Nie tylko baby, mazurki i pisanki… Zakończył się 2. Przemyski Jarmark Wielkanocny

  jarmark gł.jpeg
  Zakończył się drugi już, Przemyski Jarmark Wielkanocny. Przez trzy dni (12, 13 i 14 kwietnia) serce naszego miasta wypełniały stoły, które dosłownie uginały się pod ciężarem świątecznych smakołyków, stroików, pisanek, chlebów, miodów i wędlin. Obowiązkowym elementem weekendowej imprezy, były stoiska z rękodziełem, czyli unikatowymi cudeńkami o bezcennej wartości artystycznej. A to wszystko zostało otulone radosną i ciepłą atmosferą zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkiej Nocy…         Tegoroczne wydarzenie stanowiło znakomitą okazję do udanych zakupów. Jednak tym razem w jarmarcznych namiotach, miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi nie tylko prezentowali niezmierzone bogactwo polskiej tradycji, ale także prowadzili warsztaty, podczas których każdy chętny mógł zgłębić tajniki sztuki wyrabiania (nie tylko wiosenno-wielkanocnych) ozdóbek.   Zajęcia: florystyczne, garncarskie, zabawkarskie, plecenia koszyków, tworzenia bibułowych kwiatów, palm wielkanocnych oraz tradycyjnych pisanek, to tylko malutki ułamek z całego wachlarza jarmarkowych atrakcji. Prawdziwym hitem okazała się gra miejska „Wiosenne Przebudzenie Niedźwiadka”, w której udział wzięło ponad 300 przemyślan. Niemniejszym powodzeniem cieszyła się IGA, czyli pierwsza internetowa gra miejska, która doskonale połączyła zamiłowanie do wszelkich zabaw z wykorzystaniem smartfonów z eksplorowaniem miasta i jego okolic.     2. edycja Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego obfitowała w artystyczne doznania. W Niedzielę Palmową aż dwukrotnie (o godzinie 12.45 oraz o 16.00) aktorzy z Zespołu Obrzędowego „Tkacze” zabierali nas w świat nieznanych zwyczajów wielkanocnych i obrzędów ludowych. Podczas organizacji wydarzenia nie zapomniano również o najbardziej potrzebujących mieszkańcach nadsańskiego grodu. Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem Prezydent Miasta Przemyśla zaprosił wszystkie osoby dotknięte samotnością lub bezdomnością na świąteczny żurek. Wydano blisko 350 litrów gorącej i pożywnej zupy, którą specjalnie na tę okazję przygotowała kuchnia Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu.     Organizatorzy dziękują wszystkim partnerom, sponsorom oraz wystawcom, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w tworzeniu niepowtarzalnej świątecznej atmosfery na przemyskim Rynku.     Wszystkim mieszkańcom naszego dziękujemy za udział w Jarmarku i zapraszamy za rok. A korzystając z okazji, składamy wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych.     
  Data publikacji: 15-04-2019 13:18
 • Sytuacja w przemyskich placówkach oświatowych 15 kwietnia

  klasa.jpeg
  Podobnie jak w ubiegłym tygodniu również w poniedziałek 15 kwietnia br. w 27 placówkach oświatowych spośród 32 prowadzonych przez Miasto Przemyśl trwa strajk pracowników oświaty. Bez przeszkód odbył się pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty w przemyskich szkołach podstawowych.
  Data publikacji: 15-04-2019 16:44

Miasto Przemyśl
ul. Rynek 1
37-700 Przemyśl
tel. 16 678-68-20
fax 16 678-64-49
e-mail:
Statystyka wizyt:
ogółem: 19957853
w tym miesiącu: 231996
dzisiaj: 204