Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • 191. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

  Brak opisu obrazka
  W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Listopadowe. Był to zryw niepodległościowy skierowany przeciwko rosyjskiemu zaborcy.  
  Data publikacji: 29-11-2021 13:58
 • Zaczynamy przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego - zapraszamy wystawców!

  Baner promujący Jarmark Bożonarodzeniowy ze zdjęciem rozświetlonych stoisk z poprzedniego roku
  Czas śpiewania kolęd, wręczania sobie prezentów, a przede wszystkim rodzinnych spotkań i radości, którą niesie Boże Narodzenie już tuż, tuż... A my zapraszamy już dzisiaj przemyślan i odwiedzających nasze miasto na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 17 - 19 grudnia br. w przemyskim Rynku. 
  Data publikacji: 16-11-2021 14:26
 • Parada Mikołajowa zawita na ulice miasta

  Brak opisu obrazka
  Jak co roku nasze miasto szykuje się na przyjazd Świętego Mikołaja wraz z pomocnikami. Podobnie jak poprzednim razem będzie to parada objazdowa i zawita na ulice Przemyśla w niedzielę 5 grudnia.
  Data publikacji: 22-11-2021 13:03
 • Budżet Miasta Przemyśla na 2022 rok czeka na opinię RIO

  grafika opisowa, kartki papieru z tekstem pod lupą
  Projekt Budżetu Miasta Przemyśla na 2022 rok został już skierowany do Regionalnej Izby Obrachunkowej, która zgodnie z przepisami wydaje opinię na jego temat. Powstanie projektu Budżetu na przyszły rok to okazja, aby przedstawić Państwu podstawowe wartości zawarte w tym dokumencie.
  Data publikacji: 19-11-2021 11:39
 • Akcja Zima - wykaz przydatnych numerów telefonów

  Brak opisu obrazka
  Jak co roku przypominamy Państwu w jakich miejscach, instytucjach w związku z rozpoczynającą się zimą można zgłaszać interwencje i zwracać się z prośbą o pomoc dla potrzebujących.
  Data publikacji: 19-11-2021 14:37
 • DODATKOWY NABÓR DO PODKARPACKICH TERYTORIALSÓW

  Brak opisu obrazka
  Ruszył dodatkowy i ostatni w tym roku termin rekrutacji do podkarpackich terytorialsów. Chętni do podjęcia wyzwania już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień. Szkolenie podstawowe rozpocznie się 18 grudnia.
  Data publikacji: 19-11-2021 13:26
 • Głośna próba syren alarmowych

  Brak opisu obrazka
  Informujemy mieszkańców Przemyśla, że w dniu 18 listopada 2021 r. (czwartek)  przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych.
  Data publikacji: 17-11-2021 10:42
 • Generał Popko przywitany w BiOSG

  Wystąpienie generała Andrzeja Popko
  Po uroczystości w Belwederze, gdzie Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Popko otrzymał z rąk Prezydenta RP nominację generalską, 15 listopada przyszedł czas na uroczyste przywitanie nowego generała brygady w macierzystej jednostce. Witali go nie tylko sami strażnicy graniczni, ale także przedstawiciele władz rządowych, samorządowych i współpracujących ze Strażą Graniczną służb. 
  Data publikacji: 16-11-2021 12:10
 • Kolejny Generał w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  W dniu wczorajszym 11 listopada 2021 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda awansował na pierwszy stopień  generalski czterech oficerów Wojska Polskiego oraz czterech funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wśród awansowanych oficerów Straży Granicznej był Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk Andrzej Popko. Do stopnia generała broni został awansowany również Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła.
  Data publikacji: 12-11-2021 18:42
 • 103. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  Uroczystości pod Pomnikiem Orląt Przemyskich ujęcie z drona
  Przemyskim obchodom 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co z pewnością było dodatkową zachętą do licznej obecności przemyślan, zarówno podczas Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odbyła się w Bazylice Archikatedralnej, jak i pod Pomnikiem Orląt Przemyskich, gdzie odbyła się główna uroczystość upamiętniająca 11 listopada 1918 roku.
  Data publikacji: 11-11-2021 19:17
Wersja XML