Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • W przemyskiej brygadzie ruszają pierwsze ferie z WOT

  FWOT1.jpeg
  Wojska Obrony Terytorialnej po raz kolejny organizują szkolenie podstawowe w ramach projektu „Ferie z WOT”, który został przygotowany z myślą przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach. Jest to propozycja także dla rodziców, których dzieci w tym czasie będą spędzać czas na obozach zimowych. W 20 Przemyskiej Brygadzie OT będzie to pierwsze tego typu szkolenie podstawowe.
  Data publikacji: 07-12-2022 18:37
 • Święty Mikołaj miał dzisiaj dużo pracy

  Mikołaj6.jpeg
  Nie tylko dzieci, ale i dorośli cieszyli się dzisiaj z wizyty Świętego Mikołaja. Ze swoimi prezentami odwiedził dzisiaj (6 grudnia) oddziały dziecięce w przemyskim Szpitalu Wojewódzkim, Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji, gdzie na wspólną zabawę zaproszone zostały dzieci z przemyskich przedszkoli, a także Katolicką Świetlicę Profilaktyczno-Wychowawczą  "Oratorium", Dom dla dzieci i młodzieży - "MACIEK" oraz Dom dla Dzieci ,,Nasza Chata”. Zajrzał także do pracowników Urzędu Miejskiego.
  Data publikacji: 06-12-2022 15:18
 • Zapraszamy na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy

  Jarmark_bożonarodzeniowy_plakat_wstęp.jpeg
  Coraz bliżej Święta! Szykujemy choinkowe ozdoby, pieczemy korzenne pierniki z lukrem i kupujemy prezenty dla najbliższych. Może do pełni świątecznej atmosfery brakuje nam trochę śniegu, ale nawet jeśli go nie będzie, zrobimy wszystko, aby spędzić Święta Bożego Narodzenia rodzinnie i radośnie. Postaramy się Wam w tym pomóc!
  Data publikacji: 06-12-2022 10:32
 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  Dzien_Wolontariusza_2022__.png
  Drodzy Wolontariusze! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta składam Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, aby Wasza działalność na rzecz dobra wspólnego była źródłem radości i dumy oraz aby nie zabrakło Wam nigdy energii i pasji. Życzę Wam również wielu nowych, ciekawych doświadczeń, satysfakcji z wykonywanych działań, a także skutecznego zarażania Waszą postawą innych osób z Waszego otoczenia. Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc, trud wkładany w prowadzone działania oraz Wasz każdy uśmiech, którym obdarzacie napotkanych ludzi. Dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami od początku konfliktu na Ukrainie i działacie! Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun 
  Data publikacji: 05-12-2022 07:40
 • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  Dzien_Niepełnosprawnych_2022.png
  Data publikacji: 03-12-2022 11:30
 • Wizyta Ambasadora Łotwy

  DSC_2614.jpeg
  W piątek 2 grudnia gościem Wiceprezydenta Bogusława Świeżego był przebywający na Podkarpaciu Ambasador Łotwy w Polsce Juris Poikāns
  Data publikacji: 02-12-2022 14:26
 • Jarmark Bożonarodzeniowy - ruszyły zapisy dla wystawców

  Jarmark_Bozonarodzeniowy_baner na fejsa.jpeg
  Przez trzy dni od 16 do 18 grudnia na przemyskim Rynku zagoszczą stragany z ofertą świąteczną: choinkami, stroikami, szopki potrawami na bożonarodzeniowy stół i wszystkim co się kojarzy z najpiękniejszymi świętami w roku. Zanim jednak mieszkańcy Przemyśla będą mogli skorzystać z tej oferty - serdecznie zapraszamy wystawców do jej zaprezentowania!
  Data publikacji: 12-11-2022 23:17
 • 192 lata temu wybuchło powstanie listopadowe

  powstanei_listopadowe_3.jpeg
  W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku rozpoczęło się powstanie listopadowe, zryw niepodległościowy skierowany przeciwko zaborcy rosyjskiemu. Brali w nim udział także Polacy z innych zaborów, na przemyskim Cmentarzu Głównym także znajduje się kwatera zawierająca ziemię z mogił uczestników powstań zarówno listopadowego, jak i styczniowego. To tutaj co roku oddajemy hołd uczestnikom listopadowego powstania.
  Data publikacji: 30-11-2022 12:13
 • 20 lat Przemyskiej Orkiestry Kameralnej

  20_lecie_orkiestr_7.jpeg
  W Przemyskiej Bibliotece Publicznej 27 listopada br. odbyło się wydarzenie kulturalne, które skupiło w sobie kilka miłych uroczystości: na Finał XXXIX Przemyskiej Jesieni Muzycznej odbył się koncert Jubileuszowy Przemyskiej Orkiestry Kameralnej, która w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Najwyższym odznaczeniem w dziedzinie kultury uhonorowany został także pomysłodawca i pierwszy kierujący naszym zespołem muzycznym Andrzej Guran.
  Data publikacji: 28-11-2022 13:42
 • Kondolencje dla Pani Kazimiery Hajduk

  rose-1460773_1920.jpeg
  Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia (...)
  Data publikacji: 28-11-2022 15:02
Wersja XML