Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • 81 lat temu Sowieci wbili nam nóż w plecy. Pamiętamy i Przemyśl pamięta

  Brak opisu obrazka
  81 lat temu nasz kraj otrzymał kolejny – z niezliczonych na przestrzeni lat – ciosów. 17 września 1939 roku wojska sowieckie wtargnęły na teren Polski. Było to konsekwencją zawartego kilka tygodni wcześniej (23 sierpnia 1939 r.) tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow. To właśnie tego dnia dokonał się czwarty rozbiór Polski…  
  Data publikacji: 18-09-2020 09:55
 • Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla – 17 września 2020 r. [WIDEO]

  Brak opisu obrazka
  17 września br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla.
  Data publikacji: 17-09-2020 14:51
 • Utrudnienia w ruchu podczas "Przemyskiej Dychy"

  Brak opisu obrazka
  W najbliższą niedzielę, 20 września br. na ulicach Przemyśla wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Tego dnia bowiem w naszym mieście odbędzie się 8. edycja „Przemyskiego Biegu Ulicznego - Przemyska Dycha". Uwaga kierowcy - niektóre ulice będą nieprzejezdne.
  Data publikacji: 17-09-2020 09:55
 • 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Dzień Sybiraka - ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI

  Brak opisu obrazka
  Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl, Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu serdecznie zapraszają...
  Data publikacji: 07-09-2020 09:42
 • Henryk Jaskuła nominowany do Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie

  Brak opisu obrazka
  Aleja Podróżników, Odkrywców i Zdobywców powstała w 2017 roku przy ul. Lema w Krakowie dzięki społecznej inicjatywie grupy pasjonatów. Podczas kolejnych edycji odsłonięto 42 tablice z biogramami zasłużonych dla poznawania i odkrywania świata wielkich Polaków. W tym roku do kontynuowania rozbudowy Alei włączył się The Explorers Club - Oddział Polska.
  Data publikacji: 16-09-2020 11:45
 • Świętujemy Europejski Dzień bez Samochodu. Kolejny raz pojedziemy autobusami bezpłatnie!

  Brak opisu obrazka
  Miasto Przemyśl kolejny raz namawia do porzucenia czterech kółek w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.
  Data publikacji: 15-09-2020 09:42
 • Niech Plac Rybi się ożywi! - Interaktywny model 3D wraz z ankietą - podsumowanie kolejnego etapu konsultacji

  Brak opisu obrazka
  Od 8 czerwca do 31 sierpnia br. na naszej stronie internetowej www.przemysl.pl – dostępny był interaktywny model 3D wraz z ankietą. Stanowiły one integralną część kolejnego etapu konsultacji społecznych pn. „Niech Plac Rybi się ożywi!”, prowadzonych od października ubiegłego roku przez Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla. Główną ideą owej techniki konsultacji było zebranie opinii na temat wybranych zagadnień i propozycji konkretnych rozwiązań w zakresie zagospodarowania przestrzeni Placu Rybiego.
  Data publikacji: 14-09-2020 12:21
 • Pamiętajmy o Ryszardzie Siwcu

  Brak opisu obrazka
  Zanim dokonał aktu samospalenia na Stadionie Dziesięciolecia podczas ogólnokrajowych dożynek 8 września 1968 roku, nagrał poruszający manifest - - Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno! Cztery dni później zmarł Szpitalu Praskim. Oddając hołd Ryszardowi Siwcowi, przemyślaninowi z wyboru, patriocie do końca wiernemu swoim przekonaniom, władze samorządowe Miasta Przemyśla co roku przypominają o tych wydarzeniach i niezwykłej postaci składając kwiaty przed domem gdzie mieszkał i grobie znajdującym się na Cmentarzu Zasańskim.
  Data publikacji: 11-09-2020 12:41
 • Budżet Obywatelski 2021. Weryfikacja zgłoszonych projektów zakończona. Czas na… odwołania

  Brak opisu obrazka
  Zgodnie z zasadami i trybem przeprowadzania konsultacji w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2021 przedstawiamy Państwu wykaz zadań zgłoszonych do rozpoczętej końcem lipca kolejnej edycji BO. W pliku, który  załączamy poniżej znajdziecie Państwo pozytywnie zweryfikowane oraz odrzucone (wraz z przyczynami odrzucenia i innymi uwagami) propozycje zadań, podzielonych na trzy kategorie.
  Data publikacji: 08-09-2020 14:52
 • 337 lat mija od czasu Wiktorii Wiedeńskiej

  Brak opisu obrazka
  12 września 1683 roku na przedpolach Wiednia rozegrała się jedna z najważniejszych bitew nowożytnej Europy. Wojska sprzymierzonych, pod wodzą króla Jana III Sobieskiego pokonały armię Imperium Osmańskiego, dowodzoną przez wielkiego wezyra Kara Mustafę. W przededniu 337. rocznicy tego zwycięstwa Prezydent Miasta Wojciech Bakun wraz ze swoim Zastępcą Bogusławem Świeżym i Sekretarzem Miasta Dariuszem Łapą złożyli kwiaty przed pomnikiem autora tej wiktorii Jana III Sobieskiego, który od ponad stu lat stoi w przemyskim Rynku.  
  Data publikacji: 11-09-2020 11:58
Wersja XML