Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Światowy Dzień Zdrowia

  Brak opisu obrazka
  Nikt nie ma wątpliwości, że tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia ma wyjątkowy charakter. Nasza walka z epidemią to codzienne ograniczenia, izolacja w domach, obawa o zdrowie i życie najbliższych.
  Data publikacji: 07-04-2020 11:37
 • Przemyski szpital dostał maseczki i płyn odkażający

  Brak opisu obrazka
  Placówki szpitalne w całej Polsce potrzebują każdej ilości środków odkażających i ochrony osobistej, w tym maseczek. Dzięki akcji klubu radnych Wspólnie dla Przemyśla, przemyskich radnych z innych klubów i wielu innych ludzi dobrej woli i prowadzonej zbiórce na zrzutka.pl przemyski szpital otrzymał dzisiaj (6 kwietnia) dużą partię tych tak oczekiwanych produktów, które pozwolą bezpieczniej walczyć z epidemią w naszym mieście.
  Data publikacji: 06-04-2020 14:59
 • Przemyśl ma nowego biskupa

  Brak opisu obrazka
  Dzisiaj, 3 kwietnia, papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Przemyskiej. Został nim  ksiądz prałat Krzysztof Chudzio, proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jasie­nicy Rosielnej.
  Data publikacji: 03-04-2020 16:36
 • Zawieszamy opłaty parkingowe

  Brak opisu obrazka
  Prezydent Miasta podjął decyzję o czasowym zawieszeniu poboru opłat oraz przeprowadzania kontroli w strefach płatnego parkowania. Zarządzenie w tej sprawie zawiesza opłaty od 3 kwietnia, aż do odwołania. 
  Data publikacji: 03-04-2020 11:09
 • W hołdzie Janowi Pawłowi II

  Brak opisu obrazka
  15 lat temu pożegnaliśmy papieża-Polaka Jana Pawła II, dzisiaj świętego Kościoła katolickiego. W Przemyślu miejscem gdzie w szczególny sposób oddajemy hołd w tym dniu Ojcu Świętemu jest Plac Niepodległości. To tutaj od 2007 roku stoi pomnik Jana Pawła II, a mieszkańcy miasta zapalają znicze i składają kwiaty, aby z okazji rocznic papieskich okazać szacunek papieżowi i Jego naukom. W tym roku w sytuacji zagrożenia epidemią i wprowadzonych ograniczeń w gromadzeniu się, nie odbyło się tradycyjne składanie kwiatów przez delegację samorządu, jednak na znak naszej pamięci przy pomniku stanęły flagi i znicze w kolorach papieskich. 
  Data publikacji: 02-04-2020 10:11
 • Kontynuujemy dezynfekcję w mieście

  Brak opisu obrazka
  Dzisiaj (1 kwietnia) ekipy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wzmocnione pracownikami POSiR, kontynuują odkażanie terenów najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców. Po przejściach dla pieszych, przyszedł czas na główny trakt w centrum Starego Miasta, a więc ulice Kazimierza Wielkiego, Franciszkańską, Plac Niepodległości i Rynek. Dezynfekowane są kosze na śmieci, ławki i poręcze. Dezynfekowane są również ławki znajdujące się przy Wybrzeżu Jana Pawła II.
  Data publikacji: 01-04-2020 16:13
 • Pamiętajmy - nie możemy korzystać z Parku i bulwarów nad Sanem

  Brak opisu obrazka
  Jednym z nowych ograniczeń, które obowiązują od 1 kwietnia, jest zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów i promenad. Zakaz dotyczy więc terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne, ulubionych miejsc spacerowych. 
  Data publikacji: 01-04-2020 13:17
 • Zwiększamy obszar dezynfekowanych miejsc w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Jak już informowaliśmy w naszym mieście sukcesywnie i systematycznie dezynfekowane są miejsca publiczne, w których najczęściej przebywają mieszkańcy. Zaczęliśmy od przystanków autobusowych, które odkażają ekipy Przemyskiej Gospodarki Komunalnej, pracownicy MZK dezynfekują nasze miejskie autobusy przed ich wyruszeniem na trasy w Przemyślu. Dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców rozpoczęło się także odkażanie najbardziej uczęszczanych ciągów pieszych oraz przejść dla pieszych. Podobne działania prowadzi także PGK na miejskich targowiskach.
  Data publikacji: 31-03-2020 16:53
 • KORONAWIRUS: aktualne zasady i ograniczenia

  Brak opisu obrazka
  We wtorek, 31 marca 2020 r. rząd wprowadził kolejne obostrzenia na terenie naszego kraju:
  Data publikacji: 31-03-2020 15:44
 • Zmiany w organizacji pracy Wydziału Komunikacji

  Brak opisu obrazka
  Chcąc zachować najdalej posunięte środki ostrożności i ograniczania bezpośredniego kontaktu pomiędzy mieszkańcami oraz urzędnikami w sytuacji zagrożenia epidemicznego, wprowadzamy kolejne zmiany w pracy Wydziału Komunikacji i Transportu, czyli jednego z tych wydziałów, w których te kontakty były do tej pory najczęstsze. 
  Data publikacji: 31-03-2020 15:05
Wersja XML