Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Upamiętnienie Michała Kruka i Marii Grzegorzewskiej za pomoc niesioną Żydom

  Brak opisu obrazka
  15 października 1941 r. niemiecki generalny gubernator Hans Frank wydał rozporządzenie o karze śmierci dla Żydów opuszczających wyznaczone im dzielnice mieszkalne oraz dla osób, które świadomie udzielają im pomocy. Rocznica wydania tego rozporządzenia była okazją do upamiętnienia Michała Kruka, przemyślanina zamordowanego w 1943 r. przez Niemców za pomoc Żydom. Obok tablicy przypominającej jego postać i dokonania, zaprezentowany został także mural poświęcony Marii Grzegorzewskiej na ścianie budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, który nosi jej imię.  
  Data publikacji: 18-10-2021 15:00
 • Dzień Papieski w Przemyślu

  Pomnik papieża Jana Pawła II udekorowany flagami papieskimi ze złożoną przez samorząd wiązanką kwiatów
  Non abiate paura. Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat. Jest też hasłem przewodnim XXI Dnia Papieskiego, który co roku obchodzimy 16 października.
  Data publikacji: 18-10-2021 11:07
 • Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego zakończone

  Wysypywanie kart do głosowania po otwarciu urny
  O północy (13 października) zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla. Teraz czas na liczenie i weryfikację zarówno głosów oddanych drogą elektroniczną, jak i tych oddanych na kartach do głosowania, które trafiły do urn. Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego już rozpoczęła swoją pracę, a wyniki powinniśmy poznać już 20 października.
  Data publikacji: 14-10-2021 15:11
 • Dzień Edukacji Narodowej

  Ilustracja do życzeń otwarta książka, obok czerwona róża i napis Dzień Edukacji Narodowej
  Szanowni Dyrektorzy, Drodzy nauczyciele, wychowawcy i pracownicy przemyskiej oświaty, W Dniu Edukacji Narodowej składam Wam wyrazy wdzięczności i podziękowania za wysiłek wkładany w kształtowanie serc i rozumów młodych przemyślan. W trudnych, pełnych niepewności i obaw czasach, w jakich przyszło nam żyć przez ostatnie miesiące, potrafiliście nadal z zaangażowaniem realizować swoje powołanie i zdaliście ten egzamin z oceną celującą.
  Data publikacji: 14-10-2021 07:56
 • Dzień Ratownictwa Medycznego

  zdjęcie ilustrujące do tekstu - ratownik medyczny odwrócony plecami obok karetki i napis Dzień Ratownictwa Medycznego 13 października
  Szanowni Ratownicy, Nie bez powodu Dzień Ratownictwa Medycznego nazywany jest świętem pomagania. To pomoc inna niż wszystkie, a jednocześnie najważniejsza, bo to Wy jesteście pierwsi na miejscach wypadków, ratujecie ludzi w ich domach i w każdym miejscu, gdzie coś zagraża ich zdrowiu.
  Data publikacji: 13-10-2021 09:01
 • Nie oddałeś jeszcze głosu? Zostały trzy dni na wybór projektu w BO

  Brak opisu obrazka
  Głosowanie elektroniczne i papierowe na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2022 rok trwa! Jednak czasu na oddanie głosu przez mieszkańców Przemyśla, którzy jeszcze tego nie zrobili, jest coraz mniej. Na Waszą decyzję czekamy do godziny 24.00 w środę 13 października.
  Data publikacji: 11-10-2021 15:15
 • PRZEKAZANIE OBOWIĄZKÓW DOWÓDCY 3. PODKARPACKIEJ BRYGADY OT

  Brak opisu obrazka
  W piątek 8 października o godz. 13.00 w Rzeszowie odbyły się uroczystości przekazanie obowiązków dowódcy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Uroczystości towarzyszył dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła.
  Data publikacji: 08-10-2021 20:16
 • Stan Gotowości Obronnej Państwa Czasu Kryzysu – Ćwiczenie Obronne „Jesień 2021”

  Brak opisu obrazka
  „W dniach od 5 do 6 października 2021 r. na terenie kraju miały miejsca akty terroru na obiekty infrastruktury krytycznej, natomiast ataki cybernetyczne spowodowały paraliż pracy w obiektach administracji publicznej. W związku z zaistnieniem zwiększonego zagrożenia działaniami grup dywersyjnych i atakami na sieci teleinformatyczne Prezes Rady Ministrów w dniu 30 września 2021 r. wprowadził na obszarze całego terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stopień alarmowy BRAVO oraz BRAVO-CRP.....
  Data publikacji: 08-10-2021 12:31
 • Podziękowania za Narodowy Spis Powszechny 2021

  Brak opisu obrazka
  Dziękujęmy wszystkim osobom, które wzięły udział w Spisie.
  Data publikacji: 08-10-2021 09:27
 • Dotacja dla domów pomocy społecznej w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Pragnę poinformować, że Samorząd Miasta Przemyśla, reprezentowany przez Pana Prezydenta Wojciecha Bakuna, otrzymał dotację z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, na dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa zadania z obszaru pomocy społecznej.
  Data publikacji: 07-10-2021 09:08
Wersja XML